Ako prepraviť a vyniesť nemobilného pacienta?

domib
12. nov 2019

Dobrý deň. Moju starkú operovali na bedrový kĺb a budúci týždeň ju majú prepustiť. Vezme si ju k sebe mamina, no problém nastáva v jej vynesení na 6. Poschodie v paneláku. Privezie ju sanitka,no sanitkar mame už ďalej nepomôže. Vraj to nerobia. Otázkou teda je: ako by sa táto situácia mohla podľa vás vyriešiť? Naozaj nám došli akékoľvek nápady,preto sa obraciam na viacero ľudí, možno sa nájde niekto,kto mal podobný problém.
Zisťovala som či v našom meste existuje Falck zdravotnícka služba, ktorá takéto služby poskytuje, ale,bohužiaľ, v Lučenci nie sú. Vedeli by ste mi poradiť či existuje nejaká podobná služba, ktorá jej s ňou pomôže až do bytu?
Ešte dodám, že žiadneho mužského rodinného príslušníka ani ochotného známeho v meste nemajú.
Ďakujem za akúkoľvek radu.

anka712
12. nov 2019

@domib dobrý večer, skúste sa spýtať v nemocnici či nevedia poradiť ako to riešiť. Veď hádam Vám ju nenechajú pred vchodom, keď sa inak nebude dať tak si myslím že sa bude dať dohodnúť aj so sanitármi

cacianka
13. nov 2019

Dohodnut vopred s dispecingom sedacku 2x doprovod.ved aj pri prevoze z bytu do nemocnice musia nejako riesit.
pacientov nevyhadzuju cez okno do sanitky ...
V inej teme som napisala viac

iva812
16. nov 2019

Ak známemu mužovi zaplatíte, tak bude ochotný.