3 dni som mala teplotu a bolesti hrdla. Mám ísť k obvodnej?

5. nov 2023

Ahojte rozmýšľam či ísť zajtra k obvodnej lekárke. Tri dni som mala teploty okolo 39.1 ..úplne odpálená, zle mi bolo, strašné bolesti hrdla aj uzlín hrdlo mám celé zapálené a napuchnuté, mala som Zimnice, nechutenstvo a únava... Dnes u sa cítim lepšie včera som si robila covid test je negatívny a crp test som mala pozitívny. Keďže som sa dnes na večer už cítila lepšie tak som si opäť urobila crp test a vyšiel opäť pozitívny.
Myslíte že je to na návštevu lekárky. Som na rodičovskej čiže PN mi netreba. Len teda neviem či nepotrebujem už ATB.

danielahamar
5. nov 2023

Treba urobiť test v ambulancii

janinah
5. nov 2023

Nie,ide to k lepšiemu....nelieči sa crp výsledok,ale celkové prejavy choroby.

ivangeline
5. nov 2023

Pockak este den a ak ozaj sa citis lepsie,tak atb netreba.

majamat
5. nov 2023

hoci pri bakterialnej infkeciii CRP stupa a na takuto infekciu zaberaju ATB, aj bez ATB si telo s nekomplikovanym priebehom dokaze poradit.
preto je dolezity klinicky stav, nie CRP.
takze zalezi od dalsieho priebehu.

eliska125
5. nov 2023

Crp je vysoke treba ti antibiotika

autor
5. nov 2023

Ďakujem poobede som si dala dva paraleny možno preto sa cítim lepšie a teploty ustúpili, uvidím ako sa budem cítiť ráno.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
5. nov 2023

skus si nedat rano Paralen, ten si daj az ked mas horucku,lebo takto vobec nevies, ci tvoje telo reaguje horuckou, lebo Paralen ti ju hned zrazi dole.

majamat
5. nov 2023

a teda ak ti bude opat stupat teplota, tak k dr chod.

dadadada1
5. nov 2023

Ak sa cítiš lepšie, určite netreba ísť k lekárovi

euka210
5. nov 2023

Z toho neviem ake je vysoke crp. Pri takej horucke a bolestiach by som sla k dr.a ak vie urobit crp, tak by som nevahala. To uz bude vidiet ci treba Atb ci nie.

meg321
5. nov 2023

nie som dr no ak to nie je covid kt je teraz rozsireny zase, tak to moze to byt angina ked aj uzliny chytene a vysoka horucka,, a na to treba antibiotika. No k dr nemusis predsa hned utekat- NAPIS jej hned rano mail co ti odporuca a ci treba prist= hotovo

autor
6. nov 2023

@euka210 v noci som rozmýšľala že nejdem ale ráno som sa na poslednú chvíľu rozhodla že teda idem. Crp 79. Na uzliny povedala že to mám extrémne. Predpísala mi ATB na 10 dní a zajtra ráno idem ešte na krv.

Popravde myslela som si že tak prídem jak ťapa z chrípkou 🙈. Že na hanbu ...ale niekedy asi naozaj človek nevie úplne odhadnúť svoj zdravotný stav a je treba lekára. Každopádne ďakujem Vám za vaše názory.
Verím že lieky čoskoro záberu.

autor
6. nov 2023

@meg321 covid test som mala negatívny našťastie, ale áno je toho teraz viac. Priznam sa v živote som nič podobné nemala 🤔 a vôbec som nevedela vyhodnotiť situáciu.

autor
6. nov 2023

@majamat práveže mi hneď vôbec nezaberie až po 1.5 -2 hodinách mi zabral čo bolo fakt zvláštne.

silvike
6. nov 2023

Ja by som urcite sla. Je mozne ze je to angina a bude treba co najskor preliecit ATB.

silvike
6. nov 2023

Jaaj, necitala som vsetky komenty. Tak ste nakoniec bola u Dr. a veru dobre ste spravili. Tak nech ste cim skor zdrava.

majamat
6. nov 2023

tak prajem skore uzdravenie.

inak nastup ucinku lieku moze byt za kratsiu dobu, ale plny ucinok sa moze dostavit kludne aj po viac ako hodine.

autor
7. nov 2023

Ďakujem dievčatá. Teploty ustúpili, beriem ATB. Snáď mi bude čoskoro lepšie.

anabela2111
7. nov 2023

Ja som to zanedbala minulý mesiac, a choroba sa mi vrátila, uzlina mi narástla na 3cm, a krvné testy mi nakoniec potvrdili mononukleózu😔 skoré uzdravenie 🍀

autor
8. nov 2023

@anabela2111 na to má podozrenie aj doktorka.