Ako mám správne užívať vitamíny?

21. feb 2022

Môžte mi prosím niekto rozpísať, ako mám správne užívať vitamíny? Teda ktoré na lačno a ktoré po jedle, aby mali ten správny účinok? Užívam omegu, macu, E vitamín, D vitamín, zinok,kyselinu listovú a Femi kvapky od Valoviča, prip. čo este by ste mi poradili na podporu otehotnenia, ďakujem😊

vitriolka
21. feb 2022

Na podporuju otehotnenia odporucam hentie vsetky krabice vyhodit von oknom a MAT SEX.
proti vzniku vyvojovych vad sa pri planovani tehotenstva uziva iba kys. listova, denne okolo 600mg, nic ine nema zmysel.

luci_ba
21. feb 2022

Ja by som pozrela pribalove letaky, pripadne sa opytala v lekarni. 🙂

evabb35
21. feb 2022

Oplatí sa študovať príbalové letáky, lebo je to rôzne. D-vitamín hneď po jedle, ale môže byť aj s jedlom, napríklad s polievkou, Zinok by sa mal užívať zase nalačno, ale niekomu také užívanie nerobí dobre, takže potom medzi jedlami, ale nie do plného žalúdka, skôr keď je už žalúdok prázdnejší.

dadulamamula
21. feb 2022

Mat zdravú myseľ a zdravý sex z lásky...
Kyselina listová sa skôr uziva už počas tehotenstva, aby nevznikli vývojové vady,...

Vitamín C a zinok, užívať po jedle.. Tak ako aj vitamín D ten sa najlepšie vstrebáva v mliečnych tukoch... Všetko sú to iba vitamíny výživový doplnok čiže netreba to preháňať a skôr by som povedala ze na podporu imunity ako na otehotnenie.