Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

yollanda
14. júl 2022

@maruska78 vydrrrrz! To nabehne niekedy aj 5-6 t po nasadení. Poznám veľmi dobre ako ti je

matamata14
18. júl 2022

Ahojte

matamata14
18. júl 2022

Takto baby od pôrodu berem lieky.Malá ma 6rokov.raz je lepšie raz je horsie skušala som vysadiť no zas sa to vrátilo čiže si idem dookola to iste,lepsie -horsie hmmm .tak velmi by som sa chcela vyliečit a mať to za sebou proste staaaale verim ,ze ti raz prejde a budem sa nad tým len usmievať hihi

matamata14
18. júl 2022

Kto sa vyliečil z depresie??? PROSIM RADU

maruska78
19. júl 2022

@matamata14 mne pomáhajú lieky. Konečne zabrali. Ale trvalo to dlhých nekonečných 22 dni. Chodím aj na psychoterapie.

matamata14
19. júl 2022

@maruska78 držim palce lieky pomôžu ja ich mam 6rokov ,ale je to na dlho raz tak raz tak hm...

esselte
20. aug 2022

Ahoj, už dlho som tu nebola,ale stihla som byť už dvakrát v nemocnici, tam ma aj tak nevyliecili, beriem teraz úplne iné lieky,ako mi dali v nemocnici,beriem teraz escitalopram, k nemu beriem neurol ,prothazin, to isté aj na obed,aj na večer,stále mi je ráno zle,beriete niekto podobnú kombináciu?

maruska78
21. aug 2022

@esselte ahoj. To ma veľmi mrzí že sa necitis dobre. Mne sa veľmi polepšilo. Mám sa veľmi dobre. Beriem ráno escilatopram 10mg a večer mirzaten 15mg. Veľmi ti drzim palce. Moje začiatky boli na nevydržanie , myslela som že sa zbláznim. Po 3 týždňoch som za začala mat dobre. Vysadila som xanax aj stilnox.

yollanda
22. aug 2022

@esselte juj a prečo znova nemocnica?

esselte
22. aug 2022

@maruska78 ahoj,tak aj moje liecenie je už veľmi dlhe

esselte
23. aug 2022

@yollanda musela som ísť do nemocnice, lebo mi bolo hrozne zle

maruska78
24. aug 2022

@esselte a teraz keď Ti dali lieky a nastavili Ta už Je lepšie?

esselte
24. aug 2022

@maruska78 teraz už je lepšie, teraz vysadzujem neurol, tak je to ťažké

andrea754690432
27. aug 2022

@esselte je to výborna kombinácia len to trvá kým to zaberie.

yollanda
29. aug 2022

Prosím vás, viete odporučiť dobrého sukr psychiatra v ba?

mima1108
29. aug 2022

@yollanda ahoj co sa ti pohorsilo?

maruska78
30. aug 2022

@yollanda Dr.Banovská v Ružinove

zobaka
2. sep 2022

Ahojte, je tu niekto kto uziva Tianeptin, Coaxil? Neviem pri nom spat, ci to prejde, alebo prejst na ine, tiez dobry pocit trva len par hodin, potom clovek upada, vystriedala som uz strasne vela ad a jedine, ktore mi pomohlo bol Escitalopram, ale zial po rokoch som s nim nabrala kg a nechce sa mi k nemu vratit, diky

yollanda
8. sep 2022

@mima1108 nie, len beriem maximálne množstva a mám stvore antid. Mne pred troma rokmi zlyhala po mesiaci alventa a ona ma furt ňou kŕmi. Tak chcem počuť aj iný názor.

sonicka46
24. sep 2022

Ahojte. Som tu nova a mam diagnostikovanu uzkostne-depresivnu poruchu. Beriem Alventu 150 mg, prvy tyzden som mala 75 mg a potom som zvysovala na 150mg. Teraz mam 24. den, ale zatial nejaku ulavu necitim. Stale uzkost hrozna cez den, tak si davam aj Frontin. Kedy vam zabrali lieky baby? Cakam ako na spasenie...

madeline1
24. sep 2022

@sonicka46 lekar by ti mal zmenit lieky, ak nezaberaju

maruska78
25. sep 2022

@sonicka46 ahoj. Neberiem tie iste lieky, ale čakala som na zlepšenie asi 27 dni. Kým lieky nezačali správne účinkovať, tak som mala tiež hrozne stavy, ešte teraz mi z toho behá mráz po chrbte.

sonicka46
25. sep 2022

@madeline1 dakujem, no este stale tych 24. dni je mozno kratka doba a najhorsie je , ze mi do toho v 3. tyzdni prisiel aj menzes, a vtedy je u u mna prepad aj za normalnych okolnosti. Dost casto citam, ze na ucinok AD sa moze cakat aj 6-8 tyzdnov. Tak neviem.....kazdopadne v utorok idem k Dr. na kontrolu, tak uvidime.

sonicka46
25. sep 2022

@maruska78 ahoj, 27. dni, to by som brala ...a ako sa to prosim u teba prejavilo, ze proste lieky uz zacali fungovat? Uz ani neviem, ako to je, ked sa citi clovek normalne, nie je napaty, placlivy a stale ustrachany. Ale je fajn, ze lieky ti nakoniec zabrali.

maruska78
26. sep 2022

@sonicka46 ahoj. Mne na začiatku liečby dali aj anxiolitika a aj lieky na spanie. Tých som sa však bála, preto som ich brala len v malých množstvách čo bola chyba. Po 24 dňoch som sla k lekarke kt mi povedala že sa potrebujem aj vyspať. Pridala mi další liek a tiež dala nočné ad. Tiež som sla na infúzie magnezia a vitamovych bômb, ktoré som mala tri dni za sebou. Po tomto všetkom som sa konečne normálne vyspala. Mala som viac energie. A na 27 dne som sa vyspala do pohody. Do dvoch dni som vysadila xanax a do týždňa aj lieky na spanie. Teraz sa mám dobre. Som stavilizovana a chodím aj k psychologičke na psychoterapie. Beriem iba denne ad a večerné ad. Snažím sa oddychovat viac a spomalila som. Teraz už mi aj chuti jesť. Ale bola to dlhšia cesta. Treba len vydržať. Ja som vôbec neplakavala len som mala strašnú úzkosť. Občas mám ešte záchveve úzkosti ale fakt len záchvevy.

andrea754690432
26. sep 2022

@sonicka46 mne trvalo 4 mesiace kým zabral escitalopram.

sonicka46
27. sep 2022

@maruska78 ano, je to beh na dlhsiu trat....asi to naozaj nejde zo dna na den. Je skvele, ze sa uz citis dobre a chuti ti jest. Ja sa tiez bojim tych anxiolitik, kvoli zavislosti. Ale momentalne mam taky stav, ze bez nich to ide velmi tazko. Skusam aspon tak, ze jeden den si ich dam a druhy nie. A tak nejako prezivam. Dnes som aj rozne vitaminy do seba popchala, lebo moc toho teraz nezjem.

sonicka46
27. sep 2022

@andrea754690432 ano, niekde sa uvadza, ze niekedy je potrebne na nastup ucinku 6-8 tyzdnov alebo aj 12 tyzdnov. Musela si tiez velmi bojovat tie dlhe 4 mesiace. Pomohli ti aj nejake anxiolitika, alebo si bola len na AD?

andrea754690432
27. sep 2022

@sonicka46 AD na noc mi pomohli niekedy alprazolam.Ale bolo to peklo musela som byť na PN.

sonicka46
28. sep 2022

@andrea754690432 ano, je to peklo....to je vystizne pomenovanie. Alprazolam aj mne pomaha, len mam pred nim respekt, takze vacsinu casu trpim a dam si ho, až ked je najhorsie. Pritom poznam par ludi, ktori ho uzivaju roky a ziju.... Ja psychologa nemam, viem, ze psychoterapia je velmi dobre vec, ale nejako sa neviem k tomu odhodlat. Urcite to pomaha. Ja na PN nie som, je tazke udrziavat sa praceschopny, ale pracu mam na miesto tej psychoterapie. Praca ja tiez vyborna terapia. Nemusi to by len praca ako povolanie, ale napr. Taka praca v zahrade alebo rucne prace....cokolvek, co clovek zvladne za tych okolnosti. Pomaha aj terapia svetlom, hlavne na depresie suvisiace s príchodom jesene a zimy. Takze naozaj okrem liekov, ked uz cloveku aspon trosku zaberu, je akakolvek terapia vhodna. Ja chodim aj behavat. Pripadam si ako Forest Gump, len bezim, bezim, 10 km a nic, ani koliecko sa mi v hlave nepohne, ani naznak nejakeho šťastnejšieho pocitu. Nic sa neda robit, musime vydrzat .