Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matag
9. jún 2017

@eliska13 to som rada, lebo niekde som citala ze mozu stratit ucinok

bambulka05
11. jún 2017

@ruzicka33 ahoj ja beriem citalec uz druhy raz. Predtym som rok brala 1 rano a pol na obed. Potom som postupne vysadila. Po vysadeni sa mi stavy vratili tak som zacala uzivat jednu rano znova. Teraz vsak mavam aj vykyvy. Tak neviem ci mi uz tak neucinkuju. No neviem.

mikimavka
12. jún 2017

@matag Ahoj, ja beriem Sertralin 3.krat. Na zaciatku to bolo hrozne, mala som kazde rano tras, prehananie, budila som sa o stvrtej - piatej rano a viac som nemohla spat, ale na 25.den mi tabletky zacali ucinkovat, uz neberiem k nim nic, ako keby utalo a zrazu som spala do osmej a uz v pohode cely den, ako keby mi nic nebolo. Takze si myslim, ze mozu viackrat ucinkovat tie iste AD, aj ked zase budem mat po roku pokusenie vysadit ich, budem sa bat, nechcela by som uz v zivote zazit take tri tyzdne, kedy som nevladala vstat z postele, venovat sa detom, nedokazala som nic zjest,... Radsej ich budem brat stale a budem v pohode, tak uvidim, nechcem predbiehat.

matag
12. jún 2017

@mikimavka no ja mam uz od marca hrozne stavy. Doktor vyskusal mamiesto Alventy Eliceu a Dulseviu kazde som brala po 6 tyzdnov a nic len strasne vedlajsie ucinky. Potom mi vysadil vsetko ze mi AD nerobia dobre
V priebehu 5 dni som ich musela prestat uzivat. No a tie neziaduce ucinky z vysadenia,myslela som ze kazdu chvilu je po mne. Tak opat od minuleho pondelka mam Alventu a celkom super upravil sa mi spanok, jedine co mam od rana az do tej tretej strasma uzkost. Mala si aj ty uzkosti na zaciatku? teraz ich mam 8 den.

mikimavka
12. jún 2017

@matag Ano mala som tie uzkosti, busilo mi srdce, prehanalo ma, prvy tyzden som si kazdy den musela dat Lexaurin, neskor obden a AD mi zabrali na 25.den po zacati uzivania celej tabletky. Pockaj, urcite ti zaberu. Ja som citala ze 3- 6 tyzdnov to trva ale clovek je netrpezlivy ked to tak dlho trva a je mu cely den na h... a nechce sa mu ani zit kvoli tym stavom, ale uz mi je uplne fajn, trvalo to do tych 4 tyzdnov u mna.

matag
12. jún 2017

@mikimavka to je super ze uz ti je fajn. Ja uz som sa za posledne mesiac lucila so zivotom, bola som ako pokusny kralik 😖 pokus- omyl. Teraz aj ked mi este nie je fajn,citim sa od marca najlepsie. Tak dufam ze uz to bude len lepsie 😉

mikimavka
12. jún 2017

@matag no je to hrozne ked ti dvoje lieky nesadli a obidva si brala 6 tyzdnov, to je strasne dlha doba ked ti bolo tolko zle. Dufam ze tieto ti uz naplno zaberu a bude ti uz len dobre, drzim palce ☺

ruzicka33
13. jún 2017

@bambulka05 no mne v niecom zabrali ale nic moc ale to budu asi aj hormony co mi robia sarapatu kedze som v 7 mesiaci

andocka
13. jún 2017

@ruzicka33 Ahojky, môžem sa spýtať, aké lieky berieš počas tehotenstva? Brala si aj prvý trimester? My by sme chceli mať druhé bábo, beriem Sertraline ráno 25 mg a Trittico 1/3 večer. Neviem, či sa môžu v provom trimestri. ďakujem za odpoveď.

andocka
13. jún 2017

Ahojte, ak by ste mi mohli niekto, kto počas tehotenstva bral AD poradiť, či sa v prvom trimestri môže Sertraline a Trittico? Alebo radšej vysadiť a potom začať? Alebo aké AD ste brali počas tehotenstva/ poprípade v prvom trimestri? Pekný dník

ruzicka33
14. jún 2017

@andocka v prvom trimestri by sa nemalo nic... ja beriem az od 22 tyzdna tehotenstva citalec najskor 10 mg a po mesiaci 15mg ale moc mi nezabrali akurat uz mozem spavat ale panicku poruchu mam stale... az po porode daju silnejsie lieky

layla1
14. jún 2017

@matag A paroxetin si mala ?? Lebo ja beriem iba jednu tabletku paroxetinu a je mi fajn. Ja som pred tým mala búšenie srdca, vysoké tepy až 150, depresiu a úzkosť a teraz mi nič nieje. Neberiem ani lexaurin ani nič iné.Stačí mi ten paroxetin, ktorý chcem aj pomaly vysadiť síce ho beriem iba 4 mesiace.

ruzicka33
14. jún 2017

@layla1 wau ten paroxetin musi byt dobry ja som ho tiez brala pred par rokmi a tiez mi pomohol hadam po tyzdni

ruzicka33
14. jún 2017

@layla1 a kolkatku beries?

matag
14. jún 2017

@layla1 nemala, moj doktor sa tvari ze existuje len Alventa, Dulsevia a Elicea 🙂 a povedal ze nic ine mi uz nemoze predpisat. Ale zda sa ze Alventa opat nesklame, dnes som bola na kontrole tak mi navysil na 150 mg rano a 75 mg poobede.

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
layla1
14. jún 2017

@ruzicka33 20 mg jednu tabletku iba.

sardinka336
14. jún 2017

Seroxat je fajn a pomaha ale moze byt pri nom strata orgazmu, kazdy reaguje inak.

jessi03
14. jún 2017

Ahojte máte skúsenosti z liekom cinarizin?dostala som ho od neurológa na bolesť hlavy alebo skôr napätie v hlave a zvieranie.....ako dlho trvá kým začne účinkovať?

jessi03
14. jún 2017

Ešte som zabudla dopísať ktomu cinarizinu po dvoch tabletkách sa objavila u mňa únava a ešte viac pociťujem to napätie v hlave☹volala som neurologovy povedala som mu to a on že to mám brať ďalej.....aj keď mám pocit že sa cítim po nich horšie?☹

katka2808
16. jún 2017

ahojte, citam tu vela o liekoch AD, aj ma niekto skusenosti, ze sa mu uzkostne stavy nevratili? Zaujimalo by ma, ci ste sa nemuseli k nim potom opatovne vratit? Dakujem!

layla1
16. jún 2017

@sardinka336 ja mam paroxetin a aj orgazmus mám 😂😂😀

layla1
16. jún 2017

@sardinka336 ešte sa mi zdá že pri tom paroxetine to je aj v sexe lepšie, možno mi nebudete veriť ale tak to je. Tiež som sa bála, že budem mať problémy z neho ale zatiaľ je to ok, síce ho neberiem dlho ale som spokojná. Asi mi sadol liek. Síce ja mam takú temperamentnú povahu 😂 že keď ma chytia nervičky tak ani lieky nepomôžu hehe srandujeeem. Ale po tých stavoch čo som mala vtedy tak to je o 100% lepšie a to iba Paroxetin beriem 1 tabletku na deň a viac nič.

ivett311
20. jún 2017

Ahojte. Beriem Ad a chcela by som ísť do solária, ale niekto mi hovoril že radšej nie. Ma niekto z vás skúsenost? Ďakujem

ivkamia
20. jún 2017

@ivett311beriem AD, chodím do solária a nič podivné sa mi nestalo.

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sardinka336
23. jún 2017

@katka2808 to je velmi individuálne a zavisi aj z čoho ta uzkost prameni. Ak je to uzkost neviem z nejakej udalosti, situácie, ktora sa vyrieši a pominie tak zmizne aj zdroj uzkosti a človek uz sa nemusi ,,uzkostit,,. Ale ak ma človek uzkostnu povahu a reaguje strachom na zatazové situácie tak sa mu uzkost bude vracat. Je to problém emocionálneho prezívania a aj mozgu - prenašače tam nefunguju dostatočne. Takze je to tak...chvilu moze byt dobre, ale otazka je ako zareagujeme na stres, zataž, problémy...to su všetko spušťače depresii, uzkosti, paniky.

evak12
23. jún 2017

ahojte dievcata,chcem sa spytat,asi pred dvoma tyzdnami som zacala brat uz iba jednu tabletu rivotrilu,dovtedy som brala aj dva a pol,0.5mg,moze byt ze mam pocit zhorsenia stavu,ze som ho takto znizila?aj asi druhy tyzden som osypana,najprv mi jedna lekarka povedala,ze je to zihlavka,dala mi omarit,kedze to neustupovalo sla som k inej a ta mi povedala,ze je to alergia na roztoce,dala mi sírovu mast a levocitirin,ale mastim si to od utorka,ale vobec to neustupuje ...prosim vas,co si o tom myslite?dakujem

layla1
23. jún 2017

@ivett311 moment, ja som sa pýtala svojej lekárky či sa možem opalovať ked beriem Paroxetin tak mi povedala že do solárka by som isť nemala a ked budem pri mori tiež mam byť opatrná,nemám sa veľmi opaľovať.