Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

natus56
9. jan 2020

Ahojte prosím Vás pred radiojodom ste brali euthyrox alebo ste boli úplne bez liekov? Ďakujem

stevkamo
9. jan 2020

@natus56 Ahoj. ja som bola od operácie bez liekov, to je 6 týždňov. Teraz 10.2.2020 ma čaká znovu radiojod 2krát , slabšia dávka a lieky mám brať až do nástupu na hospitalizáciu.

marta_sykorova
9. jan 2020

@natus56 Ja idem teraz 29.1. na radiojod do OUSA a tak ako aj pri prvom raze, som dostala z Nukl.mediciny presne info kedy mam co brat (Euthyrox, neskor Cynomel) a aku dietu drzat. Cca 2 tyzdne pred radiojodom uz nebudem brat ziadne lieky. Na OUSA volaju kazdemu a davaju info site na mieru.

katy31
10. jan 2020

@natus56 ja som brala lieky az do jodu..pri nastupe na jod mi dva ci tri dni pichali injekcie a tak bol jod...alebo si mesiac pred bez liekov... nedali ti instrukcie? Zavolaj si na odd a opytaj sa.

natus56
10. jan 2020

Ďakujem za info zatiaľ neviem co a ako SZ mi vybrali len pred týždňom no bolo to zhubné. Ešte síce nemám úplne výsledky ale asi to vyzerá ze na jód budem musieť ísť...Baby a ako dlho ste sa museli vyhýbať deťom? A čítala som tu že mám nárok aj na invalidný dôchodok? A mala by som aj vtedy keby nejdem na jód ale bolo to zhubné?? som na MD. Ďakujem moc za info

natus56
10. jan 2020

A ešte jedna otázka po akej dobe po operácii ste išli na jód?

marta_sykorova
11. jan 2020

@natus56 Ahoj, mne to vyslo tak, ze v izolacii som bola spolu cca 2,5 tyzdna. Od 18.6.-24.6. v nemocnici a na premerani som bola 4.7. a uz som neziarila. Spolu-pacientka z izby musela vsak este tyzden dlhsie zostat v izolacii ako ja. Je to individualne.

Ja som o inv.dochodok a TZP preukaz ziadala pol roka po operacii, kedze som na tuto info narazila neskor. Dalsi polrok trvalo vybavovanie, teda cely proces. Kazdopadne, ja som mala prvy radiojod az rok po operacii, lebo teho., porod a dojcenie polroka. Mala som vsak uz termin radiojodu, ked som bola u posudk.lekarky (to bol 5/2019 a radiojod 6/2019). Ja som automaticky brala, ze na radiojod pojdem, v mojom pripade bol potrebny, ked nador bol vacsi aj uzliny som mala chytene. Najlepsie je informovat sa v Soc.poistovni k inv.dochodku a k preukazu TZP na UPSVARe.

stevkamo
12. jan 2020

@natus56 ja som isla na jod 6 týždňov po operacii,v izolacii som bola 14 dni,tak premeranie a mohla som ísť domov ale este tyzdeň som spala vo vedlajšej miestnosti,teraz 10.2.idem znovu na jod

numinka
14. jan 2020

@katy31 ahoj, bola si už na prehodnotenie ID v SP?

natus56
16. jan 2020

@numinka ahoj ešte nie len riešim žiadosť

natus56
17. jan 2020

Ahojte mate pls nejaké recepty na pečivo pri bez jodovej Diéte? A co ste také jedli sladké? Ja veľmi ľúbim sladkosti a neviem ci vôbec môžem bezne dostupne.. Ďakujem za odpovede

natus56
17. jan 2020

@stevkamo ja idem 11.2. Do OUSA A tam budeme zavreté na izbe alebo po chodbe môžme chodiť? Aje tam aspoň WiFi? Ďakujem

stevkamo
17. jan 2020

@natus56 ja peciem podľa beznych receptov ktore som nasla na nate akurat si ich upravujem pouzivam bielu muku,namiesto mlieka vodu,namiesto vajička pouzivam iba bielko a celkom sa dá, pouzivam cerstve ovicie alebo domaci kompón,domace dzemy a pod.

marta_sykorova
17. jan 2020

@natus56 Izby su tam dvojky a nejake jednotky izby, ak nevychadzaju pocty. Ano, zdrziava sa najma v izbe, na chodbu sa chodi po jedlo, ked personal oznami, ze mame ist. Je tam aj spolocenska miestnost, kde su knihy, chladnicka - tam sa da chodit tiez. Cele je to za dverami. Ak clovek chce zaliat kavu/caj, tak nie je problem (personal zaleje na zaciatku chodby a potom vyzve, ze si ma clovek po to ist). Komunikuje sa cez tel, v izbach su kamery. TV, klima a soc.zariadenie na izbach. Wifi je, ale mne v tom juni padala, nespoliehala by som sa na to (napisala som to ako podnet na zlepsenie). Inak som sa tam citila ako v hoteli - pekne prostredie a velmi mily personal.

natus56
18. jan 2020

@marta_sykorova ďakujem veľmi pekne a ešte sa môžem opýtať ako si dodržiavala tu diétu? Lebo všetko zloženie co čítam všade obsahuje soľ napr obyč ovsené vločky sú tam 2g... Ci to je zanedbateľné množstvo?? Ďakujem pekne

marta_sykorova
18. jan 2020

@natus56 🙂. Ja jem pecivo a chlieb z obchodu, pri detoch to nedavam si toto piect sama doma (len obycajne samozrejme, plnene apod.nie). Inak si doma varim s bezjod.solou a to jem. Ziadne natierky, udeniny, uz teraz aj syry z obchodu - snazim sa to vynechavat, co najviac. Teraz mam uz aj bezmliecnu dietu. Ovocie zelenina ok. Nam hovorili, ze sa mame jodu a soli vyhybat, uplne sa to obmedzit neda, kedze aj zel.ci ovocie jod obsahuju. Kazdopadne, je to nieco ako post;). U mna teraz vacsinou maso na prirodno, zemiaky, ryza, ovocie, zelenina🙂.

katy31
23. jan 2020

@natus56 ja som bezjodovu prežila na kysnutých koláčoch zo slivkami... kys cesto urobíš s múky, kokosového mlieka, cukru a droždia... a navrch poukladáš slivky... to boli moje raňajky... a boli fajné.. občas som si to makom posypala.... 🙂 mrvenicu vynecháš... 🙂

natus56
23. jan 2020

@katy31 ďakujem za typ

katy31
23. jan 2020

@natus56 nz a tak isto som si piekla chlieb, múka, voda, rasca a bez.soľ, droždie samozrejme

katy31
23. jan 2020

@natus56 mne bezjódová vychádzala aj na Silvestra, tak som si urobila pizzu a na to zeleninu, ja som mlieko, syry vôbec nejedla..... ani vajcia, ani šunky, ani nič... zelenina, ovocie, ryza, maso... a to, čo som si napiekla... varila som na kokosovom oleji... a s kokosovým mliekom...

orchidea6
18. mar 2020

Ahojte, je tu niekto, kto sa chystá najbližšiu dobu na liečbu radiojodom? A kde kúpim tú soľ bez jódu, hoci cez internet.... Ďakujem

natus56
19. mar 2020

@orchidea6 ahoj ja sa síce nechystám som mesiac po a na ďalší idem o pol rok....ale soľ som kúpila v lekárni co je pri OUSA v BA ty kam ideš na jód?

orchidea6
19. mar 2020

@natus56 ja idem do Košíc, mám ísť o 3 týždne...A soľ mi dochádza...ako si to zvládla?

natus56
20. mar 2020

@orchidea6 ako jód je v pohode len pre mňa bolo ťažké to ze som nemohla byť 3 týždne s malým ja mam 11m dieťa takže to bolo najhoršie... No ešte ma čaká jedna operácia a ďalší jód o pol roka tak som sa s tým odlúčenim musela vyrovnať

emilyx
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emilyx
23. mar 2020

Vyoperovanu som ju mala mať už cca 5 ty rok. Ak to pomôže niekomu tak napíšem odporúčanie jedného lekára , povedal..vyradiť z jedálnička všetky produkty ktoré podporujú zápalové reakcie v tele a to mlieko kravské a všetko z neho vrátane syry atď .., kozie sa môže , všetko z bielej, celozrnnej atď múky a to natvrdo bez výnimiek , nahradiť môže sa napr ryžovou, ďalej spaldou obcas. Vyvážený jedálniček a nečakať zázraky za mesiac. V osobnom živote snažiť sa mať poriadok, byť spokojný a vďačný za to čo máme . Naučiť sa oddychovať. A vraj uvidím že sa mi napr za pol roka štítna žľaza sama postupne upraví , nebudem potrebovať žiadne lieky ..vraj budem prekvapená ..žiaľ nedarí sa mi to dodržať tieto rady ..ale posúvam túto radu ďalej . Je to priamo od lekára. Myslím že na tom niečo bude . Je to jediný lekár ktorý po zhliadnutí mojich výsledkov povedal operácia nie a takýto postup. Samozrejme popri tom aj lieky na úpravu funkcie keď treba ..tie netreba zahadzovat 🙂

zuz_koval
24. apr 2020

Dobry den, chcem sa spytat ci sa vam niektorej podarilo otehotniet po vyoperovani stitnej zlaty? Mam 27 a uz rok sa snazime o babtko, stitnu zlazu mi vyoperovali pred 10rokmi, menzes mam pravidelny ako hodinky, beriem euthyrox 88, a som uz velmi zufala bojim sa ze je niecos hormonmi, k lekarke chodim iba raz rocne na rutinnu kontrolu. Prosim poradte nejake doplnky vyzivy. Budem vdacna za kazdu radu. Dakujem a prajem pekny dnik 🙂

katy31
11. máj 2020

Ahojte dievčatá, je tu niektorá, ktorá poberá po liečbe karcinómu štítne žľazy invalidný dôchodok? A už je viac, ako 2 roky po liečbe? Mne teraz prišlo po dvoch rokoch na posúdenie a odobrali mi ho, že je miera poklesu 30 %. Na základe čoho to posudzujú? Aj Vám ho odobrali po 2 rokoch? Ďakujem.

natus56
11. máj 2020

@katy31 a celý ti zobrali? Alebo znížili? Ja neviem ako to ja sa ešte liečim ale som chcela vedieť ci ti zobrali celý. A chodila si aj na radiojod?

katy31
11. máj 2020

@natus56 celý mi zobrali.. dali mi len 30 percent.. bola som 2 x na rádiojod.... a v septembri mám ďalšiu kontrolu na nukleárke...