Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janefonda
14. feb 2018

@kamajka bola som podobne na tom ako ty... Mirzaten ma donutil ist spat, telo si na to pekne samo postupne znovu zvyklo. Zo začiatku som malaale hroznu snivost pocas noci. A vela som pribrala žiaľ z neho, ale hlavne ze mi je lepšie. Brala som ho asi 3 mesiace. Pomohol a to je hlavne.

domi1313
14. feb 2018

@andocka ahoj,ja som 20tt ja som mala frontin podla potreby ale nic ine lebo sa ad brat bojim.a ako sa citis?

kamajka
14. feb 2018

@janefonda ja už som Mirzaten brala pred 5 rokmi, vtedy som mala pocit že nepomáha ale keď sa spätne na to pozriem tak bola som na tom celkom fajn keď som ho brala. 10kg som pribrala za rok ale bola som spokojnejšia vôbec ma to netrápilo. Teraz mám escitalopram ráno ten ma nejak udržiava pri živote a večer to Trittico nešťastné aj som ho vysadila ale tri noci som nespala tak som musela dať naspäť aspoň tú tretinu. Rozbitý mám z neho nos zvnútra nervózna som už z toho. Vydupala som si kontrolu na piatok a budem asi pýtať Mirzaten alebo niečo tomu podobné.

janefonda
14. feb 2018

@kamajka takze uz mas skúsenosť. Mne pomohol keď to bolo treba. Ja si pamätám ze som v tom najhorsom vzdy čakala na večer ako na spasenie, dala si liek a zaspala.

andocka
14. feb 2018

@mm103 ahoj, ja som to konzultovala aj s panom doktorom Kouckym z Prahy, ktory sa zaobera roznymi studiami, aj posobenie AD na plod. Napisal mi, ze Sertraline je v tehotenstve bezpecny a nemam ho vysadit, beriem nizucke davky. Ovela horsia by bola moja nespavost.....Tak dufam, ze bude vsetko v poriadku.

andocka
14. feb 2018

@domi1313 Ja sa citim zatial v pohode. Na zaciatku som aj skusala vysadit, no bolo to hrozne. Tak som to konzultovala s 3 lekarmi. Dufam a verim ze vsetko bude v poriadku

mm103
14. feb 2018

@andocka fiha a máš kontakt chcela by som vedieť ako je to s paretinom...ja teraz ani tehotná ešte nie som a je mi tak všelijako..

mm103
14. feb 2018

Kočky pohoršilo sa vám teraz niektorej?? Jeminenkuu ja týždeň ok týždeň zle..ja som z toho úplne v riti už s prepáčením.

Dr mi povedala nech navyšim ale ja veľmi nechcem že čo ak.je to tou zimou.... Ach...

daniela123321
14. feb 2018

@mm103 Ahoj.No je to na tebe..je mi ľúto ako ti je🤔Dnes mi bolo tiež všelijako že som si po dllllhej dobe dala neurolku.

domi1313
15. feb 2018

@andocka
@mm103 ahoj aj mne sa posledny tyzden pohorsilo dost

ivcam2
15. feb 2018

Bude to pocasim. Ja som mala posledny vykyv pred rokom a teraz znova. Az som sa cudovala, ze som to dala v tom sychravom pocasi. Teraz mi je lepsie ale som z toho zhorsenia a strachu co sa zas deje vycerpana.

pandravachrusta
15. feb 2018

@mm103 ..a neuvazovala si o zmene lieku?.. nez navysovat..

pandravachrusta
15. feb 2018

ako dlho mavate zhorsenia? kolko to asi trva?

eliska13
15. feb 2018

@kamajka čo máš s nosom nechápem?máš tam také chrasty?to mám aj ja z vyčerpania akoby taký herpes dávam si tam framykoinovu masť.Aj ja som sa dnes v noci zobudila nezvyčajne o 03 a hodinu som bola hore dala som si po x mesiacoch Xanax, lebo som vedela, že za chvíľu vstavam.Som teraz kľudná ako baránok.
@mm103 áno určite to bude tým počasím slnko chýba ľuďom, šport, prechádzky.Vcera nasnežilo som sa tešila,že sneh pôjdeme aspoň sa posankovať nech je ten deň iný, ale poobede bolo po snehu

kamajka
15. feb 2018

@pandravachrusta Ty mas bohovsky nick, nemozem si pomoct :D no ja celu zimu trpim, po velkej noci to byva uz lepsie u mna. Neznasam sviatky, vianoce velka noc...po velkej noci mi spadne balvan z hrude normalne...a v lete som celkom ok aj na jar, ked je zima a tma tak je to hrozne..od septembra do zhruba mája som na nic...takze skoro celorocne..a ked je hnusne leto tak koniec mi je...

kamajka
15. feb 2018

@eliska13 ano chrasty bolave a vecne upchaty

pandravachrusta
15. feb 2018

@kamajka haha, ved aj dlho som nad tym premyslala..😂//ja Vas citam uz dlho takze viem..ze ako ste ako tak na tom ...aj Tebe som Kamajka pred tym pisala, ze by Ti pomohlo mozno vecerne behavanie alebo aj sauna na ten spanok..a celkovo..mne psych.povedal, ze nic tak nepomaha ako sport na depku..a to mam tazkeho, uznavaneho typa z Prahy..😎😀

andocka
15. feb 2018

@mm103 je to stranka porodnice.cz Tam musis zadat dotaz, vybrat doktora. A on Ti odpovie

janefonda
15. feb 2018

@kamajka a nemozes mat alergiu na nieco? Ja mam teraz uz dva mesiace nos upchaty, aj chrasty mam v nose. No ja sa domnievam ze to mam alergiu na liesku a stromy podobne co teraz kvitnú. Aj oci ma z casu na cas rezu...

kamajka
15. feb 2018

@pandravachrusta hej no..neprinutim sa ani najest poriadne, nie to este cvicit...

kamajka
15. feb 2018

@janefonda asi nie, ja to mam asi z toho trittica, odkedy ho beriem mam stale ten nos bolavy... nemala som nikdy alergiu, iba kontaktnu mam na rukach a na farby na vlasy.

janefonda
15. feb 2018

@kamajka ja tiez nie som alergicky nejak velmi senzitivna. Jedine na slnko mam alergiu a na latex. Ale ziadne kvitnuce hovadiny. No ked mi toto začalo prisudila som to lieske, lebo ako jedna z mala kvitne od začiatku januára. Tak ktovie co to naozaj je. Len dufam, že už to čoskoro prestane. Denne si musim dat 3-4 x sprej do nosa.

mm103
15. feb 2018

@andocka ďakujem pekne 😉

mm103
15. feb 2018

@pandravachrusta len uvažujem aký...Alventa bola pre mňa peklo... S paretinom aspoň fungujem ako tak..beriem 20mg..
Ty si ho brala tiež však?

mm103
15. feb 2018

@eliska13 aj tu je tak otrasne... Dnes má aj hlava boli

pandravachrusta
15. feb 2018

@mm103 nie, ja ten citalopram beriem..ale je velmi vela druhov AD..urcite by Ti nejaky sadol nech sa citis uplne dobre..

mm103
15. feb 2018

@pandravachrusta keď toho striedania sa bojím kurnik sopa...😂a ako sa cítiš?

mm103
15. feb 2018

@pandravachrusta na ten citalopram mám prejsť v lete kvôli bábätku...ak budeme chcieť..

pandravachrusta
16. feb 2018

@mm103 ja sa citim dobre, mne to sadlo hned aj prvy aj druhy krat..{ samozrejme ze uz to nebude nikdy uplne tip top lebo ten strach je vo mne stale ze co ak to a tamto..}ale v podstate v pohode..neboj sa toho striedania. takto to nema byt..mas sa citit ok ked Ti sadnu..to mi povedal moj psych. ze mas byt uplne na tom tak, ako pred depresiou..musis to risknut a hladat..aj ta moja kolegyna navysovala a navysovala a nakoniec zmenila a nikdy jej nebolo lepsie..-inac ja zijem v UK a tu sa o tom otvorene vsetci bavia, ziadne tabu..😀

ivcam2
16. feb 2018

@pandravachrusta a mas niekedy aj horsie obdobie ? Pomaly bude vcely svet na AD. Ludia maju predsudky, ale postupne sa popriznavaju k svojim lentilkam. Ja vidim kolegyne v praci ako sa niekedy dopuju neurolom.