Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

maki43
9. sep 2018

@lutecia moja neboj, este cca 7 dni a Elicea nabere pllnýúčinok, ja ju berem 5 rokov. su obdobia, ked som ju potrebovala pol tabl. za dva dni, alee terraz som si ddala 3/4 tbl. dennne. lebo ma manzel po 20 rokoch opustil, nasiel si inu. tak som to neustala. desat dni to so mnou mavalo, teaz mam pred menzesom tak to je vesele tak isto. hlava ma boli na slaka. ale tak co, snad to bude ok. inak ta hlava pri zvyšovaní davky ma tuším desat dni v kuse bolela, bol to boj. Tak sa drž a neboj, bude fajn😊

slavkasobanska
9. sep 2018

Ahojte kočky,je možné že sa mi dvíhať tlak z liekov???od posledného nastavenia na lieky sa mi strašne zhoršil tlak..

0martina0
9. sep 2018

ženy ked to tak sledujem tak nas riadne lieta v tych depresiach čim to jej tymi stresmi alebo čim ved niekedy žili ľudia uplne inač a boli zdravši

maki43
9. sep 2018

@0martina0
veru lieta. Jeden den fajn, potom PMS a na nic. ach..... len trpiet musime ...

maki43
10. sep 2018

tak bolo mi fajn a mam dostat svoje dni a je to tu opat nanovo. Pocit uzkosti, brucho bolí a to este zajtra naštítnu do Ba. do dufam, že ma to prejde. držte prsty

flakulka
10. sep 2018

Baby ako je to u vas so sexom?lebo ja ako beriem coaxil tak ziadny zaujem

slavkasobanska
10. sep 2018

@flakulka ahoj ja som na tom tak isto..nemám chuť...

pandravachrusta
10. sep 2018

Na zaciatku brania je to bieda, ale casom sa to upravi..aspon u mna takto..

maki43
12. sep 2018

Ahojte holky ako sa dnes máte? ja ešte pri zvyšovaní dávky nič moc, hlava ma bolí, blbo mi je. Ale verím, že to bude všetko fajn. Len nech už to nabere plné účinky. ale to ešte asi potrvá. už odrátavam dni od 30.8. t. j. dnes teda 14 dní od zvýšenej dávky, ešte počítam nejakých 7 dní a mohlo by byť super. A vy ako sa mávate, asi je Vám všetkým fajn, keĎ NEPíšETE. PA, PA

maki43
12. sep 2018

@pandravachrusta môžem sa spýtať, za aký dlhý čas prišlo k náprave a cítila si sa fajn. ďakujem :D

slavkasobanska
12. sep 2018

@maki43 no ja tak striedavo..ale ráno mi byva najhoršie..no ale už si to prestávam všímať,lebo nič nenarobím..zajtra idem zase k psychológovi..tak uvidíme...,takže bojujem každý deň..ale ide to ako tak..držím palce..

pandravachrusta
12. sep 2018

@maki43 po troch tyzdnoch od zacatia brania a potom uz len lepsie a lepsie..

katka2808
13. sep 2018

@maki43

Ahojte,

tak ja takto odratavam dni od 31.08. zase 😀. Uz aby presli aspon 3-4 tyzdne a potom sa uvidi, neviem, ci maju ucinok, lebo beriem este aj Lexaurin prvý mesiac s AD... o cca 2 tyzden kontrola, tam mi Lexaurin lekár odoberie a potom.... Takto som dni este nepocitala asi nikdy... 🙂 ale som rada, ze som sa konecne rozhodla lieky vobec zacať brať.
Drzme si palce, kočky. S liekmi ci bez nich, ale hlavne nech sa máme stále lepšie.
Je mi luto, ze mas bolesti hlavy a necitis sa po liekoch (zatial) dobre, aké beries?

tamichloe
13. sep 2018

@katka2808 veru odhodlat sa brat lieky je to najtazsie....stale som si hovorila to dam...zvladnem ....nebudem pchat chemiu do seba...ale som stastna ze som sa na to dala😉
dnes mam 3.den anafranil...3m mam sulpirid aj mi pekne zaberal no vedlajsi ucinok mam laktaciu...baby drzim palce to dame

katka2808
13. sep 2018

@tamichloe
Ahoj, aj ja som si to vravela, skusala som aj homeopatiu (nič nepomohlo), trvalo to uz vyse 3 roky a len sa zhorsovalo, uzkosti prichadzali uz prilis casto a tak som si povedala, ze ak to chcem zvladať este v práci, bolo by vhodne pouvazovať o liekoch, navyse ked mám dieťa skolopovinne. Tiez som teraz rada, ze som sa vobec odhodlala...
Dáme to, jasne. Lekar spominal, ze ma vela pacientov, ktori sa z toho dostali uplne na zakalde liekov. A ze nech sa snazim verit aspon tomu, ze je to možné a dá sa to.
🍀
🌞

lutecia
13. sep 2018

Ahojte dievcata, ja beriem eliceu. Teraz je to uz 24. den - teda zacal 4. tyzden ale citim sa stale strasne zle... neurol som brala prve 2 tyzdne a potom som ho vysadila, treti tyzden som si myslela, ze sa to uz zlepsuje ale od pondelka zase cele noci nespim. Budim sa na take navaly tepla aj 5-7 x za noc... moja psychiatricka ma dovolenku, tak to nemam s kym prebrat... moze to byt neziaduci ucinok?

tamichloe
13. sep 2018

@lutecia moze to byt....mna tiez oblieva horucava...v noci som bola hore od pol4...mam nove lieky 3.den a ja mam strasny strach z liekov....lebo ja som v maji 6.den uzivania magrilanu mala strasne stavy...myslela som ze sa zblaznim...hned som to aj vysadila... a odvtedy mam strasny strach z novych liekov

tamichloe
13. sep 2018

@katka2808 aj ja som skusala homeopatiu 2x...potom volne predajne prirodne s valerianou a pod....nejak to nezaberalo....vlastne ja mam problem od strednej skoly...snazila som sa to vzdy prezit, predychat....peknych par rokov....deti odrastene dve..jedno male, tak som si povedala ze teraz som na rade ja🙂

katka2808
13. sep 2018

@tamichloe
Ano, aj ja som vyskusala homeo, aj Sedatif, L-Tryptofan, rozne druhy čajov (lubovnik a pod.), ale to nebolo nikdy uplne ono. Teraz uz potrebujem dlhsie obdobie bez uzkosti, lebo mne sa uz pravidelne objavovala uz vopred uzkost pred tymi istymi situaciami, čo je bežné... pravidelne v práci a tak...

emocka
13. sep 2018

@lutecia Tiež beriem Eliceu po polročnom vysadení, ktoré nedopadlo dobre. Beriem druhý týždeň, začína mi byť lepšie. Predtým mi to ZABERALO roky. Je to dobrý like. U teba mám pocit, že potrebuješ ešte niečo na spanie. Dočasne. Ja som na posledy mala Lerivon a veľmi to pomohlo. Načisto. Žiadne problémy so spánkom už nemám.

emocka
13. sep 2018

@emocka Mám tam preklep: nie like, ale LIEK?!

tamichloe
13. sep 2018

@emocka predtym si ju brala ako dlho?

ivcam2
13. sep 2018

@emocka ahoj. Tiez ju beriem polku z 10. Neviem ci to nie je malo, obcas mavam vykyv.

emocka
13. sep 2018

@ivcam2 No ja beriem celú to 10, teda prvé dni som si dávala polku, už som na celej. Moja dávka. Zaberá. A vôbec je to špičkový like, nemá zásadné vedľajšie účinky, tak sa nebojím.🙂

emocka
13. sep 2018

@tamichloe Tak počítam. Dávno, dávno som brala asi 8 rokov, potom asi 2-3 roky bez... potom znova návrat, 2,5 roka, pol roka bez a znova som sa navrátila. Vždy pod vedením lekára a podľa toho ako mi bolo.

maki43
13. sep 2018

@katka2808 eliceu, ale dnes už bolo fajn. Asi aj to mi sposobovalo, že som bola predd menzesom. A dnes som ho dostala a je mi ovela lepsie. Snad to tak aj ostane :D

tamichloe
14. sep 2018

@katka2808 sedatif pc som mala aj ja viackrat...mne nastavovala liecbu aj priamo homeopatka....

katka2808
14. sep 2018

@tamichloe
aj mne, ale nakoniec ma to stálo len vela penazi a pol roku a pol som si povedala ze stacilo, ziadna markantna zmena nebola... mne viac pomahal aerobny sport ako homeo, a ten je este aj zadarmo...

ivett311
14. sep 2018

Ahojte. Mne je zle cely tyzden. Bolest brucha nervozitu v brucha piskanie v uchu cele zle😣

sandra2308
14. sep 2018

@ivett311 ahoj, aj mňa bolí brucho už druhý týždeň a spája sa mi to s bolesťou chrbta.....ach jaj, už mám zase diagnózy v hlave 🙈