Ako sa prejavujú vysoké hodnoty prolaktínu?

22. mar 2023

Ahojte mamicky, tie ktore mate skusenost s tymto hormonom, ako sa vam prosim prejavilo to ze ste mali vysoke hodnoty??

anjelicek26
22. mar 2023

Casto sa mi robili cysty... vajicko kvoli vysokej hladine prolaktinu neprasklo... aspon podla mojho lekara... zistili to ked robili hormonalny profil... roky som to mala vysoke, teraz stale vyssie, ale uz ziadna kriza

qwert87
22. mar 2023

Nemala som vôbec menštruáciu. Potom si ma endokrinologička zobrala do parády, nasadila lieky a upravilo sa to. Dnes mám 3 deti za 4 roky a po pôrodoch prolaktin na normálnej úrovni a som bez liekov. Normalna hodnota je tuším do 20, ja som pred liečbou mala aj 100.

autor
22. mar 2023

@qwert87 a nemali ste ju od zaciatku alebo sa vytratila?

janulienka78
22. mar 2023

mne sa vytratila menštruácia asi v 19-tich rokoch. Gynekológ mi spravil hormonálny profil a zistil vysokú hladinu prolaktínu. Nasadil mi lieky...v 24 rokoch som otehotnela na prvý šup...

nevenka
22. mar 2023

Od 13 rokov vysoky prolaktin. Od 11 mavam menzes. Stale nepravidelny, casto sa mi robili cysty. K tomu vysoky testosteron. Prolaktin mi liecili asi pol roka. Zle mi bolo z tych liekov. Napriek tomu som otehotnela prirodzene do pol roka, ako sme sa prestali chranit. Rodila som ako 30 rocna, potom v 32, neplanovane som otehotnela aj v 37 a v 39 rokoch, takze mame 4 deti. Bez akejkolvek liecby. Po prvom oddojcenom dietati ziadny vysoky prolaktin, len ten testosteron ostal, pri dojceni najpravidelnejsi cyklus, aky som kedy mala. Prolaktin v norme. Menzes som vzdy po porodoch dostala velmi skoro napriek plnemu dojceniu na poziadanie. Naposledy po 9 tyzdnoch 🙃. Budem mat coskoro 40 a telo sa tvari, ze ide mladnut alebo co 😅🤣.

qwert87
22. mar 2023

Od 13 rokov som mala menštruáciu, ale v 17-18 sa vytratila. Najskôr má gynekologička liečila len antikoncepciou, potom mi endokrinologička zistila ten zvýšený prolaktin. Ako liečba zabrala, tak mám menštruáciu pravidelne.

autor
22. mar 2023

@qwert87 a vytratila sa na ake dlhe obdobie?

qwert87
22. mar 2023

Raz prišla po 8 mesiacoch, zasa neprišla pol roka. A takto som to mala asi 5 rokov kým zistili príčinu a nasadili lieky. Užívala som parlodel