Akné - problém aj v dospelosti

li_la
27. okt 2011

Akné - problém, s ktorým bojujem už vyše 10 rokov, zväčša len s malými úspechmi.
Mama mi vravela, vraj: "Keď budeš tehotná, akné ti zmizne." Bola som, ale akné nezmizlo. "To až keď porodíš." Porodila som, ale akné nezmizlo. "Keď prestaneš kojiť, už ho mať nebudeš". Prestala som, ale akné nezmizlo ani tak... A tak si kladiem otázku, zbavím sa ho vôbec?
Aké máte skúsenosti? Negatívne, pozitívne? Pomohlo vám niečo špeciálne? Pomáha vašej pleti špeciálna starostlivosť? Ak áno, aká? Ďakujem za odpovede. 🙂

demo
5. jún 2014

@veriiii prvé číslo komedogennost a druhé číslo dráždivosť. Je to vysvetlenie v úvode. Červené sú najhoršie

veriiii
5. jún 2014

@rainee aha, asi kazdy inak reaguje,inac, pri Roacutane treba spravne vytitrovat davku a viem,ze mnohi dermatologovia sa boja toho, tak radsej poddavkuju akoby mali riskovat NU.. ja so mala hrozne cysty, bolave bulvy az , takze mne to pomohlo dost,potom som dost dlho pouzivala udrziavacku-Skinoren a umyvala s Anfoderm acido-super mydlo,ale drahe a tazko dostat a kremovala s Keracny od Ducray..ale v Britanii ho neviem zohnat, tak miesto toho- Avene cleanance K, byva obycajny a matovaci..mala so aj lokalne antibitoika ako Zineryt atd,ale vzdy sa mi to po vysadeni este viac zhorsilo.takisto Diane 35 hormonalna liecba,.,.

rainee
5. jún 2014

@veriiii skinoren, zynerit, diane35 vsetko nanic u mna 😒 navyse mam citlivu plet a z hocicoho sa vyhadzem, takze ani moc experimentovat s kozmetikou nemozem,snazim sa vsetko prirodne.

zuziksk
5. jún 2014

u mna bol obdobny problem aktualny niekolko rokov, takmer do 30. Nepomahali navstevy koznej, ziadne masticky, ani antibioticke, cistenie leti, atb, nic, vsetko malo len docasny ucinok. V tehotenstve ani pocas dojcenia sa to nezlepsilo. mala som uz predpisany roaccutane, ktory som v zufalstve bola ochotna zobrat, ale vzhladom na mnozstvo neziaducich ucinkov som sa este rozhodla patrat po pricine. navstivila som alergologiu a zistili mi miernu formu alergie na laktozu. Po vysadeni mliecnych vyrobkov sa to krasne upravilo. Neverila by som, ze v tom moze byt problem, ziadne traviace tazkosti som totiz nemavala. Takze z vlastnej skusenosti odporucam patrat po pricine.

mirip
3. aug 2014

AHOJTE, ak niekto používate, zvýšilo mi 40tbl. Acneon tabletiek na akné, dajte mi vedieť, záruku majú až do 2016

andy98
4. aug 2014

ahojte, ja mám podobný problém, keď som brala antiku od 19, pleť som mala konečne čistú, ale už 3 roky neberiem tabletky, tak sa zo vrátilo do starých kolají... som zúfalá, krémy od kožnej pomáhajú len do určitej miery, navyže veľmi mastnia pleť, pred týždňom som si kupila nejaké výž. doplnky na problematickú pleť na spôsob inneov, tak uvidím, poctivo beriem 2x denne, keď už nič, aspoň zásobím telo minerálmi... budem čakať na tehotentsvo, možno sa mi rovnováha pleti upraví 🙂...raz

tslobik
4. aug 2014

@andy98 mne sa v tehotenstve pleť napravila na 100% 🙂

lolp
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkikka121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkikka121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nutrimas
26. aug 2014

Pri problemoch s pokozkou odporucame najskor sa zamerat na ocistu vnutra - na podporu detoxikacie okrem stravy bohatej na vlakninu, zeleninu, ovocia, orechov a semien - odporucame chlorellu a bodliakovy olej, ktr. pomaha pri ociste a posilneni pecene, ktr. byva zdrojom toxinov. Oba produkty najdete v nasej ponuke. Odporuca sa ich dlhodobe uzivanie.
Radi vam poradime taktiez s vyberom tej spravnej kozmetiky, do pozornosti davame najmä oblubenu prirodnu kozmetiku Nobilis Tilia, ktr. je znama a velmi oblubena u mamiciek ako aj deticiek. Produkty maju cisto prirodne zlozenie, bez chem. prisad s dorazom na aromaterapiu. Produkty su prehladne rozdelene podla typu pokozky a pouzitia, pri vybere Vam radi poradime 🙂

eva3171
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meca
25. sep 2014

@graziela DAKUJEM za skvele rady 🙂

meca
25. sep 2014

@nutrimas dobry den mala by som zaujem o poradenstvo mam akne, celiakiu a aj endometriozu 🙂 DAKUJEM 🙂

nutrimas
25. sep 2014

@meca - Samozrejme, radi Vam poradime, skuste nam do spravy blizsie popisat Vase obtiaze.

crazyflea
2. dec 2014

@cora73
ahoj...dostala som sa práve k vašej diskusii...mohla by si prosím aj mne poslať ten link na tie doplnky na ithaka@centrum.sk. Tiež už s akné bojujem pár rokov, zaujímave je že sa mi začalo tvoriť až v dospelosti keď som vysadila antikoncepciu, a pritom v puberte to bolo v pohode..a teraz sa mi to rozširuje už aj na chrbát a ruky..a je to dosť nepríjemné a občas aj bolestivé. Ďakujem veľmi pekne 🙂

virginia
2. dec 2014

Ahoj, mne na akne najviac pomaha peroxid. Okrem hormonov samozrejme.

Skus niektore z pripravkov od Karin Herzig, maju skvele recenzie a ja sama mozem odporucit napr. tento krem na lokalne vyrazky:
http://www.vasakrasa.sk/oxygen/karin-herzog-vit... a idealne v kombinacii aj s hydratacnym kremom

lucymikles
10. apr 2015

Ahojte kočky. Ja som mala dlho problem s akne, aj v dospelosti, Dokonca som brala antikoncepciu, ktora mi sice pomohla, ale narobila mi mnozstvo inych problemov a po vysadeni som mala plet horsiu ako kedykolvek predtym. Nikdy som uplne neverila tomu, ze to je zo stravy, lebo som jedla zdravo. Ale jedneho dna som sa nastvala, nasadila prisnu dietu a zapisovala si vsetko, co som zjedla a ako som sa na druhy den vyhadzala... postupne som prisla na dlhy zoznam potravin, ktore som musela obmedzit alebo uplne vyhodit, dost mi pomaha dieta s nizkym obsahom HISTAMINU, hoci intolerancia ako taka mi v testoch nevysla. Niekedy nemusite mat vylozene alergiu, ale ak mate plet so sklonom k akne a telu nieco nevyhovuje, moze sa to ukazat takto. Skuste aspon na chvilu, mozno sa vam ulavi aj od zaludka alebo inych problemov. Ja stale plet nemam idealnu, ale neda sa to porovnat a vzdy viem, ze som zjedla nieco zle.

lucymikles
10. apr 2015

Este na doplnenie... ja som prave vyradila mnohe zdrave potraviny, lebo mi jednoducho nevyhovuju a je jedno, co sa kde o nich pise. Paradajky, susene ovocie, spenat, tofu, vino (cervene aj biele), chlieb (aj celozrnny), orechy, prasok do peciva, dzusy ... je to paradox ale predsa len, strava je strasne individualna.