Ako prekonať stav, keď na vás príde tetánia?

rokkisu
13. nov 2012

Ahojte. Chcem poprosiť o radu. Asi pred pol rokom mi zistili tetanický syndróm - chronický. Ruky a nohy mi zatiaľ chvalabohu nevykrúcalo, ale keď to príde, sú to strašné stavy. Neviem čo robiť. Sú to stavy, kedy neviem či odpadnem, či ma preženie, či budem vracať, či mám kričať, pulz aspoň 130, hviezdičky nad hlavou a tlkot srdca až v ušiach a mravci po celej tvári. Je to fakt nepríjemné.Prichádza to raz za týždeň, hlavne večer. Jediné čo mi ako tak pomôže je vaňa s teplou vodou. Neviem prečo, ale teplá voda mi pomáhala aj v čase tehotenstva, keď mi bývalo zle. Vo vani presedím aj hodinu. Ako to prekonať? Občas to trvá i 2 hodiny. Magnézium i kalcium si dávam preventívne. Dýchanie do sáčku mi vôbec nejde, mám z toho závraty. Poradíte mi, ako prekonať tento stav čo najlepšie a najrýchlejšie? ďakujem.

kaciatko1987
1. mar 2021

@patricijka0401 ďakujem veľmi pekne, zajtra mám príjem, len dnes mi bolo povedané, že mi to budú robiť nejakým ERCP a z toho mam strach lebo gastro vyšetrenie bolo pre mňa hrozne a to bolo len chvíľku 😥

patricijka0401
2. mar 2021

@kaciatko1987 je to setrnejsie pre pacienta, endoskopicka operácia s kamerou. Môžu si takto pozrieť operačné miesto, zlcovody, pečeň... nie je to zle a určite ani bolestivé. Držím palce.🙏

vanesitta
28. mar 2021

Ahojte jak som už písala visie mám tu tetaniu ale posledné dni má strasne pichá v srdci aj boli nemozem poriadne ležať stáva sa Vám to tiež ? Alebo ako

luciar260
28. mar 2021

@vanesitta bola si na emg vysetreni ? Ci ako ti zistili ? Tak mna nepicha pri srdci, ja skor v noci vyskocim zo spanku ze nemozem dychat ... to sa mi stava casto a je to veeelmi neprijemne.... no tetaniu zatial nemam diagnostikovanu ale myslum ze ju mam

vanesitta
28. mar 2021

Tak ja tie stavy mám už rok aj záchvaty všetko poriadne vykrúti mi ruky ale toto pichanie sa mi nepáči cely deň ako by má tam niečo tlačilo bolelo a pichalo naraz a večer je to horšie bo neviem si ľahnúť boli to take ako zaseky ...na jednom vyšetrení som bola čo na ruku mi dali tu pásku a sa to mravencilo ale zevraj v poriadku to bolo tam tak neviem keďže mi je stále horšie aj závrate mám a cítim takú nerovnováhu v mojom tele

luciar260
28. mar 2021

@vanesitta tak problem s nerovnovahou mam aj ja, taky pocit nestability... mam to prvy x trva to uz treti tyzden....

vanesitta
29. mar 2021

Mne tá nerovnováha trvá viac asi 2 mesiace aj viac aj sa mi točí hlava take že na odpadnutie ale neodpadnem taký strasne hnusný pocit to je

jajka13
11. apr 2021

Ahojte, ja mám tetaniu 15 rokov a mala som 5 rokov pokoj. Pred 2 mesiacmi problémy s trávením a tetania sa mi znovu ozvala a veľmi intenzívne. Mám vnútorný nepokoj, triašku a pocit na zvracanie takmer neustále. Bola som u neurologicky a vraj sa stav tetanikov horší kvôli situácii navôkol. Aj mne sa zhoršil. Predpísala mi lieky a magneziove injekcie. Trpím aj častými stolicami. Je to dosť obmedzujúce. Absolvovala som aj gastro - výsledok povrchový zápal žalúdka, vraj nič strašne. Výsledky krvi mám vraj ukážkové. Najhoršie mi robí keď som doma sama, keďže som už vyše pól roka na home office. Deti nemám a manžel chodí do roboty.

jajka13
11. apr 2021

Hlavne veľa magnezia, maximálne dávky každý deň. To je základ a ak ste neboli na EMG u neurologicky, hneď sa objednajte, lebo to môže byt aj horšie a zbytočne sa trápite. Ten syndróm sa “živí strachom”. Čím viac sa bojím, tým silnejšie mám príznaky. Ja dúfam, že sa to čoskoro upokojí.

vanesitta
12. máj 2021

@jajka13 presne tak čím sa viac bojím obávam tým horšie stále furt dačo nové nevysvetliteľné mám pocit že umieram ...toto je najhoršie ste niekam vonku a stane sa Vám to a teraz všetci že čo jej je 😂

jajka13
12. máj 2021

@vanesitta mne osobne je lepšie vonku, lebo tak nad tým nerozmyslam a snažím sa odreagovať. Doma keď sa človek sleduje je katastrofa a toto covidove obdobie nám vôbec neprispelo k pohode. Aspoň mne sa to radikálne zhoršilo keď som bola zavretá doma.

vanesitta
13. máj 2021

@jajka13 mne zas aj vonku cítim takú nerovnováhu tela ako by som odpadávala alebo čo je to veľmi zle aj zlý pocit 😏beriem maknezia vise rok ale ajtak furt sa nájde dačo nové a horšie nemozem poriadne snikim komunikovať alebo tak lebo furt sa dačo deje s telom už aby to zmizlo čím skôr ale to sa asi nestane 🙁

jajka13
13. máj 2021

@vanesitta ale stane, ono to prejde, len je to beh na dlhé trate. Mne Neurologicka predpísala magneziove injekcie. Dosť to pomohlo. Ja som už nemala žiadne príznaky ale korona to zmenila. Netreba sa vzdávať a pôjde to ale presne viem aký je to pocit.

vanesitta
14. máj 2021

@jajka13 a tie injekcie môže aj mne predpísať ? Keďže záchvat zatiaľ nemávam ako mala som ale tento čas nie ale furt mi je tak blbo zle tebe ako predpísala a kde sa to pichá

arabela55
19. jún 2021

@pali3x ahoj, homeopatiu si neskúšal, ja teraz užívam homeopatiu, tak napíšem keby zabrali🙂

jajka13
20. jún 2021

@vanesitta mne predpísala injekcie neurologicka a pichajú sa priamo do žily ale veľmi pomaly, cítiš take teplo po celom tele. Magnezium je základ, ak aj nie injekcie, tak tablety (ja používam od Galvex) plus magnezium v spreji, aplikácia na kozu 👍

luciar260
20. jún 2021

@jajka13 mozem sa opytat ake mas priznaky ? Presnejsie? Ta triaska ako to pocitujes, mas aj neprijemne pocity v krku , v tej jamke?

jajka13
21. jún 2021

@luciar260 ja mám tu triašku takú vnútornú, akoby sa mi triasli všetky svaly a nervy. Po magnezium je to lepšie. Ja som mala aj úzkostné stavy a nespavosť spolu s značkou. Dosť sa mi to zhoršilo po ockovani. Niekedy sa mi aj točí hlava ale to sa mi upravuje. Jedávam vela magnezia, až 6 tabliet galvexu alebo sprej s aplikáciou na kozu, veľa zeleniny a ovocia a tiež ryby. Všetko je to o správnej strave, minerálov, pitnejo režimu, pripadne dočasne liekov na upokojenie.

zania
23. jún 2021

Ahojte. V maji som bola na 1.davke pfizeru a hned v ten den zachvat ako vysity, hyperventilacia, ruky nohy strpnute, ... volali sme zachranku,som myslela ze infarkt a doktorka,ze to vyzera na tetaniu.. dnes mi ju naozaj potvrdili na emg.
Chcem sa vas spytat,ci niekoho aj boli hlava pri tetanii. Mna od ockovania boli kazdy den, momentalne cakam na vysledok CT. Neurologicka mi dala lieky na zavraty, chrbticu, Urutal, Dorsiflex, Flector plus nejake infuzie a injekciu do zadku. Hlava ale stale boli a na psychickej pohode mi to moc nepridava. Dakujem

jajka13
23. jún 2021

@zania ahoj, mne sa tetania zhoršila po oboch dávkach vakcíny. Po prvej sa mi objavila uzkost, závraty, triaška a tiež bolesť hlavy. Po pár dňoch bolesť hlavy prešla ale manžela bolela každý večer asi týždeň a pól. Plus vyrážajúce bolest do ľavej ruky a sem tam pálenie ruky. Tiež som mala hnačky a nespavosť. Okrem teploty som mala všetky vedľajšie účinky 😔

misa2704
23. jún 2021

@jajka13 ach baby zlaté co všetky s tým očkovaním :( však varovali aj zahraniční lekári že pri problémoch po neurologickej stránke to človeka viac dobije. Držím palce aby sa vám to nezhorsilo. A žiadne ďalšie dávky radšej nedavajte

zania
23. jún 2021

@misa2704 no ja som bola fit pred ockovanim, ziadna tetania, nic a potom toto 😔 ze som si to vystresovala sama. Ale u nas vsetci ok, som myslela ze aj ja prejdem ockovanie lavou zadnou...
@jajka13 hej, ja som tiez mala vsetky stredne tazke a tazke vedlajsie ucinky, plus teda ta hlava ma dodnes boli, uz je to viac ako mesiac. Zajtra mam mat druhu davku, ale najprv chcem vediet vysledok ct. Hlava asi teda nesuvisi primarne s tetaniou, som zase na zaciatku 😔

misa2704
23. jún 2021

@zania no ved očkovanie to len spustilo. Je to svinstvo a nikdy si to do tela nedovolim pichnúť. Ja nesledujem tieto slovenské sraackyy klamstvá ale zahraničné od rozumných ľudí a teda žiadna sranda tie nežiaduce ucinkyy po ockovani

jajka13
24. jún 2021

@misa2704 ahoj, vakcína je svinstvo ale keď človek s tetaniou dostane Covid, môže to mat ďaleko horšie prejavy a následky ako keď sa nedá zaočkovať. Mne je už po mesiaci dobre, vedľajšie účinky sa stratili, uzkost tiež. Už sa cítim skoro tak ako pred očkovaním. Bol to horor aké hádam sa už nezopakuje.

luccija
3. júl 2021

@jajka13 ja som tiež uzkostnejsi človek a pravdaže po očkovaní ma ominalo teplo a cítila som sa zle.Ale to isté aj, keď mi majú rezať znamienko🙂)jednoducho je to psychika, keď majú so mnou niečo robiť.Som rada, že Ti je lepšie ja som mala momentálne stresové obdobie v práci a objavilo sa mi mravcenie ..práve čítam skúsenosti a môžem sa rovno objednať k neuro aj, keď viem čo mi povie a dá,🙂magnezium a vapnik pomáha dočasne je to oveľa lepšie, ale...

misa2704
3. júl 2021

@jajka13 ahoj. Veľmi s tym nesúhlasím. Som pod dozorom špičkového rodinneho lekára a ten sam nie je za... A taktiež ďalší moji lekari. Dnes napr ochrnula po ockovani kamošova sestra. Mlada žena plna života, male deti. Stalo sa jej to po drujej dávke. Ďalšie u nas dve zeny mlade po ockovani su po porážke. Nechcem toto svinstvo vidiet ani z lietadla. Stále budem tvrdit a stat si za tym, že je to len jexen obyčajný experiment ako na myšiach. Neznamená ze clovek sa citi dobre týždeň, dva, tri dobre po ockovani ze to takto bude aj o rok napr. Bodaj by len dobre bolo ale neverim tomu bohužiaľ.

jajka13
5. júl 2021

@misa2704 každý človek ma iný názor. Moja neurolohivka je tiež super odborníčka a vždy mi pomohla. Keď mi opísala neurologické stavy po Covide (každý druhý) a žiaľ u väčšiny do konca života, rýchlo som si uvedomila, že pre moju psychickú pohodu a vnútorný pokoj sa dam radšej zaočkovať. Aj vakcíny na osýpky, čierny kašeľ a pod. boli na začiatku vakcinácie odmietane a zatracované, pritom zachránili mnoho životov. Ale len čas ukáže čo je lepšie. V mojom prípade radšej mesiac v nepohode ako v strese a napätí ešte dlhy čas, kým Covid zmizne zo sveta alebo sa aspoň zmierni.

minyminy
19. aug 2021

@zuzike123 ahoj, viem ze uz stara tema, no ako si na tom s tym preskakovanim srdca? Ja to mam kazdy den a casto pocas dna :/ uz xaciinam mat obavy...

jajka13
19. aug 2021

@minyminy ahoj, brala som vysoké dávky magnezia plus 50tku sertralin a všetko vymizlo. Cítim sa super. Len musím oddychovať keď sa dá a nemyslieť na tetaniu. Odporucam magnezium v spreji, keď mi je horšie a mám ten stav aj s preskakovanim srdca, dam si magnezium od Galvex a nastriekam si magnezium na brucho a je mi super. Sertralin by som na najbližšej kontrole u neurologicky chcela vysadiť. Inak sa snažím jesť veľmi veľa zeleniny a vysadila som potraviny, ktoré mi robia zle. V prvom rade je pri tetanii najdôležitejšie posilniť trávenie. Plus kvalitne probiotiká.

misa2704
19. aug 2021

@minyminy daj si urobiť odbery. Preskakovat srdce môže aj z nízkeho draslíka. Je leto teplo, človek sa viac poti takže aj týmto ho z tela vylučuje. Obohat stravu o vitamíny, zjedz denne aspoň jeden banán, sušené marhule no a celkovo bohatú stravu