Aké vitamíny by som mala užívať pred plánovaním tehotenstva?

Zodpovedané
20. apr 2022

Dobrý deň,

plánujeme tehotenstvo a uvažujem, aké vitamíny by som mohla užívať pred otehotnením aj počas neho. Teraz užívam len kyselinu listovú.

Môžem užívať ešte vitamín C, alebo aj niečo iné na podporu imunity?

Som vegetariánka. Mám už jednu dcéru a keďže občas navštevujeme krúžky a herne pre deti, bola už párkrát chorá a väčšinou som sa potom nakazila aj ja.

Ďakujem

Dobrý deň,

ideálnym riešením je užívanie prípravku Femibion 1. Obsahujú všetky potrebné vitamíny a minerály v období plánovaného tehotenstva. V jeho zložení sa nachádza aj kyselina listová. Ak sa pre tento prípravok rozhodnete, samostatne kyseliny listovú už neužívajte.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut