Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

rock7
11. feb 2016

Teba operaovali na krčnom ale ja som bola na chirurgii.
Ty to máš ešte veľmi čerstvé. Mňa to ťahalo aj dva mesiace ale teraz je to celkom dobré až na ten opuch ktorý ešte stále mám nad celou ranou, hlavne to vidno ked prehltávam. Čím si to natieraš. Ja som asi mesiac a pol brala wobenzym a nahrevala som si to zepter bionic lampou. Prajem skoré zotavenie.

ericka2503
11. feb 2016

@rock7 Ďakujem,zelam ti tiež,aby s ti to už konečne zahojilo a bola si ok.Operovali ma na chire,ale dr bol z orl.Tak to ma netesi,že to môže byt tak zdlhave hojenie.Natieram heparoidom,zienky mi poradili bravcovu mast-som umastena 😊 a moja macka za mnou beha ako somarik za mrkvickou 😊.A tiež skusam wobenzym,ale je mi z neho ťažko,teda asi z neho,mam lieky na reflux 3krat denne a nejak sa to vo mne bije.

bocmanka
11. feb 2016

ufff baby..
mne odporucili v ruzomberku dr.sycaka
ale váham
učím,a hlas a energiu potrebujem

bocmanka
11. feb 2016
matacha
12. feb 2016

Ahoj @ericka2503 ja som si jazvu masirovala 3x denne obycajnou niveou a je pekna. Po pol roku mi ju uz ani nebolo vidno

katuliena82
12. feb 2016

mame a bratovi vyoperovali stitnu kvoli uzlikom, su na Euthyroxe a absolutne bez problemov. Mne stitna zlaza odumrela uplne sama, nemam tam nic...doslova ju telo same rozozralo (autoimunitny zapal), tiez som na Euthyroxe 125 g a ziadne problemy 🙂

ericka2503
12. feb 2016

@bocmanka To je tuším primar orl,budes v dobrych rukachSu tam všetci odbornici.My,co mame nejaký problém po,sme len to citlivejšie %.Verim,že tiež sa mi to zhoji a bude dobre.Zienky,co boli so mnou na izbe,nemajú problém s hojenim,ale s vapnikom.Ale aj to chce čas a bude dobre,dufam v to.Vela ľudí žije bez sz normálny život.Ja som to vzala tak ako to je-zmizne uzol sám?-nezmizne-porastie?-moze-je riziko,že sa časom zvrhne na niečo horšie?-ano 😊 A mala som odpoveď,či ist na op 😊.

katuliena82
12. feb 2016

@ericka2503 niekedy su problemy s pristitnymi telieskami, ale nemusia nutne byt. Ale pravda je, ze presne to sa zvykne po operacii sledovat 🙂

rock7
12. feb 2016

@matacha Mňa jazva netrápi ale mňa trápi ten kopček nad celou ranou čo na to ja som už dva a pol mesiaca po operácii a nie je to ešte v poriadku.

rock7
12. feb 2016

@rock7 Ešte by som mala dotaz na dávku L-thyroxinu. Ja som začala lOO ale vôbec sa dobre necítim, mám vnútorné napätie, hnačku, nespavosť, cítim sa proste zle. Minulý týžden som bola na odbere krvi u endokrinologičky a dnes som volala za výsledky a povedala som jej že ako sa cítím. Povedala mi že mám vysokú dávku hormonu aby som jednu tbl. za 7 dní vynechala. Nemá niekto skúsenosti s tým, či sa môže zo 100 znížiť na 50. Ja sa bojím každého dňa kedy budem musieť vziať tbl. 100 radšej by som brala 50 i ked lekárka povedala že jednu vynechať za týžden. Ja už lekárom neverím.´Dakujem za každú skúsenosť.

matacha
12. feb 2016

ahoj @rock7 - no mne masirovanim vsetky hrbolceky zmizli ale je pravda ze ja som to uz male pekne od zaciatku. Teraz mi tu jazvu ani nevidno
co sa tyka L-thyroxinu tu ti neviem poradit. Beriem euthyrox a ten mi tiez lekar teraz znizil zo 125 na 112 ale nepoznam L-thyroxin. Inac kedy ta operovali??? lebo po zmene hormonu to citis aj 3 mesiace bez problemov a ja mam pocit ze sa davam dokopy aj pol roka po zmene

poohie
12. feb 2016

@rock7 z tej davky, ktoru vezmes v ten den, nepocitis automaticky priznaky toho, ze je nizka alebo vysoka. to sa prejavuje dlhodobo. ved po operacii si nejaku dobu nic nebrala, ci? ja som nebrala neviem ci 3 ci az 5 tyzdnov nic. proste som to este mala v tele. takze ked ty teraz zacnes jeden den v tyzdni hormon vynechavat, tak az o niekolko tyzdnov by si to mohla pocitit. je jedno, ci to mas rozlozene na kazdy den rovnomerne alebo takto. ide o to, aby dr zistila presnu davku, ktoru potrebujes.

rock7
12. feb 2016

@matacha Operovali ma koncom novembra. No budem to brať ako mi doktorka naordinovala jeden den vynechať. Uvidím čo to urobí. Idem na kontrolu na krv 14. marca.

poohie
12. feb 2016

@rock7 ano, pretoze skor by sa to neprejavilo.

gretka76
12. feb 2016

@bocmanka Rozhodla si pre Ružomberok?
Ja mám problém so strumou a čakám na výsledok z punkcie. Robili ti punkciu?
Zvažuješ teda opekáciu?
Ja som tiež učka, myslím že sa dokonca poznáme - tak som rada, že v tom nie som sama. 🙂

aska
19. feb 2016

@gretka76
@poohie
@ericka2503 ahojte oznacila sim vas len preto ze neviem ci sem pravidelne chodievate vcera mi zistili izol 26x9x15mm na lavej strane dnes mi robili punkciu a cakqm na vysledky...kocky mozem sa opytat ako velke ste mali uzle a ake ste mali vysledky z biopsie? Operovali niektoru aj s negativnym nalezom? Pretoze ja mam viac menej krvne testy v poriadku len struma nieje ok a tento velky uzol tam mam. Dakujem vam za info 🙂
@rock7

poohie
19. feb 2016

@aska ja som nemala uzol ale iny problem, az tu som sa dozvedela, ze nejake uzly byvaju 🙂

gretka76
19. feb 2016

@aska
Moj uzol ma veľkosť 24x28x40 mm. Endokrin. povedal, že je dosť veľký- vraj je to na operáciu. Výsledky punkcie budú až 12.3. Tak uvidíme. Inak uzol mi sposobila hypotyreoza. Aj ja som dievčatá zvedavá na vaše poznatky. Je naozaj taký veľky? 😒

ericka2503
19. feb 2016

@aska Ahoj.Uzol na pravej strane asi 1,6cm,dva krát biopsia,jedna nepodarená,druhá negatívna,uzol rástol,bol prekrvený,samotný-vraj toto všetko je podozrivé.Od minulého roka od sept.som denne žila v totálnom strachu.Mám dobrého dr.,tak ma objednal na op,trvala som na nej.Uzol by vraj rástol ďalej,nezmizol by,tlačil ma v krku a mala som strach.Mám tretí týždeň po op,konečná hist.našťastie negat.,som si vydýchla 🙂 .Prajem to aj tebe,zo srdca a každej žienke,čo sa s tým trápi.

ericka2503
19. feb 2016

@rock7 Dr.mi povedal,že tej hluze hovoria "klobasa" a mala by sa vstrebat,mal pacientku,co to mala pol roka a jedna až rok.Stava sa to a považujú to za normálny proces hojenia a malo by sa to stále lepsit.Vraj nemá zmysel ranu otvárať,mohlo by to byt ešte horšie.Tak asi toľko k nasmu problemu.

gretka76
19. feb 2016

ericka 2503 Ďakujeme za podporu... Mozem sa opýtat, kde si absolvovala operáciu a ako sa momentálne cítis?

ericka2503
19. feb 2016

@gretka76 V Rk.V stredu som bola na ko u svojho endo,napísal mi euth.50 a uvidí sa,po dvoch mesiacoch po odbere.Cítim sa primerane okolnostiam 😉,ale určite už lepšie od operácie.Ja som asi trochu citlivejší pacoš 🙂.

gretka76
19. feb 2016

@ericka2503 Odporucil ti niekto? alebo sama... Nie je lepšia Ľubochňa?
A ešte ak môžem - laparoskopicky? Diky moc, ceníme si tvoje info. 😵

ericka2503
19. feb 2016

@gretka76 Veľa som čítala názory tu na mk a tak.Osobne by som šla podľa toho do Ba,ale endo,ku ktorému chodím mi povedal,že on keby má osobne problém so šz,dal by sa operovať v Rk.Tak som poslúchla.V Ľubochni neoperujú,tam len vyšetrujú a liečia.Čo som sa tu dozvedela,laparoskopicky operujú v Banskej B..Nemáte za čo ďakovať,ešte viac sa dozviete,ak sa prihlásite do skupiny šz 😉.

gretka76
19. feb 2016

@ericka2503 To sú pre mňa nové info, aspoň viem, ako sa dalej uberat. Len na laparoskopickú operáciu mám asi veľku strumu. Premyslím... Ozvem sa, ako som dopadla a ako som sa rozhodla.

ericka2503
19. feb 2016

@gretka76 Želám veľa šťastia v rozhodovaní.Hlavne si nechaj poradiť od dr.

gretka76
19. feb 2016

@ericka2503 Určite ťa poslúchnem. 😉

aska
20. feb 2016

@gretka76 ja som bola na biopsii vcera vysledok budem mat 3.3. tak som zvedava potom sem napisem drzim aj tebe palce aby sme ich mali negat.
@ericka2503 tak super dakujem za povzbudenie som rada ze mas vsetko ok tesim sa s tebou 🙂

rock7
22. feb 2016

@ericka2503 Ďakujem už som kludnejšia

dijuri
15. mar 2016

@aska
@gretka76
Kočky ahojte, ako vám dopadli výsledky?
Ja som.mala.ist na operáciu v novembri, mala som 19mm uzol v ľavo.Na operáciu som nešla,teraz.je.to v pravo.Mam zapalenu stitnu a mnohopocetne uzle neostro ohranicene, vsetko zauzlovane. Ja mam neskutočný strach.