AKo riešite nosenie rúška u 2-ročného?

bosorka2828
18. mar 2020

Ahojte, ked idete von na prechadzku ako chranite mensie deti? My mame 2 rocne, no rusku ani buff satku neznesie, po chvilke si to strhne.

nikpa
18. mar 2020

@bosorka2828 u nás to mame si synom rovnako, vyhýbame sa ľuďom, celkovo ich teraz chodí menej a ak aj niekoho stretneme, držíme si niekoľko metrov odstup. Myslím ze to je v danej situácii s takýmito detmi jediná možná ochrana, teda ak nechcete sedieť niekoľko nasledujúcich týždňov len doma.

mirola
18. mar 2020

Taktiez aj u nas, von len priputany v kociku s dudlom v ustach aby tam od nudy nepchal ruky a predmety, zatiahnem mu striesku. Ale boli sme tak len raz za 10 dni. Alebo druhy variant velmi skoro rano na motorke. Z tej on nezleze ani za boha. Inak doma na zahrade bez ruska

bosorka2828
autor
18. mar 2020

My chodime von kazdy den na hodinku, ulice su vyludnene, ak niekto ide oproti prejdeme na druhu stranu, ale aj tak ma napadlo, ci niektora z vas nema nejaky napad, ci zlepsovak pre takychto prckov malych co este situacii nerozumeju a rusko odmietaju ;)

romanatrnavska
18. mar 2020

@bosorka2828 ja mam 21 mesačnú dcérku... Väčšinou ideme kde je malo ludi do lesa prírody tam nenosím ruska ale keď som videla viac ludi ísť tak sme dali ruska vysvetlila som jej situáciu že je teraz fuj fuj vírus a musíme chrániť seba aj ostatných dali sme päť nato rukami a pochopila a nedávala si to dole 🤷🏻‍♀️

ivi1808
18. mar 2020

Deti do 10 rokov ruska nosit nemusia pokial s nimi nechodite niekam medzi kopec ludi. Dookola to stale opakuju viaceri lekari...

martina1201
18. mar 2020

@bosorka2828 my sa hráme na pirátov. A hráme hru urob čo povie pirát. Mala s ruskom takto ostala vonku aj pol hodinu. Ak sa jedná o dievčatá tak sa hrajte na princezné. Prípadne na to, že vás nikto vonku nemôže spoznať a preto sa musíte skrývať za ruskami. Same si poznáte deti tak viete ako na deti svoje. Už len nájsť čo ich zabaví.... A kedy si ich ponechajú....

martinajurkechova
18. mar 2020

Skús mu dať nákrčník. Lepšie ako nič. Naši sa hrajú, že sú ninjovia. Ja mám šťastie, že bývam na dedine a kúsok od domu cestička priamo do lesa, tak chodíme do lesa a tam málokedy niekoho stretneme. Na nákupy chodí len manžel a ja som s deťmi doma.

heln
18. mar 2020

@ivi1808 to fakt? nemáš nejaký odkaz? lebo už som odišla z niekoľkých facebookových skupín, lebo furt tam len o korona víruse zdieľali, nosiť rúško nie je hanba (keď som žiadne nezohnala), seďte doma (keď fakt sedím doma) a najviac ma dorazilo, keď začali ľudia dávať fotky ako je pár ľudí, či detí vonku na prechádzke a dokonca bez rúška!!!
mimochodom, keď som šla dnes od svokry s dcérou (bývame dva paneláky od seba), tak sme mali rúška a išli dve ženy s rúškami a kočíkom, v ktorom sedelo malé dieťa tak do dvoch rokov a keď sme prechádzali okolo seba po chodníku, čo som nepochopila, tak tá maminka svojou rukou prikryla tomu dieťaťu tvár....

ajka0207
18. mar 2020

@heln ja som videla nejaku besedu kde zdoraznovali ze nosit ruska len ked si v dave a v uzavretom priestore, u nas nosia ludia ruska aj na vlastnej zahrade, je to ozaj zbytočné. Rovnaký nazor ma aj moja sestra, farmaceutka.

heln
18. mar 2020

@ajka0207 veď práve, keď idem na ulicu, kde som sama na 100 metrov, tak načo mám mať rúško? Ale na našom sídlisku ešte aj keď idú na pole venčiť psa, tak majú rúška.

h2
18. mar 2020

@bosorka2828 Ak bývate v bytovke, dala by som mu to len kým nevyjdete z budovy (vo výťahu napr.). Potom vonku je to už zbytočné, pokiaľ nie ste medzi ľuďmi. Ja nosím rúško len do obchodu.

ivi1808
18. mar 2020

@heln vcera to islo vecer na jojke, kde boli dvaja lekari a presne o tom hovorili. A dospeli v prirode mimo ludi tiez nemusia mat ruska.

h2
18. mar 2020

Ináč teda, ja neviem, ako to niekto zvládne mať napríklad vonku v prírode. Ja mám respirátor, taký s tým 3M filtrom a po 20 minútach, čo to mám na sebe, mám dosť. Zle sa v tom dýcha.

lenkakravcova
18. mar 2020

@bosorka2828
Vysvetlili sme mu ze to nosiť musí. Lebo je vonku au au.. Ze aj my to nosíme. 🙂

zuzuliennka1
18. mar 2020

@heln to by ste vsetci museli mat ruska aj doma, ked vetrate... alebo si nevetrat.... rusko treba mat na ochranu pred virusom, ktory sa prenasa kvapock. infekciou, z cloveka na cloveka resp. z predmetov. Pokial ste sami mimo ludi v prirode, nemusite mat, ani dieta

jahodovypuding16
19. mar 2020

Presne tento problém riešim teraz. Môj má rok a 4 mesiace a rúško mu nevydrží na tvári ani sekundu :D Chodím s ním len na hodinku von a vždy sa snažím aby nikto okolo nás neprechádzal a ak tak zmením trasu. Problém je len v tom, že kým vylezieme z vchodu, výťah a tak, kde je dosť malý priestor. On už jak je teraz teplo, tak neznesie na tvári nič. Aj šál si strháva a potom to je nanič keď ho má len na krku. Nechcem byť taká drastická, že mu oviažem niečo okolo hlavy natesno na tú chvíľu. Asi mi len ostáva dúfať, že ten vzduch vo vchode nebude kontaminovaný kým ním prejdeme :D