Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

katka2808
26. feb 2018

@antea50
Ahoj, dakujem ti, mas pravdu, nie je to bohviečo, u mna to trva uz tri roky a nevidim velmi vizie na lepsie, mozno az o x rokov, ked sa zmeni vselico ine... ale ja sa toho bojim, ja som si raz dala 1 tabl. (Duloxetine 60-tka) a skoncila som na pohotovosti lebo mi busilo srdce (nespala som, nejedla, bolo mi na vracanie, mala som silne uzkosti samozrejme). Tak som si viac nevzala. Zlakla som sa. Ale srdce mi busi hocikedy odvtedy... Vraj som mala vysoke davkovanie, hned 60. Som útla zena, vraj by mi stacilo 20 ... tak netusim. Co si o tom myslite ostatne?
Dakujem vsetkym za rady.

antea50
26. feb 2018

@katka2808 ano liecba AD by sa mala začínať najnižšími dávkami .Niekedy aj tie najnižšie dávky stačia ,aby si sa cítila dobre.Ja ked som brala 1.x sertralin nemala som žiadne vedľajšie účinky a po mesiaci som sa cítila fajn.Ale teraz .keď mi ho nasadili 2.x tk som dostala na neho alergiu.Neboj sa AD nemusiš mať ťažké začiatky pri ich užívaní na každého to pôsobí inak.

antea50
26. feb 2018

@katka2808 ja teraz beriem 6.deň seroxat a prvé 2 dni som myslela ,že nastal môj posledný deň,strašné stavy,potím sa,búši mi srdce,budím sa v noci,ale jeden deň mi je už lepšie jeden horšie hádam to už prejde ,že to nebude dlho trvať.

eliska13
26. feb 2018

@antea50 bola si aj v nemocnici?ja sa snažím na to nemysliet,že je to na celý život a čo ma ešte čaká.3x som chcela vysadiť a už mi lekárka povedala, že aspoň mini dávky mám brať, že načo spekulujem.Ale mňa tak celkovo baví život🙂)mám rada ľudí, zábavu len stále sa na niečo upnem a preto sa trápim.Co jeden mykne plecom ja dokážem z toho spraviť haloo.Najprv,že si nenájdem pracu po MD, potom či správne vychovávam, či sa dosť či nie az prilis venujem, potom, že či zvládnem druhé dieťa motanica.Psychologicka povedala, že si za to môžem sama svojimi neg myšlienkami a z toho sa zuzkostnujem.Ja mám rada veci naplánované pod dozorom sama zodpovednost

pandravachrusta
26. feb 2018

@katka2808 Joj, neboj sa,,ten prvy krat si to mala asi velmi nespravne nastavene..viac menej sa Ti pohorsi tak najviac prvy tyzden, max este trosku druhy a potom to bude lepsie a lepsie a potom uplne super az si budes hovorit ze ,,preco som nezacala skor..''-ked s tym bojujes uz tri roky ,, tak uvidis , ze to bude ulava..velmi drzim palce, tie prve dva tyzdne zvladnes, pomahaj si ukludnovakmi a potom to bude ok..🙂

antea50
26. feb 2018

@eliska13 nebola som v nemocnici aj ked som tam už bola poslana niekolko krat za tieto 2 mesiace.Strašne sa bojím ísť do nemocnice.

katka2808
27. feb 2018

@pandravachrusta
Dakujem za povzbudenie aj za info.

katka2808
27. feb 2018

@antea50
Aj tebe dakujem za pre mna dolezite informacie! Drž sa a vydrž to, ked uz si sa na to dala, drzim palce, aby ti bolo co najskor lepsie! Co beries?

eliska13
27. feb 2018

@antea50 prečo sa bojíš?nastavia Tá na lieky budeš mať terapie...máš deti preto nechceš ísť?

antea50
27. feb 2018

@katka2808 beriem Seroxat a dnes mi predpísala doktorka lieky na spanie ,ale bojím sa ich Hypnogel má s tým niekto skúsenosti?

eliska13
27. feb 2018

@antea50 ja...dobry je zaspis hned len ja som bola z neho este druhy den otapena ja mam nizky tlak ja to strasne citim

antea50
27. feb 2018

@eliska13 aj ja mam velmi nizky tlak

kburgerin
27. feb 2018

Zdravim . Vas aj mne to pred 11 rokmi zacalo s depresiami a teraz uz po tych rokoch mam bipolarnu a schizoafektivnu poruchu vystriedala som vela doktorov a posledny mi povedal ze to mam celozivotne zavaznu dusevnu poruchu

pandravachrusta
27. feb 2018

@kburgerin no to si nas povzbudila veru..🙂..a kolko mas rokov?..a pracujes?ci mas invalidku..?

antea50
28. feb 2018

Baby dnes beriem 8.deň seroxat a 1. deň sa cítim lepšie,preto sa vám chcem pochváliť,aby som tu nepísala len samé negatívne veci.Takže kto váha nad užívaním ad smelo do toho určite vám to zlepší život.

eliska13
28. feb 2018

@antea50 to je fajn🙂ty chodíš aj k psychologičke?

antea50
28. feb 2018

@eliska13 nie ,ale voľakedy som chodila a veľmi mi to pomohlo.

pandravachrusta
28. feb 2018

@antea50 joj, ja som strasne rada za taketo pozitivne spravy..ta vcerajsia od kburgerin ma uplne odrovnala..😉

sisinka8
28. feb 2018

Ahojte baby! Na všetky depresie veľmi pomáhajú vitamíny a horčík vo vyšších dávkach. Liečim sa vyše 12rokov na depresiu stav sem tam vracia pri strese hlavne.pomaha aj psichoterapia a pozitívne myslenie

katka2808
28. feb 2018

@sisinka8
ahoj, a ten horcik, kolko je vyssie davky? viem, ze denne sa moze prijat cca 320 mg MAX pre dospelu ženu.

katka2808
28. feb 2018

@antea50
antea, tak to je skvele !!! tesim sa s tebou a celkom rychlo to zabralo. nemala si ziadne neprijemne stavy? busenie srdca, pocit na zvracanie, ci samotne zvracanie, nič take?

sisinka8
28. feb 2018

@katka2808 ahoj horčík magnerot 2x3tabletky aspoň 1mesiac potom 3x1

domi1313
28. feb 2018

@sisinka8 ake vitaminy prosim ta?

kamajka
28. feb 2018

Ahojte kočky tak ako sa držíte? @eliska13 čo nové?
Mne sa tak polepšilo s tým Mirzatenom, že som sa normálne odhodla ísť k zubárovi... no a to som robiť nemala... taká odhodlaná som tam šla, reku dám si zuby porobiť, čo je zlé vytrhať čo sa dá opraviť tak opraviť a nejaký ten mostík alebo niečo..reku nech mám pekný chrup... no ale mne nezabrala anesteza a to mi pichol 4 injekcie...skoro som tam odpadla, strašný zážitok. Všetko som cítila plakala som ako malé decko a vrieskala na živého boha... hodinu nevedel vytiahnuť dva zuby čo mám také zlé korene...teraz som opuchnutá na antibiotikách a liekoch proti bolesti... už tam nevkročím nikdy... trauma na celý život...

pandravachrusta
28. feb 2018

@kamajka jezisi kriste, tak strasny zazitok...ale skvele ze Ti je uz lepsie.som rada strasne////inac ja beriem magnezko 500mg..ale nedavam si ho kazdy den, ..ked si spomeniem..

antea50
28. feb 2018

@katka2808 mala som prve dni strašné stavy,potenie,búšenie srdca ,3x za deň panický záchvat schudla som asi 4 kg

kamajka
28. feb 2018

@pandravachrusta brala som aj ja jeden čas mg, ale vždy ma prišerne po ňom bolela hlava a bola som oťapená.

katka2808
28. feb 2018

@sisinka8
ahoj sisinka, aha, to ani nepoznam... a kolko toho teda je za den?
Ja si davam raz denne Magne B6 forte. Ale rozmyslam zacat brat zvlast magnezko a zvlast B komplex. Teda, ja nemam ani tak depresiu ako uzkostnu poruchu, ale to je asi jedno...

katka2808
28. feb 2018

@antea50
ahoj! tak to je naozaj fajn, ze ti je uz lepsie. A mas zvlast nieco na uzkost a zvlast na busenie srdca? Lebo ja, ked mi srdce busi v noci, tak ja ani nezaspim... proste mna to vyrusuje. Naviac nezaspim aj kvoli tomu, ze to vystupnuje uzkost. Takze ja by som musela brat v prvych dnoch aj AD, aj nieco proti uzkosti (anxiolytikum) a na potlacenie busenia (betablokator). Zda sa mi to vela silnych liekov naraz... uuuf.
Drž sa, uz to bude len lepsie 🙂. Som si ista.

pandravachrusta
28. feb 2018

@kamajka jaj, to ja nieee, ja mam vys.tlak takze mne nic po nom nie je..😉