Ako riešiť pocit stláčania srdca?
Zdravim už dlhšie mávam pocit ako keby mi stačilo srdce neviem to opísať ako by sa chcelo prestalo na chvíľu byť asi na minútu dve neviem ja to tak cítim ako keby mi zmačklo sa mne je s toho potom veľmi zle na odpadnutie čo to prosím vás môže byť ?
@januska12323 jasné pôjdem ,len sa chcem spýtať či to nemala niektorá z vás a čo vám na to pomohlo
Mávam to aj ja , akoby sa stiahlo a potom veľmi rýchlo za sebou par sekúnd bilo až mi ide vyskocit z hrude, obleje ma vtedy pot, nával tepla a do par sekúnd je zas vše oki. Zdravotné prehliadky mam pravidelne z prace ,ekg vždy super , tak asi je to ok 🤷♀️
ja to mam tiez obcas. srdce sa stiahne, ani dychat nesmiem inac je ta bolest este vacsia, tak musim zadrziavat dych. a po chvili je to ok. ekg v poriadku-nikdy nic nezistili.
Prichádzajúci panický atak (ak ste vystavené stresu, máte zlé obdobie, myšlienky atď.), prípadne to môže byť fibrilácia predsieni. V každom prípade treba navštíviť odborníka. V prvom prípade tomu pomôže terapia, v druhom prípade vám dá kardiológ prístroj na meranie takýchto fibrilácii a zhodnotí, ako moc vážne to je.
@donutka99 áno občas sa mi to stane a u lekára všetko v poriadku.
Na krátkodobom EKG ti nič nezistí väčšinou, to by bola velka náhoda. Musí ti dať monitor srdcového rytmu ktorý budeš nosiť 7-14 dni 24hodin denne a z toho to kože vyhodnotiť.
@olga_hurajova zajtra pôjdem radšej k dr, nakoľko som slobodná matka bojím sa nechcem aby sa mi niečo stalo kvôli malému ,ďakujem. Vám za vaše radi a komentáre

Navštív lekára.