Ako sa zbaviť chrápania?

lady511
5. feb 2012

ahojte viem že táto téma nesuvisi moc..s tehotenstvom a s detmi ale následky chrápania...u mna vyvolávaju nedostatok mlieka kedže sa nevispím... ☹ chcela yb som vediet či je Vás tu viac takích..ktore koli svojim"šikovným"manželíkom nemožu spávat aj cele noci...a čo robite ake opatrenia koli tomuto? 🙂 pretože u nás je to des..každy den sa minimálne jedenkrát koli tomu pohádame..manžel je unavený..a ja sa chcem vyspat koli tomu že som celí den na nohách,,,,štuple do uší..nepomáhaju...a niekolkokrát som už rezignovala v obyvačke 😀 ☹ píííšte kočky ake mate skusenosti

lauritania
28. mar 2013

ahojky , moj manžel tiež strašne chrápe , každa noc ma ubíja ... našťastie chodí na týždňovky a tak toto zažívam 2-3dni v týždni , no často sa stáva ked sa potrebujem vyspať že musi isť spať do druhej izby. Chrápe viac ako 10rokov a nepomaha nič ... a cele tie roky to riešime ... nepomahaju žiadne kvapky , vankuše , štipce a ktorekolvek volne predajne veci , všetko su to blbosti ... máme to oskúšané , su to len reklamné ťahy .. v košiciach je spankove centrum , kde mu sleduju spanok a vedia určiť o ake chrapanie sa jedná , niekedy pomože aj operacia , a operacia nosnej prepažky ... ale mam dvoch kamaratov čo operaciu podstupili a chrapu rovanko nadalej .. moj muž ma par kil navyše , dalej ma astmu a nosna prepažka je ok , takže takato operacia mu nepomože a riešenie je také - že si na to zvykám , a ked už mam toho dosť tak jeden spí mimo spalne .... no keby sme mali spolu spávať dennodenne / žeby nechodil na týždnovky/ tak bud už spolu nie sme alebo neviem ... ale na trvalo oddelene spálne su pre vzťah nie propsešné :-/ , tak veľa šťastia a pevne nervy !!!

albao
28. mar 2013

No my spime oddelene uz cca 2 roky. Muz chrape ako kedy, ale navyse ma aj vselijake tie budiky, ktore mne lezu na nervy (zvoni mu to cca od piatej rano kazdu pol hodinu). A ked sa narodila starsia dcerka, tak prvy raz pochopil, ake to je "nevyspat sa". Takze sa odstahoval a odvtedy je to genialne! Obaja sme sviezi a co sa tyka "vztahu", len nam to prospelo. Samozrejme, ze sex by bol asi castejsie keby sme mali spolocnu postel. Ale aj tak mam v posteli teraz dve deti, takze by nic nebolo 😀 Nic nie je vzrusujucejsie ako ked jeden za druhym doliezame a zmurkame na seba 😅 😵 Takze v podstate reagujem na to oddelene spanie - vobec to nemusi byt koniec vztahu alebo kriza alebo tak. Moze to aj pomoct. Aj ked asi by mi bolo smutno samej v spalni, keby som tam nemala deti 😝

beethoven
29. mar 2013

ahoj, pri chrapani moze pomoct, ak partner nebude mat nadvahu, bude pravidelne cvicit, vyhybat sa alkoholu. Ludia chrapu vacsinou v polohe na chrbte, preto by mali spavat na boku alebo na bruchu. Cital som clanok jednej doktorky, ktora odporucala prisit na chrbat do hornej casti pyzama pingpongovu lopticku, lebo v spanku sa rozne prevraciame, aby tak nelezal na chrbte. Ak nepomoze nic z uvedeneho, mal by ist na vysetrenie, pocas ktoreho skumaju jeho spanok a chrapanie, dokonca ho nahravaju a skumaju jeho dychanie. Chrapanie moze byt totiz aj nebezpecne, moze dochadzat malym vypadkom dychania, ktore zas mozu mat vztah s nahlou cievnou mozgovou prihodou. Chrapanie tiez moze sposobovat zvysenie krvneho tlaku a poruchy srdcoveho rytmu. Proti chrapaniu sa tiez odporuca operracia alebo pretlakova terapia, mozes si o tom precitat tu http://zivot.azet.sk/clanok/12125/nebezpecne-ch...

katka116
29. mar 2013

Toto presne mame aj my, dokonca mm pocujem cez jedny dvere, musim mu ist zatvorit aj druhe dvere, inak sa absolutne nevyspim a zial uz aj dovolenky musim vyberat s dvoma izbami. Nepomohlo zatial nic, uz s nim ani kolegovia nechcu spavat na sluzobkach.
My zvazujeme v BA operaciu v sukromnej klinike, stoji to okolo 1000eur a zotavovanie z toho je cca 2tt, lebo jedna z veci je ze by mu mali vypalovat podnebie.. Tak uvidime ci to pomoze

anjika42
2. júl 2016

treba mať oddelené spálne - a píše sa "nevyspím"!!!

timea7
2. júl 2016

@anjika42 píšeš do tri roky starej diskusie 😉 😉 😉 😉 a v rýchlosti aj ja robím chyby, myslím, že je dôležitejší obsah a dobrá rada, ako nejaká hrúbka, či?