Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

tamichloe
25. jún 2018

@eliska13 toto iste je aj u nas, len s tym rozdielom ze muz je stale mimo domu a na vsetko som sama

eliska13
26. jún 2018

@tamichloe keď som sa o tom rozprávala so psychologičkou tak povedala, že sa nemám ľutovať, že sú ženy čo majú 3 deti samoživiteľky a tiež musia doma kmitat.Ze vždy viac robí jeden blabla...že som skôr doma... Ale podstata je ta, že musím viac delegovať na nich rozumiem.Lenze prvý polrok som brala syna, že už je veľký opýtala sa či je naučený nekontrolovala tak a samozrejme, že sa zhoršil v škole.Druhy polrok som namatkovo vzala knihu vyskúšala ho a už zase má známky aké mával.Takze tak....povolim povolí aj on.
Ja niekedy nevysávam aj viac dní nie som v tom dokonalá len to je stále nejaké pradlo, variť...
Aby nestačilo dostala som nejakú brušnú chrípku od noci mi je na figu, tak sa pokúšam pozut suchy rožok a čaj a ešte aj menzes tak to je paráda:(

iloveme
27. jún 2018

Baby mate tu niektora aj histaminovu intoleranciu a beriete lieky? Ja uz som zufala.Neexistuje liek,z ktoreho by mi nebolo zle.A to nie len antidepresiva.Ak beriem hoci len vyzivovy doplnok,po case mi zacne byt na vracanie.A cim dlhsie nieco uzivam,tym mi je horsie.A kedze mam hit,tak to pripisujem tomu.Doktorka mi povedala,ze zial nevie mi pomoct kedze mi bolo zle aj z lieku,ktory je aj pre deti.Zufalstvo ma chyta

timea179
2. júl 2018

Kde ste tie zo starej skupiny? Určite sa vám polepšilo 😉

matag
2. júl 2018

@timea179 ahoj ako sa mas? Pisali sme si takto minuly rok ked sme odlietali na dovolenku a uz je tu opat leto 🙂. Ja uzivam stale 75 mg Alventy, raz som hore, raz dole ale lepsie ako minuly rok.

ivcam2
2. júl 2018

@matag podla mna kazde rocne obdobie a zmeny pocasia vplyvaju aj na nase zdravie a ten vykyv bude vzdy. Ja beriem polku Elicei. Niekedy zabudnem a tiez mam uz par dni stiahnutejsi zaludok. Len verit ze to prejde.

timea179
3. júl 2018

@matag ja tiež rovnako, už pár rokov, celkom ok len hocikedy sa to objaví 🙁 som zmierenia s tým ze to nikdy neodíde 🙂

matag
3. júl 2018

@ivcam2 ano pocasie ma urcite vplyv na zdravie a psychiku a vela dalsich veci ako spanok, strava....

matag
3. júl 2018

@timea179 a aj beries stale AD? Ja som na nizsej davke Alventy oproti minulemu roku, zo 150 mg na 75 mg.

zuzulienka25
3. júl 2018

@ivcam2 Ahoj,mozem sa opytat ako dlho beries eliceu?kolko mg denne a ako si spokojna?
Ja ju beriem 6-tyzdnov 10mg ktore mam rozdelene na 5 rano a 5 vecer...rano vezmem a citim sa uz okolo obeda velmi unavena,utlmena mala som problem aj vecer zaspat aj napriek tomu ze som bola unavena...teraz sa to uz trochu to spanie zlepsuje....

zuzulienka25
3. júl 2018

@ivcam2 a zavraty mam dost casto mala si aj ty zo zaciatku liecby?Pominie to?

ivcam2
3. júl 2018

@zuzulienka25 eliceu beriem asi 3 roky. Polovicku to je 5 mg. Mam predpisany Atarax. Ten si dam, ale len polovicku ked som vycerpana, az ma motka a potom to prejde. Hlava sa mi zatoci hocikedy a dost sa z toho vyplasim. Zaciatky su tazke, ja som myslela, ze ked sa mi polepsi uz sa to nevrati, hold smola, pride to hocikedy. Hlavne po narocnom obdobi, ked sa vsetko uz skludni nastupi uzkost z preziteho.

timea179
3. júl 2018

@matag stále som na ad... Ani neplánujem vysadiť. Beriem polovicu paretinu

ivett311
6. júl 2018

Ahojte. Ako sa máte?
Ja mesiac mám zníženú dávku a celý tento týždeň mám úzkosť tocaky zle spím je mi do placu, som nervozna.. Uz vsetko bolo tak dobre..

daniela123321
6. júl 2018

Ahojte kočky.Tak ja som mesiac bez AD (vysadzovala som ich pomaly 4 mesiace a brala som paretin) a viete čo?opäť sa mi to vrátilo🤤 Takže idem v pondelok konečne aj k novej Dr..Takže moja otázka znie..kedy Vám začali zaberat AD?božinku ja sa bojím začiatočneho zhoršenia a to ideme o 2 týždne na dovolenku a čaká ma cesta 11 hodín autom😒

1andrea111
6. júl 2018

http://www.tvnoe.cz/video/3623

keď je duša nemocná

ivcam2
6. júl 2018

@ivett311 to som mala tento tyzden aj ja a nemam znizenu davku. Zmena pocasia, myslim ze bol aj spln velmi vplyvaju.

ivett311
7. júl 2018

@ivcam2 u teba stále trvá? Neviem čo mám robiť, či zvýšiť zas dávku alebo to len zle obdobie. Budúci týždeň ideme na dovcu chcem byť v poriadku 😢

ivcam2
7. júl 2018

@ivett311 nie boloi fajn, ale tento tyzden neviem co sa deje. Boli ma chrbat, krcna od pleca az do hlavy, srdce mi busi, hlava ako opita. Som dovarila obed, upratala a teraz som si musela lahnut. U nas to vyzera na dazd.

esselte
7. júl 2018

@ivcam2 ahoj,zas to prepuklo?u mňa je to teraz celkom stabilné,beriem 30 mg paretin a rivotril polovicu rano a polovicu večer

ivka185
7. júl 2018

Ahojte zienky aj ja citim tento tyzden zorsenie, taka som jak opita, nic sa mi nechce, boli ma krcna dnes som si mudela dat tabletku od bolesti,neviem co sa deje.

ivcam2
7. júl 2018

@esselte ahoj. Ani nie ze uzkost, alebo panika, ale asi som vycerpana. Mam toho dost doma aj v praci. Niekedy zvladam lavou zadnou. Urcite to mam aj z pocasia. Som rada ze sa drzis. Kolko si schudla. Ja som chodim behat a neviem ci ma ta chrbtica neboli z toho. Bicykel je asi lepsia volba. Ale klin klinom vybijes ako sa vravi.

esselte
8. júl 2018

@ivcam2 schudla som 22 kil,ja behať nemôžem,ale veľa chodim a do kopca a cvičím aj doma,samozrejme uprava stravy,nejem chlieb,pečivo žiadne,ani prilohy,hlavne mäso ☺

1andrea111
8. júl 2018

@esselte ahoj, to si super schudla, máš aj nejaký jedálniček? Ako dlho si chudla. Máš môj obdiv, tiež by som to potrebovala. Čo Ťa naštartovalo? A doma ako, s manželom je to OK? Čítala si tu o Tonke? Často na ňu myslím, držím je palce, aby sa vyliečila.

ivcam2
8. júl 2018

@esselte ja mam 64 kil, ale rada by som na 58. Preto beham a bucyklujem. Len neviem ci maz behu viac neboli chrbat. Preco nemozes behat ?

esselte
8. júl 2018

@1andrea111 doma vsetko ok,manžel sa polepšil,chvalabohu,naštartovala ma švagrina,ona schudla prva ,tak som si povedala,že prečo nie,chudnem za jej pomoci,beriem chloreluu,predtym som pila psylium linia 3 krat denne,jem lem zdravo,biele jogurty,cottage,zeleninu,mäso,ziadne prilohy,iba ak ryzovy chlieb a bulgur,pijem kazdu hodinu vodu a pted jedlom zjem paradajku,znižuje glukemicky index,ovsene vločky,ľanove semienka,orechy,med,cvičím a veľa chodim,ide to ,teraz uz pomalšie,ale ide,ináč som stale na tych istych liekoch a ani nic menit nechcem,vôbec mi nevadí,ze ich beriem,ľudia beru hocičo na iné choroby,aj 7 liekov naraz,ja len paretin a rivotril polovicu,čo možno už ani nezaberá

esselte
8. júl 2018

@ivcam2 pretože ma bolí päta a nikto nevie prečo,už som bola všade na vyšetrenie,ešte by som asi chcela magneticku,aby som konečne vedela prečo má noha bolí,uz to ide aj vyssie,akoby to bola šľacha

bianus
8. júl 2018

ja som bola na tom rovnako... beriem alventu 75mg, B-komplex forte, probiotika a som v poho.

ivcam2
8. júl 2018

@esselte nemas vyrasky. Moja mama to mala a bolela ju.neskutocne pata.

esselte
8. júl 2018

@ivcam2 nemam vyrastky,nic mi nenasli,bola som uz na cievnom,ba chirurgii,vsade možne,ze vraj he to natiahnuta šľacha,ale boli ma to uz dlho,teraz to ide do lýtka na vnútornej strane snerom od päty