Sanatórium pre ZŤP - ležiaci pacient

25. sep 2023

Ahojte,
Je možné že budeme musieť rodinného príslušníka umiestniť do domova služieb nakolko potrebuje zdravotnu starostlivost,
je dlhodobo chorý a ležiaci - pripojený na kyslík.
Zatiaľ chodí asistentka a aj manželka sa stará, ale tiež je už dôchodkyňa, síl ubúda.
Viete mi poradiť ako sa vola také zariadenie? Mam problém nájsť takú liečebňu, ktorá nie je len cez deň.
Ďakujem.

melanta
25. sep 2023

Domov sociálnych služieb. Držím palce, v BA je do niektorých čakačka na voľné miesto viac ako rok.

viestta
25. sep 2023

Chodte na socialny odbor na miestnom urade, oni vam pomozu aj so ziadostou aj daju zoznam zariadeni. Alebo socialny odbor VUC, tam sa tiez da poziadat o umiestnenie

autor
25. sep 2023

@melanta to sú však ale domovy pre seniorov alebo mentálne postihnuté osoby. aspoň som nenašla také pre dlhodobo chorých a ležiacich. Ja som potrebovala nájsť špecializovaný domov

autor
25. sep 2023

@viestta ďakujem!

viestta
25. sep 2023

Autorka, liecebne dlhodobo chorych hadam ani nemame. Ked aj su pri nemocniciach take oddelenia, tak tam je dlzka pobytu limitovana. LDN je len docasne riesenie.

melanta
25. sep 2023

Sú domovy, kde sú starí a "zdraví" a potom také, kde sú aj ležiaci, ktorí potrebujú 24 hodinovú zdravotnú starostlivosť. A rovnako sú to domovy sociálnych služieb. A nie, nie sú to domovy iba pre seniorov. Takže áno, potrebuješ hľadať domov sociálnych služieb zo zdravotnou starostlivosťou aj pre ležiacich. Ako napísala viestta, ak vo svojom okolí žiadne nepoznáš, zájdi na miestny či mestský úrad, poradia ti.

alickapusinka
25. sep 2023

Podľa mňa je tak čakacia doba že pokiaľ sa uvoľni voľne miesto tak človek aj odide na večnosť. Sú pre ležiacich ale väčšinou kapacita plna. Sú aj súkromne ale tam si treba pripraviť okolo 800 až 1000 eur na mesiac.

alickapusinka
25. sep 2023

odkiaľ si autorka

autor
25. sep 2023

@alickapusinka budeme hľadať niekde ma strednom Slovensku, ideálne Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin...

janinah
25. sep 2023

Hľadajte hospic ideálna ak sa tam starajú aj mníšky

alickapusinka
25. sep 2023

no tak to ti poradim pošlem ti kontakty.

deti95060810
25. sep 2023

autorka napíš mi ip... Martin niečo viem, popr. blízko Žiliny.

alickapusinka
25. sep 2023

Centrum SS na Podhaj ma kontakt:michal.migat@martin.sk tam ma kontakt:0918/514-313. Toto spravuje mesto Martin tak skús napísať aj na mesto Martin na sociálny úsek. Potom je Senior centrum Ambra Pietra 406/42 tč: 0911/661 291.Potom:Benetrix Priehradná ulica 10914/9 benetrix@benetrix.sk.Centrum SS ľadoveň J.Mazúra 5211/34.monika.batoryova@vuczilina.sk.Potom je medik-M to sa nachádza na Východnej 4016/20 v MT medikm@medikm.sk Zariadenie pre seniorov Mierová 2145/10 Vrútky. Kontakt:sociálny úsek 0948/881 477.Potom je Senior centrum Rudina Kysucké Nove Mesto:041/42094601 riaditeľka zariadenia info@senion.sk.Skús tieto ak neuspeješ tak vymyslím niečo iné. V každom berú aj ležiacich. Každá s týchto čo som TI dala má aj svoju stránku s údajmi. Ale všade je aj čakacia doba aj ak krátka ale je .A v každom sa dosť platí okolo 800 eur a vyššie.

alickapusinka
25. sep 2023

Je aj Harmonia v žiline tam je kontakt na riaditeľku zariadenia: Mgr.Katarína Veselovská 0905 585 406. ddzarep.veselovska@vuczilina.sk.Skús aj tam.

lusa18
25. sep 2023

V Zázrivej je také zariadenie

vulka
25. sep 2023

Máš v Lokci - na Orave. Viem, že tam majú aj ležiacich pacientov. Ale tá starostivosť .......