Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

rennn
20. mar 2018

@indigirl to mas šťastie lebo mne bolo z neho strašne a to som brala len 1/3

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rennn
20. mar 2018

@eliska13 ja viem že tam chodi kopec ľudí, ved také lieky berú aj doktori, pravnici, ucitelia a kade kto lenže aj napriek tomu je to tak vnimane ako je....depresie asi nemam aj keď z tej nespavosti ut sa rozplacem aj ale uzkosti tie mam preto aj nespim- busenie srdca a pod. ...a veru je to peklo takto trpieť

indigirl
20. mar 2018

@rennn medzi uzkostou a depresiu je tenky lad...ja som presne mala nespavost a uzkosti a kvoli kojeniu som nechcela lieky a dopracovala som sa k tak silnej depresii ze som schudla 10kg za 2 mes.

rennn
20. mar 2018

@indigirl ja prave preto chcemto riešiť ved takto nevyspata nevladzem byt...ty si ako zvladala tu nespavost a ešte keď si aj kojila? Ja spim par hodín a niekedy ani to, neviem ci aj ty si to až tak mala je to hrozne...a nechcem sa dostať do horsieho stavu

doriancorvo
20. mar 2018

Ahojte, ešte nedávno som sa Vám tu chcel pochváliť s jedným mojím malým-veľkým úspechom, keď sa mi podarilo vo veľkom strese a vypätí upokojiť sa sám, bez liekov, proste som sa zatvoril s deťmi do izby a po chvíľke bolo všetko v poriadku, veľmi mi pomohli...

...ale posledné dni je to u mňa hrôza a k lekárovi sa dostanem najbližšie až po Veľkej noci, neviem absolútne ako pokračovať ďalej, na jednej strane sa mi dejú i pozitívne veci, ale na strane druhej sa mi všetko ostatné akosi rúca...chcel som sa Vám s týmto zveriť, lebo som nevedel, komu inému...

indigirl
21. mar 2018

@rennn nezvladla preto som musela prestat kojit...5 mes.som kojila a dopracovala sado hrozneho stavu....ku koncu som nespala vobec alebo hodinu....alectrittico mi okamzite pomohlo

pandravachrusta
21. mar 2018

@doriancorvo tak trosku popis co sa deje..😉//ja to uzasne ako Ti deticky pomahaju, skvele.

rennn
21. mar 2018

@indigirl mne to na spanok pomohlo tiez lenze vela neziaducich ucinkov som mala velmi zle mi bolo z neho....ja sa o chvilu chystam k doktorke tak som zvedava, je mi nanic z toho kam som sa dopracovala, ty sa ako mas?

demm2410
21. mar 2018

Zeny ja som tiez presla niecim takym,na zaciatku som nespavala aa odislo mi aj mlieko,na vsetko sama...ked prestanete kojit nic sa nedeje,najdolezitejsie je spokojna as oddychnuta mama.z tej potom cerpa cela rodina.Nechajte nech Vam pomahaju vsetci,spite ak spi dieta a hlavne myslite na seba.to ze mate neporiadok atd nieje dolezite,dolezite ste vy a Vase dieta. A zapajajte manzela pekne ho poproste ze potrebujete viac oddychu.ja som si kupila melatonin a, lepsie som v noci spala a magnezium som brala. Mne neskor zistili poruchu stitnej zlazy ktora sa zblaznila po porode.moze to suvisiet.drzim palec vsetkym 😘

kamajka
21. mar 2018

Ahojte kočky ako sa máte? Veľa ste popísali nechce sa mi tolko strán dozadu čítať, obzvlášť na mobile. Dáko nemám rada tento nový šat koníka...
Ja tak všelijak, pribrala som 6kg od januára ... na toto Mirzaten funguje bezchybne... ale celkovo pozitívne to vnímam, aj escitalopram dačo robí. Kúpila som si novú pračku, som taká o máličko rozhodnejšia. Len variť sa mi stále nechce...ale to sa mi ani predtým nechcelo..nemám k tomu vzťah akosi. Inak u nás nič nové, stále bez roboty a spánok strašný, často sa mi sníva s oteckom aj keď už to budú pomaly 2 roky čo odišiel...:( budím sa zo snov niektoré sú naozaj strašidelné... a keď aj nie kvoli snom tak každú hodinu pravidelne som hore. Otras. A to beriem aj Trittico 1/3 aj Mirzaten.

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
21. mar 2018

@eliska13 nie nemala, začiatkom marca bol doma len.ale stále niekde lietam, niečo robím. Za to dnes som ani riad neumyla, tam už trčí kopcom :D. A drieme sa mi. Včera som už o štvrť na osem bola v posteli. Na nič mi bolo, ale fyzicky. No moja dcéra variť..radšej si natrie chlieb... ja sa vždy premôžem, ale cez týždeň mám ako tak pokoj, lebo chodia všetci na obedy v škole. Akurát že sebe by som mala dačo ukuchtiť a potom na večeru, ale to hocičo zvyknem, placky, palacinky...nič zložité. Moji chodia na osemročné gymnázium takže ani neviem že je monitor. Malý je druhák a sú v inej budove než ostatní takže on je normálne v škole.

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rennn
21. mar 2018

ahojte, tak bola som dnes a mam predpisany cipralex....som zvedava co to spravi, mam trocha obavy to zacat brat ale asi mi nic ine neostava

doriancorvo
21. mar 2018

@pandravachrusta ja ani sám neviem, mám pocit, ako keby sa všetko okolo mňa kazil, vzťah so ženou sa trochu zhoršil, ale obaja sa to snažíme napraviť, ale niekedy mám pocit, že veľmi zľachčuje psychické problémy, nielen moje, ale vo všeobecnosti...čakáme teraz aj na hypotéku a spočiatku to vyzeralo dobre, ale teraz to je horšie a ja som mal istý čas problém aj so sebapoškodzovaním a mám pocit, že sa to vracia...

doriancorvo
21. mar 2018

@eliska13 ešte nie som, ale chystáme sa so ženou prehodiť, lebo ju volajú naspäť do roboty a zarobí to čo ja približne, ale ona nemala nárok na materskú, keďže nemala dosť odrobené a mne materská vyjde celkom pekná...
...ale vždy som sa snažil doma pomáhať ako sa dalo, či už pri deťoch, alebo upratovať, či variť...

pandravachrusta
21. mar 2018

@doriancorvo ak to nikdy nezazila, tak je to asi tazke pre nu pochopit, ako Ti je..a beries aj AD?..ci sa snazis bez nich..

coco2018
21. mar 2018

@rennn ahoj ja užívam cipralex začiatok ak sa stav zhorší musíš vydržať potom postupne pride zlepšenie.

domi1313
21. mar 2018

@domi1313 aj mna ale je super😊

rennn
21. mar 2018

@coco2018 ako dlho ho uzivas? A už ti je dobre ? Ja sa bojím toho začiatku, bolo ti veľmi zle?

coco2018
21. mar 2018

@rennn čakala som horšie, ono každý reaguje inak, napr ja som vela spala strašne som bola unavená prv som emócie mala strašne potlačené asi po mesiaci a pol sa to stabilizovalo a od vtedy sa to malinkými kúskami posúva k lepšiemu. Beriem 10mg na začiatku som brala polovicu asi 10dni a potom celu.
A ty mas aké dávkovanie? Inak v noci sa mi pokazil spánok ale myslim ze to súvisí aj s úzkosťou nue s liekmi. Ani keď som neužívala tak som nespala, verím ze sa to bude teraz každým dnom zlepšovať.
A od začiatku je to 4 mes

rennn
21. mar 2018

@coco2018 tiež tak prvé dni polku a potom celú....ani nehovor že unavena si bola, ja musim fungovať....a ten spánok no ja hlavne s tým mam problém že neviem spat tak uvidíme ako bude....dufam že dobre nebudem úplne utlmena, inak a čo sa týka sexu Nastala nejaká zmena? Nie si úplne utlmena?

anamis3
21. mar 2018

@rennn ahoj u mňa sa prejavila nevysvetliteľna úzkosť a strach len tak z ničoho nič.Mozno to vyvolalo to že som po 8 rokoch nastúpila do práce,k tomu som zistila že som mala zlý krvný obraz- hrozné nízke parametre.Na nete som si našla že aj z toho to mohlo byť.Zacala nespavosť ,doma tri deti,manžel, práca.Chodila som ako matoha do prace,robím na smeny.Asi týždeň to takto bolo,možno aj viac.Bol to pre mňa nepochopiteľny stav a neprajem to nikomu.Potom som sa rozhodla,že s tým musím niečo robiť lebo ma to ubíja.Kamoska mi odporučila psychiatra a hneď som tam išla.Nasadila mi lieky AD,niečo na ukludnenie,a na spánok.Vsetko sa postuom času zlepšovalo len AD som musela vymeniť za iné lebo tie prvé mi nerobili dobre.Potom sa upravil aj spánok aj môj život.Ja som sa tiež pytala,že prečo.Ale ako tu už bolo písané,že všetko zle je na niečo dobré - tak to bolo aj u mňa.Viac som sa obrátila k Bohu,a to mi pomáha.

coco2018
22. mar 2018

@rennn netráp sa tym skus myslieť tak ze aj keď nebude fajn tak ako chceš tak pri každej tabletke si povedz ze sa to bude zlepšovať. Nezpriamuj sa na to ze bude zle. Lebo aj bude. Možno keby sme nevedeli ze prvé týždne niesu Ok tak by sme to tak nebrali. Moja osobná skúsenosť je ze prvé 2tyzdne sa stav zhoršil a potom okolo 4-6tyzdna začínalo zlepšenie. Skus terapiu ta ta v prvých týždňoch podrží. A spánok sa upraví. Ja som si kupila magnezium od galvexu tablety lebo zo šumivých mi je zle a na noc magne b6 relax. Nehovorím ze to je top ale stále lepsie ako na predpis na spanie.

rennn
22. mar 2018

@coco2018 no to ano na predpis na spanie urcite nie, dufam no ze sa to zlepsi, keby som nemala nespavost tak to zvladnem aj bez liekov, lenže akonahle už nastupi nespavost takbto je už automaticky na lieky....trapi ma to že som skončila na takýchto liekoch, neviem sa s tým nejak zmierit pred každým to tajim a bojim sa aby sa to nedozvedeli

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rennn
22. mar 2018

@eliska13 jasne ze som bola unavena aj som...ja sa skor bojim aby som nebola z liekov uplne utlmena a neschopna normalne fungovat, takej unavy sa bojim....dneska som zacala s liekmi tak hadam bude dobre...mne ani tak nevadi ze lieky musim brat len ide o to ze prave tieto a vacsine ludi keby si povedala co beries tak ta hned povazuje za blazna, co samozrejme tak vobec nie je....ale tu sa to buhuzial este vnima takto....ale nevadi len nech mi je dobre lebo takto sa tiez zit nedalo