Používame cookies. Viac informácií tu. OK
lauritania
28. mar 2013

ahojky , moj manžel tiež strašne chrápe , každa noc ma ubíja ... našťastie chodí na týždňovky a tak toto zažívam 2-3dni v týždni , no často sa stáva ked sa potrebujem vyspať že musi isť spať do druhej izby. Chrápe viac ako 10rokov a nepomaha nič ... a cele tie roky to riešime ... nepomahaju žiadne kvapky , vankuše , štipce a ktorekolvek volne predajne veci , všetko su to blbosti ... máme to oskúšané , su to len reklamné ťahy .. v košiciach je spankove centrum , kde mu sleduju spanok a vedia určiť o ake chrapanie sa jedná , niekedy pomože aj operacia , a operacia nosnej prepažky ... ale mam dvoch kamaratov čo operaciu podstupili a chrapu rovanko nadalej .. moj muž ma par kil navyše , dalej ma astmu a nosna prepažka je ok , takže takato operacia mu nepomože a riešenie je také - že si na to zvykám , a ked už mam toho dosť tak jeden spí mimo spalne .... no keby sme mali spolu spávať dennodenne / žeby nechodil na týždnovky/ tak bud už spolu nie sme alebo neviem ... ale na trvalo oddelene spálne su pre vzťah nie propsešné :-/ , tak veľa šťastia a pevne nervy !!!

albao
28. mar 2013

No my spime oddelene uz cca 2 roky. Muz chrape ako kedy, ale navyse ma aj vselijake tie budiky, ktore mne lezu na nervy (zvoni mu to cca od piatej rano kazdu pol hodinu). A ked sa narodila starsia dcerka, tak prvy raz pochopil, ake to je "nevyspat sa". Takze sa odstahoval a odvtedy je to genialne! Obaja sme sviezi a co sa tyka "vztahu", len nam to prospelo. Samozrejme, ze sex by bol asi castejsie keby sme mali spolocnu postel. Ale aj tak mam v posteli teraz dve deti, takze by nic nebolo 😀 Nic nie je vzrusujucejsie ako ked jeden za druhym doliezame a zmurkame na seba 😅 😵 Takze v podstate reagujem na to oddelene spanie - vobec to nemusi byt koniec vztahu alebo kriza alebo tak. Moze to aj pomoct. Aj ked asi by mi bolo smutno samej v spalni, keby som tam nemala deti 😝

beethoven
29. mar 2013

ahoj, pri chrapani moze pomoct, ak partner nebude mat nadvahu, bude pravidelne cvicit, vyhybat sa alkoholu. Ludia chrapu vacsinou v polohe na chrbte, preto by mali spavat na boku alebo na bruchu. Cital som clanok jednej doktorky, ktora odporucala prisit na chrbat do hornej casti pyzama pingpongovu lopticku, lebo v spanku sa rozne prevraciame, aby tak nelezal na chrbte. Ak nepomoze nic z uvedeneho, mal by ist na vysetrenie, pocas ktoreho skumaju jeho spanok a chrapanie, dokonca ho nahravaju a skumaju jeho dychanie. Chrapanie moze byt totiz aj nebezpecne, moze dochadzat malym vypadkom dychania, ktore zas mozu mat vztah s nahlou cievnou mozgovou prihodou. Chrapanie tiez moze sposobovat zvysenie krvneho tlaku a poruchy srdcoveho rytmu. Proti chrapaniu sa tiez odporuca operracia alebo pretlakova terapia, mozes si o tom precitat tu http://zivot.azet.sk/clanok/12125/nebezpecne-ch...

katka116
29. mar 2013

Toto presne mame aj my, dokonca mm pocujem cez jedny dvere, musim mu ist zatvorit aj druhe dvere, inak sa absolutne nevyspim a zial uz aj dovolenky musim vyberat s dvoma izbami. Nepomohlo zatial nic, uz s nim ani kolegovia nechcu spavat na sluzobkach.
My zvazujeme v BA operaciu v sukromnej klinike, stoji to okolo 1000eur a zotavovanie z toho je cca 2tt, lebo jedna z veci je ze by mu mali vypalovat podnebie.. Tak uvidime ci to pomoze

anjika42
2. júl 2016

treba mať oddelené spálne - a píše sa "nevyspím"!!!

timea7
2. júl 2016

@anjika42 píšeš do tri roky starej diskusie 😉 😉 😉 😉 a v rýchlosti aj ja robím chyby, myslím, že je dôležitejší obsah a dobrá rada, ako nejaká hrúbka, či?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli