Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

stevkamo
11. máj 2020

Ahoj mne ho teraz ešte len priznali, čakám na papiere z Bratislavy. Pokiaľ viem tak to posudzujú podľa toho či máš dobré hodnoty hormónov alebo nie. Ak máš hodnoty v poriadku tak je to 30% ak nie tak 40%.

stevkamo
11. máj 2020

A koľko % si mala doteraz?

katy31
11. máj 2020

@stevkamo ja som mala doteraz 71 %

stevkamo
11. máj 2020

@katy31 mne dala posudková lekárka 80%, nemam ešte papiere z Bratislavy takže netušim aké je odôvodnenie

katy31
11. máj 2020

@stevkamo a kolko krat si uz bola na jod?

stevkamo
11. máj 2020

@katy31 zatiaľ 2x ale ja mám aj iné diagnózy gynekologickú, orl

katy31
11. máj 2020

@stevkamo to mam aj ja, neurologicku, hematologicku, a pneumologicku...

stevkamo
11. máj 2020

@katy31 hm tak neviem, možno aj mňa o 2 roky prehodnotia inak,nemám s tým vôbec skúsenosti.

puntik27
6. júl 2020

@zuz_koval Ja som mala toxicku hypertyreozu, snažili sme sa o babo 2,5 roka, po vybratí ŠŽ ani nie 3 mesiace po operácii som už bola tehotná, neverila som vlastným očiam a to som ešte ani nebola správne nastavená na liečbu. Za mňa to bolo najlepšie čo som urobila teraz mam už 2 ročnú dcérku ❤️😊

rebeca2
28. jan 2021

Chcela by som sa spýtať...v dobrej viere, kvôli zdraviu , som minulý rok používala himalájsku soľ asi cca 3 mesiace (v lete) ,predtým letom bola 10 ročná dcéra dosť unavená, nervózna, podráždená, plačlivá, tak sme jej dali urobiť testy na ŠŽ, hodnoty v norme...no ale teraz v decembri som spozorovala, že má na krku zväčšenú šž a aj hodnoty tsh má 12,6 tf sú v norme....mohla to spôsobiť himalájska soľ? nikto iný z rodiny s tým nemá problém...aj sa mi zdá, že pomalšie rastie , je chudučká a to by teraz mala rýchlo rásť,lebo je už v puberte...ale na druhej strane plná energie bez depresií...ďakujem

ankasy
15. feb 2021

@katy31 ja som po operácii karcinómu sz 5/2020, zatiaľ ma teraz v júni čaká (menila som lekára)thyrogenovy test a predpokladám,že potom radiojod...ani som netušila,že možno požiadať o id a ztp...čím je to podmienené aby ti ho uznali...ak mi dáš nejaké info budem rada...d.

gigova
16. mar 2021

chcem sa opytat ,ako dlho mam byt PN.ak chcem poziadat o inv.dochodok.pri papil.nadore.dakujem

elastic
26. mar 2021

Ahojte žienky diagnostikovali mi papilarny karcinom šž plus metastázy na uzlinách. Môžem sa s vami poradiť čo ma čaká ďalej? Viem že operácia a potom? Nejaké chemo alebo rádio?

gabilili
26. mar 2021

@elastic ahoj áno operácia a potom rádio jód

stevkamo
27. mar 2021

@elastic čaka ťa operacia a liečba rádiojodom a potom sledovanie lekarmi, neboj zvládneš to držim ti palce

elastic
28. mar 2021

@gabilili
@stevkamo ďakujem operaciu viem to mi povedala dr ešte pred biopsiou lebo mam zväčšenú šž a už ma začína aj zavadziať 🤦‍♀️ ktomu radiojodu som nieco precitala v predchádzajucich prispevkoch. Čiže tam sa nerieši chemo ani nič také?

marta_sykorova
28. mar 2021

@elastic Ahoj, nie. Radiojodom sa toto lieci uz desatrocia a velmi efektivne, kedze st.zlaza funguje na jode. Ked ti vyberu st.zlazu, zostsnu v tele este mini zvysky tkaniva, tie sa vdaka radiojodu znicia, aby ti nezostalo uz nic zo st.zlazy v tele. Ma to aj nejake vedlajsie ucinky, ale vlasy ti nevypadaju ako pri chemo. Cieli sa to len na zvyskove tkanivo st.zlazy.

elastic
29. mar 2021

@marta_sykorova ďakujem 😊

Ešte mám dotaz všimla som si že väčsina tu absolvovala terapiu v OUSA, boli ste niektorá v Martine? Ako to tam je?

andy6819
14. apr 2021

Ahojte, bol som včera u môjho endokrinológa ohľadom výsledkov z biopsie a na bethesda stupnici od 1 do 6 vyšlo číslo 5 a teda na 70% zhubný papilárny karcinóm o veľkosti 1.5x1.3x1.5cm. Štítna žľaza mi ale inak funguje dobre, nemám zvýšenú ani zníženú funkciu, ani zväčšenú štítnu žľazu. Poslal ma teda na OUSA za doktorom Králikom, kde mám ísť v piatok ráno, lebo vraj bude treba na 95% vybrať komplet celú štítnu žľazu. Chcel by som ale vedieť, keď tam dojdem v piatok ráno, viem sa po registrácii nejako dostať priamo za p. Králikom, ktorému ukážem všetky výsledky a dohodneme sa na ďalšom postupe? Prípadne tí, ktorí máte s papilárnym karcinómom skúsenosť, myslíte, že operácia by počkala do začiatku júla? Som chalan, mám 22 rokov a nemal som doteraz absolútne žiadne problémy, tento problém sa mi ukázal úplne náhodne na CT hrudníka, kde ma poslala pneumologička (mám veľmi lahučkú formu astmy). Ďakujem moc!

marta_sykorova
14. apr 2021

@andy6819 Ahoj, v piatky mava na OUSA MUDr.Kralik ambulaciu. Predpokladam, ze on priamo alebo niekto z jeho kolegov chirurgov st.zliaz ta bude riesit - pocas toho casu objednavaju na operacie, kontroluju pacientov po operaciach. Treba si zobrat listok s cislom, ktory je pri ambulancii, ja som cakavala dlho, az okolo obeda ma zvykli brat dnu. Povedia ti vsetko. Budes v dobrych rukach🙂.

andy6819
14. apr 2021

@marta_sykorova dakujem moc! Jasne, verim, ze na OUSA budem v tych najlepsich rukach. Takze sa mozem pripravit na trojhodinove sedenie v cakarni vravis?😊lebo pojdem normalne na 8:00 samozrejme.. no nevadi, nejako vydrzim no

marta_sykorova
14. apr 2021

@andy6819 Neviem ako je to teraz pocas covidu, ale pred 3 rokmi, ked som to riesila, tak som veru cakala aj tie 3-4 hodiny. Treba si zobrat nieco na citanie🙂.

misulka99
27. apr 2021

Ahojte. Mňa čaká operácia v OUSA 17.6., mali by mi brať ľavú stranu šž kvôli uzlu. Chcem sa však spýtať koľko asi budem musieť byť doma. Ja si tak optimistický myslím že po 2 týždňoch by som išla do práce a na 17.7. sme rezervovali dovolenku pri mori. Myslíte si že je to reálne? A vôbec môže sa ísť mesiac po operácii k moru? Ďakujem

natus56
4. máj 2021

@misulka99 ahoj záleží na tom akú máš pracu nemali by sa aspoň mesiac dvíhať ťažké veci... A čo sa týka dovolenky všetko záleží od toho ako sa ti naštartujú hormóny no každý organizmus je iný treba si potom chrániť jazvu pred slnkom aby ti nezpigmentovala...

elastic
21. máj 2021

Ahojte mám otázku na bezjodovu dietu. Môžem rastlinné alebo bezlaktózové mlieko resp.syr? Smotanu?

gigova
5. jún 2021

@andy6819nic neodkladajte,ak sa to potvrdilo cim skor prec

hamca
5. jún 2021

@andy6819 ahoj, ako si dopadol? Kedy ti dali termin operacie?
Mne tiez diagnostikovali pap. mikrokarcinom, ktory je na 99 % zhubny. Objednali ma na 27.7 na vyber celej stitnej zlazy. No ako tu citam, som nervozna z toho, ze to budem mat v tele este tak strasne dlho.
A mam otazocku do plena, kolko dni po operacii zvyknu pustat domov?

marta_sykorova
5. jún 2021

@hamca Ahoj, nepamatam si presne, ale pustaju do 5 dni po operacii pokial nie su pooperacne problemy.

elastic
7. jún 2021

@hamca ahoj. Ja som bola v RK a tam prepustali jednoduchsie pripady podla hladiny vapnika ale tiez cca na 5 deň. Ak bola zlozitejsia op.tak aj rovno vyberali teda na 7 deň.

hamca
8. jún 2021

@elastic
@marta_sykorova dakujem, tyzden este nejako vydrzim, horsie bude, ak bude pottebny radiojod, to neviem, ako bez deti zvladnem.