Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

junova
9. apr 2018

@coco2018 Dakujem, skusala som mozne aj nemozne a neviem co mi pomohlo. Brala som magnezium, B vitamin, cvicila, chodila do prace, chodila ku psychologicke, robila autogenny trening, modlila sa a verila, ze bude dobre. To vsetko dokopy mi pomohlo. Ja som to mala necely rok, najskor panicku poruchu, potom uzkosti. Po roku ako sibnutim prutika mi vsetko zmizlo a cestne slovo cely minuly rok som sa citila perfektne, ani jeden den uzkosti. Tento rok som citila ze zase cosi na mna lezie, tak som zase zacala s relaxacnymi technikami, nasadila magnezium, objednala som sa ku pychologicke a zase je dobre. Drzim vam vsetkym palce.

junova
9. apr 2018

@eliska13 Aj ja si ta pamatam. Tebe davam palec hore, aj napriek vsetkemu si optimisticka a vies podrzat ostatne dievcata.

ivka185
9. apr 2018

@eliska13 Ahoj no ja to zatial zvladam bez problemov, ked nepocitam tie vykyvy nalady , stresu a pod.. a obxasneho poteniaaj to len vtedy ak som v strese.Ja som zas typ cloveka ze najprv vela trpim ,jak ked mam zobrat tabletku napr.. od hlavy ked boli tak ja budem trpiet ci to neprejde samo az ked uz vidim ze to neprejde tak zoberem.No a lekarka tvrdi ze to je lepsie ak sa organizmus sam s tym vysporiada. A ze zatial mi nic neda az keby som bola na tom velmi zle tak mam prist.To ze sa to cele posuva mas pravdu , ja mam pocit ze tu je uz vsetko postavene na hlavu.A s tym ze to trva tolke roky si ma nepotesila.

coco2018
9. apr 2018

@ivka185 ja neviem este som nebola v prechode no co som u svojej mami postrehla tak cca 2roky a moja veduca okolo 1,5r neviem vobec ani odhadom

coco2018
9. apr 2018

@ivka185 neviem ci na prechod náhodou sója? Ale niesom si istá...

coco2018
9. apr 2018

@junova tak klobúk dole a veľmi ti fandím a držím palce nech si stále v pohodicke. Ty si teda lieky neužívala?

indigirl
9. apr 2018

Baby ja vam chcem napisat ze atd escitil beriem uz 8 tyzdnov a na vecer trittico...trittico na spanie zabral hned a escitil po 6tyz...Citim sa naozaj celkom dobre a to mam stale tinitus...ale konecne som to ja plna planov a optimizmu...tesim sa z deti a veci okolo seba...z upratovania, malickosti.

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
10. apr 2018

@eliska13 veď keby som mala kam, tak samozrejme idem do práce. U nás ale nič nie je, pár obchodov a inak nič kam oko dovidí. A trepať sa kvoli brigáde 25km do okresného mesta sa mi neoplatí, v podstate ani za celý plat, lebo tu je len min.mzda všade, nemám adekvátne vzdelanie na to aby som mohla robit niečo špecifické za lepsí plat. Je to ťažko človek ak aj zoženie niečo tak po známosti len a ja som izolovaná doma a ani nemám záujem o také povrchné vzťahy s ľuďmi, no čo Ti poviem...celé zle

kamajka
10. apr 2018

@indigirl to je paráda, super teším sa s Tebou. Nakaz aj mňa kus tým🙂. Kiežby sa to dalo, že? 🙂 ja som sa cítila celkom dobre s 30mg mirzatenom, beriem teraz len 15mg doktor vraj aby som veľa nepribrala, ale nie je to dobre takto.

montemotherone
10. apr 2018

@eliska13 sú to špeciálne lampy. Ja som si takú kúpila 😉

ivcam2
10. apr 2018

@eliska13 presne. V nasej rodine 3 pohreby v ramci dvoch tyzdnov. Aj to vie vykolajit. Som bez stavy. Hlavne ze je vidno a slnecno

ivcam2
10. apr 2018

@montemotherone daj link

junova
10. apr 2018

@eliska13 Ja som antidepresíva nebrala. Presne tak, ľuďom chýbajú vitamíny. Moja 40 ročná známa dostala rakovinu, má dve malé deti, druhá sklerózu multiplex tak si stále hovorím, že môže byť aj horšie. Najmä ak nemáme ťažkú depresiu ale normálne fungujeme.

junova
10. apr 2018

@coco2018 Nie, lieky som neuzivala. Mala som neurol, ten som si dala raz. Mňa držali pri sile deti, ani raz som nepovedala že ostanem v posteli lebo mám úzkosti. Proste som celý rok fungovala ako predtým. Ale bolo to ťažké. Čítala som si len pozitívne pripady, predstavovala som si seba zdravú, každý večer som si povedala, že zajtra bude lepšie. Tiež som mala ťažké chvíle. Ja som sa utesovala, že keď to nebudem zvládať pomôžu mi antidepresíva. Nakoniec som ich nepotrebovala.

coco2018
10. apr 2018

@junova mas môj obdiv ze si sa vedela takto naštartovať. Inak v tých negatívach respektíve v tom ze sa nazývame spolutrpiteľky mas pravdu to človeka ťahá dole aké ak napíšeš bojovníčky je to ine oslovenie dáva nádej a tu potrebujeme každá jedna ci s problémom diagnózou alebo bez nej.
Keď sa možem opýtať odkiaľ si sa naučila autogenny tréning? Ja som ho raz skúšala ale ma strašne rozčuľovalo to ze nič nepociťujem. Teba sa podarilo prejsť s účinkom všetky sugestívne formulky?

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
junova
10. apr 2018

@coco2018 Máš pravdu, keď si navzájom poviete bojovníčky znie to lepšie ako trpitelky, to je taká rezignácia, netreba sa vzdávať. Mňa autogenny tréning naučila psychologicka. Skús jej to navrhnúť. Mne to tiež zo začiatku nešlo, teraz je to lepšie ale ešte je čo zdokonaľovať. Ako sa máš dnes? Ja mám dovolenku, tak som upiekla dukátové buchtičky a urobila domáci parížsky šalát. Teraz som chcela ísť s deťmi na ihrisko ale prší, tak sa hráme doma. Ja idem poskladať horu prádla a hrať sa s deťmi. Pekný deň🙂

kamajka
10. apr 2018

@eliska13 háčkovať viem a aj sa mi darí tiež viem pekné veci vytvoriť. Lenže to nejde na odbyt a ľudia vymýšľajú a každý by to chcel najradšej zadarmo a pritom ja jednu hračku robím min.5dní takmer v kuse...ruky mi kŕče chytajú. Kamoška tiež piekla ale ma na to riadne nervy tiež každý len špekuluje...nech si každý uháčkuje a upečie sám 🙂.

kamajka
10. apr 2018

@eliska13 vieš tu je iný život než Bratislava a spol., ja som už rozmýšľala aj sa odsťahovať ale mám tu dobry byt, deti školu, priateľov. Už to tu nejak musím dobačovať ako sa vraví, dr.vraví že deti odrastú a bude lepšie, tak malý má 7 tak ešte aspoň 10 musím vydržať, aj ked ktovie aké starosti budú potom, mne chýba že by som sa niekde realizovala, mala trochu aj svoj život, som zaseknutá v kolobehu, aj to je ťažko, keď je človek na všetko sám, dnešné deti sú iné, nepomôžu mi nič, mobil do ruky a adios, my keď sme sa nechceli nudiť tak sme už aj zemiaky šli na chatu sadiť, kopať, alebo som so starkou piekla, čokoľvek. Teraz je celkom iná doba

montemotherone
10. apr 2018

@ivcam2 už som to tu kedysi dávno dávala. Ja som ju našla u psychiatra na nástenke, tak som hneď googlila, lebo ono sú všelijaké, ale musia mať správne parametre (spektrum svetlá) aby čo najviac pripomínali denné slnečné svetlo. Mám túto https://m.alza.sk/lanaform-lumin-plus-d5225927.htm (možno nájdeš aj za inú cenu, skús pokukat 😉

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
11. apr 2018

@eliska13 spím lepšie ale beriem trittico 1/3, mirzaten 15mg a sanval 1/2. Raz sa zobudím v noci zjem čo nájdem a potom spím až do rána ... aspoň posledne dve noci boli také. No len taká som, nič sa mi nechce, a dorazil ma bicykel, som objednala malému a je mu veľký... on je strašne krpaty na svoj vek, takmer najmenší z triedy.

kamajka
11. apr 2018

@eliska13 a ani ja by som nevedela odpovedať, nič pre seba nerobím ale v tejto diere kde žijem ani nemám čo pre seba robiť :D

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janefonda
11. apr 2018

@eliska13 moja starsia tiez pri každej zmene bicykla zavahala, aj teraz sme sa par dni trapili. Pritom bicykluje rada, aj do skoly a skolky chodime na bicykloch. Preto som rada ze zijeme v takom meste, kde mame plno cyklistov, ľudia tu uz davno pochopili, že sa takto odlahci doprava a je to aj zdravsie pre kazdeho. A zdaleka to nie je tak, ze by bicyklovali ludia co nemaju na auto. Akurat ze ho vyuzivaju len ked je nutne a na dlhe trasy. Ja napr idem autom len na velky nakup raz týždenne a ked ideme ku kamosom daleko od nas. Ale to som dost odbehla od temy, len ze to je super a velmi ma tesi, ako ludia vedia myslieť na prirodu.
A treba robit vela veci pre seba, s tym suhlasim. Ja vela hackujem, malujem, mam aj pracu co je kreatívna, chodim s detmi stale na bicykli, aj cez vikendy si robime mini vylety odkedy je zasa pekne. Manzel skoro stale pracuje, nocne a hlavne vikendy cize je to obcas ťažké. Ale uz som sa naucila, že s nicim to netreba preháňať, a ked som unavena jednoducho si pospim, oddýchnem, precitam knihu. Mam skvele deti, vela sa same vyhraju, starsia vzdy vymysli plan, mladsia to je väčší živel. Ale su skvele, ked vidia ze som unavena, nechaju ma oddychnut si.
Raz za mesiac mame s kamoskami vyjazd, kino a drink. Aj to je super. Inokedy sa vidime len s deťmi, takto sme same bez deti a manželov. Aj to je treba.
Mala som teraz ťažké dni, este stale sa z nich dostavam. Mala som od soboty crevnu virozu, na totalku ma to odrovnalo. Co je blbe, ze mne ten stav bezmocnosti velmi pripomenul moje tazke chvile s depresiou a uzkostou a uz som mala myšlienky rôzne. Dnešok je zatial fajn, hadam uz bude dobre. Momentálne znizujem davku AD nakoľko som uz bola stabilizovana, tak dufam ze tento vykyv ak to tak vobec mozem nazvat je naozaj len tou blbou virozou.
Musime sa tesit z peknych dni a chodit von do prirody ked sa da. Aj to nas pozitívne nabije.

coco2018
11. apr 2018

@junova ahoj ja vcelku fajn si ma aj trosku nakopla tvojou správou lebo som padala dole. Ja síce užívam lieky s čím sa tiez trápim ze preco práve ja a ci by som to nezvládla bez a ci mi vobec nieco dávaju ci len pocit istoty ze mi ma byt lepsie. Ale asi nieco robia teda účinok tam je... u mna problém hlavne myslenie a sk si niekto mysli ze je jednoduché pozitívne myslieť tak chcem aby naučil aj mna lebo keď na mna pride moje zle existenčne obdobie tak tam len útržkovité dokážem pozitívne myslieť a to su len pár sekundové momenty. V tom mi nevie ani psychologicka pomôct neviem kde nastal taký obrAt v mojom živote ze ma to ťahá dole.

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janefonda
11. apr 2018

@eliska13 urcite je super, ze je tak krasne. Ovela viac nas to taha na vzduch. U nas je tiez zrazu všetko vykvitnute, hlavne velke magnolie tie su nádherné.
Po tej viroze som dnes uz konecne bola v práci. Konecne sa citim lepšie.
Deticky sa mi narodili uz tu, začiatky boli ťažké, kym som si zvykla. Krajina sa mi pacila hned, ved je ako nasa....len teda kus cistejsia.