Správanie sa na fóre a dôvera v knižky o materstve

vikina74
11. aug 2009

Mile maminky, vsimla som si, ze sa forum v poslednom case zacalo akosi delit na dva extremne tabory, co je mi luto, lebo sme vlastne vsetky na jednej lodi. Uz len ten fakt, ze sme prihlasene na fore o vyvine a vychove dietatka ukazuje, ze nam na nasich detickach velmi zalezi a nie je nam jedno ako vyrastaju. V teme "pre netabulkove mamicky" - ktora sa mi zo zaciatku zdala velmi slubna, lebo vyzyvala riadit sa viac aj intuiciou nez iba knihami - sa to bohuzial do istej miery zredukovalo na predhananie v tom, ktora mamina dala svojmu babatku skor dospelacku stravu. Tato nova tema je pre kazdu mamicku, - a som presvedcena, ze takych je tu vacsina - ktora je otvorena voci vedeckym a lekarskym poznatkom, v zaujme vyvarovania sa najhrubsich chyb a zaroven sa riadi svojim srdieckom a intuiciou. Taka ktora berie tabulky a odporucania ako zaklad, ktory prisposobi individualnym potrebam dietatka a vlastnej zivotnej situacii. Myslim si, ze uplne odmietanie tychto odporucani je kratkozrake, rovnako ako slepa viera v kazdy clanok, ktory sa objavi. Velmi sa prihovaram za vyuzivanie rodicovskej intuicie, ak mam z niecoho zly pocit, tak to moze byt stokrat napisane v tabulke, proste to neurobim. Ale na druhej strane by mal fungovat aj zdravy rozum, ktory napr. aj bez tabuliek hovori, ze 10-tyzdnove babo ma papat mliecko a este nic ine.
Zaroven by som sa chcela prihovorit, aspon v tejto teme za zachovanie urcitej kultury komunikacie, pokladam za nedostojne, ak sa dospele zeny "vyhadzuju" navzajom z tem s poukazanim na ich exkluzivitu pre urcity okruh mamiciek. Na druhej strane prist do nejakej temy iba nekonstruktivne kritizovat, podpichovat a arogantne povedat svoj nazor tiez ziadnu maminu necti. Kazda mame svoj nazor a forum by malo sluzit na ich vymenu. A to sa nezaobide bez respektu. Bola by som strasne rada, keby to fungovalo. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

P.S. Pre fanusikov gramatiky 😉 : Osprevedlnujem sa za nepouzivanie diakritiky, som v zahranici a nemam slovensku klavesnicu.

atrami
15. aug 2009

Neboj sa ja som si tiež preverovala, či som to nepomotala. 😀

tekvica
15. aug 2009

ja som dnes robila broskynovu , osupala som ich, porezala, dala do hrnca, pridala zopar jablk, za miesania sa rozvarili, potom som rozmixovala, este chvilu povarila, dala do flasticiek a sterilizovala. bez cukru, nic som tam nedala, len tie jablka koli chuti, ak bue kysla ta vyziva, tak pridam potom banan,takto spravim aj jablka zo zahrady a hrusky. aspon do kasi na ochutenie, ak to nebude chutit same.

atrami
16. aug 2009

janka,
podarilo sa? 😉

schatzilein
16. aug 2009

Inak k tym prikrmom v tretom mesiaci a tak. Moj maly je velke babo. Uz teraz dvojmesacny jedava take velke davky UM ako stvormesacne dieta a niekedy si vydupe este viac. Vyhladovat ho nemozem nechat, to by ma asi zjedol aj s chlpami. Takze mam pocit, ze asi zacneme skorsie s prikrmami, po konzultacii s pediatrom.
Kazde dieta ma ine potreby a je na rodicoch, aby ich rozpoznali. Preto neodcudujte dievcata, ktore davaju "prilis" skoro detom aj nieco ine ako mlieko.

jankapiknova
16. aug 2009

ano atrami podarilo 😀 dakujem

atrami
16. aug 2009

schatzilein,
myslím si, že podávanie príkrmov by som začala najskor od 4 mesiaca. Pravdepodobne Ti to neodporučí skor ani pediater. Tráviaci trakt ešte nieje pripravený na trávenie tuhej stravy. Sú mliečka, ktoré viac zasýtia.
Ja som začala s príkrmami od 5 mesiaca, deti boli kojené.
Od 3 mesiaca sa mi zdá naozaj skoro.
Ale ako hovoríš je to na rodičoch. Buď sa rozhodnú správne, alebo nie.

schatzilein
16. aug 2009

Moja mama ma tiez zacala prikrmovat tak skoro. Ale zavisi asi od toho, ako je dieta vyvinute. Male deti su velmi individualne, preto niekto skor a niekto neskor. No, uvidim, co na to povie nas pediater, tiez nemam chut predbiehat. Ozaj, ked ti da niekto odmerat napr. priemer valca nejakym meradlom, aku hodnotu mu oznamis? Budes mysliet aj na chybu merania a k tvojmu udaju pridas aj interval, v ktorom sa skutocna dlzka nachadza? Tak nejak to bude aj s tymi cislami u deti 🙂 .

atrami
16. aug 2009

schatzilein,
dlhé meno 🙂
Uvidíš čo povie pediater. Oznám mu aj alergie v rodine. To tiež rozhoduje o začatí s príkrmami.

gabrianka
16. aug 2009

schatzilein mas pravdu ze to tu holky s tema prikrmama dramatizuji...ale ono tu na tomhle foru nejde devcatum o to ze by byly miminka CIZI nemocne...jsou to herecky a vetsina z nich chteji jen chytracit a byt dulezite!je totiz rozdil neco napsat slusne BEZ IRONIE a rict svuj nazor a ne hned ironicky psat a tankovat do nekoho a dalsi prispevky typu:souhlasim s berenikou...anebo dalsi co mi napise uplne to same co kolegyne pred chvili v predchozim prispevku...proste jak u debilu,jak se rika...vylozene se timto holky hledaji ptacky do klece aby pak mohly tu na tom sedet jak pijavice a drtiti drtit...treba berenika to je pripad sam o sobe,to je tak drza baba ze to svet nevidel-..ta mi dokonce i do IP pise takove pi....y ze mam fakt dost.na to ze ji je 40 by uz mohla mit rozum vzdyt to by mohla byt moje mati...ale jak je videt moje matka je daleko inteligentnejsi a chytrejsi nez ona...hadat se tu s 24letou holkou o tom co uz davno vim akorat mam jine praktiky(jine praktiky s vedomostmi nejak nesouvisi ale to nekdo nepochopi) a ve finale jeste urazet a dupat mi do IP jako fakt tu jsou ruzne pripady ale zas je pravda jak se dotycna osoba te druhe predstavi protoze prvni dojem dela sve to mi je jasne a vsadim se kdybych tu ze sebe udelala nejdokonalejsi matku na svete sklidim sve..ale to ja nemam zapotrebi..ja narozdil od jinych(ze BERENIKO)jednam na rovinu a vim ze dokonala nejsem ani nechci ale rozhodne bych cloveka neodsoudila kvuli tomu ze jemu se libi vic zluta a me modra...

jankapiknova
16. aug 2009

gabrianka suhlasim s tebou,ja som bola tiez uz tak sprdnuta,ze keby viem radsej som si mala asi odseknut palec 😀 jak nieco napisat. a to stacilo len poradit slusne ale...

atrami
16. aug 2009

gabrianka,
nerozumiem čo sa Ti zdá divné ak napíšem svoj názor.

gabrianka
16. aug 2009

atrami nepochopila si me...precti so to znovu..tvuj nazor mi nevadi

gabrianka
16. aug 2009

jankapiknova ale zajimave je ze vzdycky jak jedna vystreli uz kolem ni lita motylku jako blazen 😀 jsou tu i v pohode mamci (pr.jeudi)ale je jich malo...jako verim tomu ze v soukromi kdybychom se bavily osobne by mi rozhodne zadna takovou prednasku neudelala ale tu holt chteji byt dulezite az je to trapne..ale ja si z toho delam srandu vzdycky to dam precist kamoskam jake kraviny pisou a mame zabavu... 😀 jak to zerou 😎

zdenka26
16. aug 2009

Ahojky,občas si vás přečtu .Můj malý byl kojený 3 měsíce,od 5měsícůje na příkrmech a dnes už jí uplně vše co mi,jen to tak nekořením.gabrienka:je tady sposta holek které si hrajou na super mámy a super manželkyale jen si hrajou na velice chytré.všechno dělají jen podle příruček a podle lékařu ale věřím tomu že opak je pravdou jen chcou být zajímavé.Za tu dobu co tady chodím jsem se naučila raději nechodit na určité diskuze a vyhýbat se jim.Dělá to tady spousta holek,protože nemáme nervy na to poslouchat jejich řeči o tom jak to špatně všechno děláme 😉

zdenka26
16. aug 2009

a ktěm příkrmům,je fajn si přečíst si nějakouknížku a nebo vyslechnout lékaře ale každé miminko je jiné a sama mamča musí vědět co je pro její dítě nejlepší

gabrianka
16. aug 2009

zdenka je to tak...a berenika te uz je 40 a ponekud ji to asi stve tak se potrebuje vyradit na mladych holkach protoze ona je pani dokonala.. 😎 ja se rada bavim s lidma uprimne a na rovinu a myslela jsem ze i na forech to jde ale bohuzel opak je pravdou a zadna se za me nepostavi a neda mi za pravdu protoze maji strach ze by se staky cernou vranou jako ja...chapu ale ja to prdim a rozhodne se nestydim za to ze jsem male ve tretim mesici dala kasicku pres flasku no je prece miminkovska 😀 a obsahuje vse skoro co UM..podotykam skoro vse 🙂

zdenka26
16. aug 2009

nevím kde se do tebe pustili ale já už tady taky mělapár výstupu a neřeším to.A bud v klidu já malému taky ve 3měsíci dala kaši přes flašku,protože jsem přestala kojit 🙂

zdenka26
16. aug 2009

někdy mi spíš připadá že určité holčiny si tady léčí svoje komplexy

gabrianka
16. aug 2009

zdenka ano moje mala je na UM od 14dne narozeni ony ty maminy jsou takove histericke protioze ja se nedivim kdyz dva roky koji nebo rok..ale my co mame mimca skoro od pocatku na UM to je neco jineho...mimochodem maminy co dva roky koji mi taky nepripadaji byt ok,prece jen to uz musi byt na pohled i trochu trapne a podle me je to i zbytecne ale tak at si to delaji kdyz chteji,jejich vec a rozhodne je za to nebudu odsuzovat a ponizovat 😖

gabrianka
16. aug 2009

zdenka odsuzuji me prave v tom ze jsem dala ve tretim mes tu kasi s trosickou(vyslovene spickou lzicky)cukru bo byla neslazena proste bez chuti jen ta nejaka obilna...take jsem dala trosinku mrkvove a svestkove stavicky a jednou zeleninovou polevku tu mi ale stejne nechtela vypila jen dvacku...kvuli tomuto...a kvuli tomuto jsem provokaterka,psychicky narusena a blba jak troky a bez inteligence ta mi pry chybi 😀 slepicky

gabrianka
16. aug 2009

zdenka urcite jo a taky jim dela dobre jak je pak pulka na jejich strane a tleskaji ji...to pak musi vypadat jako pavi 😀 naparovat se a cepyrit... 😀

gabrianka
16. aug 2009

jeee ty jsi z ostravy 😀

zdenka26
16. aug 2009

vůbec je neřeš,jsou to herečky.Já štávičky zkusila dát v 5 měsísi a na zeleninovou polévku najela hned od pátého a komu se to nelíbí tak at mě neposlouchá.Malej je zdravej,sní uplně všechno,neznám od něj slovo nechci a to nebudu.že by měl alergii taky vůbec neznám.taky mě tak máma krmila a jsem zdravá až až a možná že kdyby to tak neřešili a nebyli tak citlivé ,tak by možná i ubylo plno těch alergii 😉

zdenka26
16. aug 2009

jo jo jsem,ted jsem si všimla že jsi z Karviné.Už jsem tam dlouho nebyla,máte krásný park.ten se mi moc líbí

gabrianka
16. aug 2009

zdenka jojojojojojojo to je ale zajimave ze dnes je tolik tech alergii a nemoci u tech mimin no na to ze uz jsou jen na UM a doba je pokrocilejsi a vse delaji spravne to je ale divne..ze?kdysi to tak nebylo a mimca ktere ublinkavaly dostavaly proste KM bez reci nebo pak jednodruhovy sunar a neresili to...jo a jeste bych tu mohla napsat ze uz mam koupene i choditko 😀 dalsi perlicka do kbelika..ted uvidis jak pojedou... 😀

gabrianka
16. aug 2009

no karvina je okres..jsem z havirova..jo pisu bez diakritiky a kaslu na velke pismena a tak..jen pro zajimavost.. 🙂protoze i toto odpovida o me inteligenci 😀

zdenka26
16. aug 2009

ty jsi provokatér jak hrom 😀 no my chodítko neměli,nějak mě nenapadlo ho koupit.Ale mimčo se aspon na chvíli samo zabaví

shaula
16. aug 2009

Není ovšem bez důvodu, proč jsou ty kaše od UKONČENÉHO 4. měsíce... A doporučují se dávat později...
Gabrianka - Berenika to myslí dobře, a to, že je jí 40, znamená jen to, že má už více životních zkušeností (taky s více dětmi), takže se snaží poradit podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. A když je přesvědčená, že někdo dělá nesmysl, tak se ho od toho snaží odradit, jak umí. (Kdybys viděla někoho, kdo chce skočit z mostu, tak by ses mu to taky snažila rozmluvit, nebo ne? Nebo bys ho ještě popíchla, jo, děláte dobře, jen skočte? 😕 )Klobouk dolů před ní, že to ještě nevzdala, já už jo - do určitých diskuzí už nechodím nebo nepřispívám, protože je to jako házení hrachu na zeď. A odpusť si prosím ty slepičky, ano?

zdenka26
16. aug 2009

v Havířově mám tchyni 🙂 tak to vůbec neřeš,někdy si čtu po sobě co jsem napsala,a směju se že píšu jak tatar 😉

gabrianka
16. aug 2009

shaula pokud si ty slepicky beres osobne tvuj problem...ja se nezminila o tobe 😀 jinak berenika ze to mysli dobre? 😀 😀 😀 😀 ty ji tak dobre znas?'videlas co mi pise do IP?bud tak hodna a mlc...dekuji