Ako sa dá bojovať proti prehnanej meteosenzitivite?

adrianebrooks
3. sep 2019

Ahojte,mam posledny rok taky problem,mam prirodzene nizky tlak od malinka.Sem tam ma bolievala hlava no čim mam viac rokov (mam iba 21) tak je to horšie.Pri malej zmene počasia je to uplna katastrofa niesom schopna robit nič.Tak 10 minut pred daždom mi zostane zle,som ako taka rosnička😂🤦🏼‍♀️Aj ležať mi robi problem.Neustale zvraty atd..hučanue v ušiach,ťažko sa mi dycha.Keď su tieto velke zmeny niesom schopna cely den vyliezt z postele ani.Mate nejake tipy ako to trochu zmiernit? Bojovat proti prehnanej meteosenzitivte? Napr zmenit nejak životny štyl atd?

tomaas
3. sep 2019

@adrianebrooks Adriane pri pohľade na teba je mi smutno, že máš takýto problém, resp.ukazuje sa, ako na prvý pohľad dokonalo krásne dievča inými nepoznané môže mať závažný problém
čo môžeš urobiť?
Musiš obmedziť tuky a cukry. Konzumuj viac bielkovín, minerálov a vitamínov, pravidelne si dávaj sprchu, pri ktorej budeš striedať prúd teplej a studenej vody. Super je wellness, nevynechaj masáže a sauny.
paaa

guma6
3. sep 2019

Ja som nad týmto práve včera rozmýšľala, že aj mňa bolela hlava skoro v jednom kuse a pri zmene počasia dovi dopo. Keď som otehotnela, tak som nad tým stresovala, že ako prežijem celé tehotenstvo bez ibalginu. A čuduj sa sveta, mňa bolela hlava kým som bola tehotná iba raz aj to si myslím, že zo stresu. A keď som už porodila, tak som si myslela, že sa mi to vráti ale nie. Bolí ma hlava iba asi tak raz za mesiac a to ma pred tým bolela niekedy aj každý druhý deň. Tak som rada 🤣 ale ináč ti nepomôžem 🤣

adrianebrooks
autor
3. sep 2019

@tomaas Moj velky problem je,že mam intoleranciu na lepok,laktozu kazein aj histamin..plus alergiu na väčšinu zeleniny a ovocia aj na mäso..takže fungujem zo vzduchu😬nie,fungujem teda na kukuričnej muke a zemiakoch,rôznych strukovinach atd.. Saunu mame doma infra,nad tym tiež uvažujem dlhšie veru,že by to mohlo byt prospešne a čo take cvičenie? Nenaberie telo trošku sily zvladat aj taketo veci lepšie?

adrianebrooks
autor
3. sep 2019

@guma6 jooj takže tehotenstvo?😂 poviem mojmu aka bude reakcia😂😂😂😂 ale je fakt že toto mi povedali už aj dvaja lekari,že možno tehotenstvom sa to upravi

tomaas
3. sep 2019

@adrianebrooks och nezávidím, ostan napriek tomu vsetkemu pozitoivna, ak sa ti vobec dá, psychika je dolezita aby si bola vyrovnana
vzdy som pisal a tvrdil ze dolezity je dostatok vody, takze verim ze dodrziavas pitny rezim..
saunu skus, ak mate doma super 🙂
cvicenie je OK sama si nastav cviky, nechod do extremov a pridavaj na intenzite, drzim palceky 🙂

adrianebrooks
autor
3. sep 2019

@tomaas jasne samozrejme len doma nejake cviky netrufam si veru fitko 🙂 velmi pekne dakujem z povzbudive slova! 😇

guma6
3. sep 2019

@adrianebrooks skus, mozno sa potesi 😁 inac neviem, to je len moja skusenost 🤣 inac neviem co by pomohlo, ja som vzdy cakala nech uz je zima, lebo vtedy to bolo lepsie 😄

ivett311
3. sep 2019

Aj ja cítim každú jednu zmenu mám zavraty som strašne unavená už druhý týždeň mi je zle ale dúfam že už prejde (rodila som v máji 🙂)

zuzi0911
10. sep 2019

Tak tak. Tiež posledný rok to je des a hrôza. Hneď viem, se čosi sa ide robiť vonku. Závraty, slabosť atď. Najprv som si myslela, že to bude psychika celkovo, no keď sa to opakuje vždy hlavne pred prsanim tak toa si nebude ono 😅

marca12
10. sep 2019

@adrianebrooks tiez mam tieto stavy,navyse zvraciam. Teraz,ked bola zmena pred vikendom,myslela som,ze moja posledna hodina udrela. Mam to roky a naucila som sa s tym zit. Nemozem si dovolit neist do prace,takze som zvyknuta fungovat samozrejme ale v spomalenom rezime 😀 pomaha aktivny zivot,sport,nepoddavat sa tomu. A davaj si pozor na prijem cukrov,obmedz sladkosti. A tes sa, ide zima,to je pre nas najlepsie rocne obdobie aspon mne je vtedy dobre,zda sa mi,ze je stabilnejsie pocasie.
@adrianebrooks never tomu. Mojej mame sa to zhorsilo po tehotenstvach,to su len take povedacky.

marca12
10. sep 2019

@adrianebrooks suvisi to aj s travenim. Ak zjem nieco,co mi nesadne,migrena ako vysita a to iste pri zmenach pocasia. Lepsie sa znasaju,ak ti dobre travi