Pocit na odpadnutie a pocit nedostatku vzduchu. Ide o problém so srdcom?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

som v Belgicku a často mám pocit, že mám málo vzduchu a pocit na odpadnutie. Už sa mi to stalo tretíkrát vo vírivke pri 39 stupňoch. Mala som pocit nedostatku vzduchu a musela som vyjsť von. Mala som strašné závraty s pocitmi na odpadnutie. Bola som u lekára a robil mi krvný rozbor. Počúval ma fonendoskopom a to je všetko. Vraj to nevyzerá na problém so srdcom. Nezvládam záťaž a ešte aj tá teplá voda. V lete mi je tiež zle z tepla a hlavne ráno po zobudeni mávam motanice. Mám stále obavy. Krvné testy na štítnu žľazu, krvinky a zápaly boli ok. Nedávno som mala aj chrípku. Jeden deň som zvracala a srdce mi celú noc pri zvýšenej teplote bilo 115 - 120 v pokoji a v spánku. Zle znášam aj chorobu.

Môžem mať problémy so srdcom?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vami popísané príznaky sa najčastejšie objavujú pri tetanii, panickej alebo úzkostnej poruche. Ak sa opakujú tieto problémy, tak je vhodné zahájiť liečbu tejto poruchy.

Zvyčajne sa odporúčajú vitamíny skupiny B, Magnézium, anxiolytiká (napr.Neurol) a antidepresíva.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková