Ako si pomôcť pri bolesti krížov?

janusik7
22. apr 2012

ahojte zienky, mate nejake triky ako sa zbavit bolesti krizov? Vcera som sa ohla a uz som sa velmi tazko vystrela naspat. Mam podozrenie ze som prechladnuta nakolko som vcera cely vecer sedela pri otvorenom okne v tricku a den predtym som bola na kave na terase a bola mi zima na chrbat. Bolest je neskutocna, nespala som celu noc. 😒 Mate nejaku radu prosim?

juliagregor
22. apr 2012

suche teplo, ibuprofen, voltaren, konska mast...

ikke
22. apr 2012

teplo, teplo, teplo a teplo. a nejaky liek od bolesti - ibuprofen alebo panadol. mozno este tak nejaka mast na uvolnenie svalov, ak mas v okoli otvorenu lekaren, urcite ti poradia.

dankakk
22. apr 2012

Ahoj @janusik7. Presne to mám teraz ja:( ešte aj maly má mamaruky obdobie. Je to ťažké:( radila som sa s mojim dr. - klud na pevnom lozku, voltaren gel a suché teplo- nie lampa, ale obalit sa termoforom a nejakým salom. Chrbát nesmie byt holý. Vraj je to virusove ochorenie a autoimunitna reakcia( to som veľmi nepochopila) kedže kojim, nemôžem atb ktoré by na to mohol predpisat...

minewka
22. apr 2012

@janusik7 zvyknem to mávať často - pomáha suché teplo (v lekárni dostať kúpiť taký gélový vakúšik, ktorý sa dá nahrievať aj v mikrovlnke - ten si nahrejem, priložím na boľavé miesto, cez deň, ak sa dá, aj celú noc. Pomôže aj obyčajný termofor.

Pomáhajú volatren - ale tabletky!Dobrý je Dorsiflex - ten je ale na lekársky predpis. Dobré sú aj Flexor náplaste - dostať na voľný predaj v lekárni.

Keď to troška povolí - pomáhajú mi krokodílie cviky...už má takú zostavu, rboím ju opatrne, svalstvo troška naťahujem - napr. si ľahnem na zem na chrbát, ruky položím dlaňami dole, vedľa tela, nohy pokrčím v kolenách - a klopím obe nohy na jednu, na druhú stranu, vždy pri výydychu..opatrne, tak ako to ide...

Keď to mám akútne - idem na pohotovosť na injekciu - akútne je to vtedy, keď neviem bez pomoci vstať (musím sa niečoho chytiť, alebo 4nožky niekam prejdem, neviem napr. prekročiť prah dverí, vôbec sa neviem ohýňať a podobné srandy....a bolesť pri pohybe je takmer neznesiteľná. 🙂

31majka12
22. apr 2012

mne zaberal fastum gel...
A rozmasirovat...
A aj to teplo pomaha

monyccka
22. apr 2012

Teplo a pomalicky natahovat - v stoji pri vydychu spustat ruky kolko to ide k zemi (nekmitat, netrhat..len jemne), v sede s narovnanymi nohami sa natahovat k spickam (rovnako opatrne, nic nasilne). A ked bolesti trosku polavia cvicit, cvicit cvicit..posilnovat svaly chrbta ale aj brusne, inak sa to stale vracia pri zatazi. A samozrejme chranit krize pred chladom. Skore uzdravenie prajem.

ematko29
22. apr 2012

asi pred mesiacom ma tiež presne tak isto boleli kríže.bol to zápal z prechladnutia.lekara som sa nevyhla,dal mi lieky auž je dobre 🙂

dankarunka
28. máj 2013

Dobré a veľmi účinné je uvoľniť seknutie a zmierniť bolesti s domácimi liečebnými prostriedkami: termoterapiou- aplikáciou suchého tepla napr. hrejivé obilninové pásy, hrejivé pásy z ovčieho rúna, bedrový pás na kríže, aplikáciou rôznych: prírodných mastí, prírodných olejov , pitím bylinkových čajov, masážami, obkladmi z exotických korenín aleboaj z našich slovenských bylín , cvičeniami na uvoľnenie krížovej chrbtice, všetko bez chémie .....na mojom Blogu mám rôzne prírodné recepty, na prírodne zábaly z kurkumy, zázvoru, horčice, chrenu, žihľavy,.... Tieto rady sú veľmi účinné a hlavne nezaťažujú organizmus chemickými prostriedkami. Sú vhodné pre dojčiace, tehotné maminky, ale aj pre malé deti. Nájdete tu balíček: "SEKNUTIE v krížoch pomoc", sú to ladvinové pásy z ovčieho rúna spolu s hrejivým obilím na kríže. 😉

ewca
28. máj 2013

no ak je to zapal, tak urcite nie teplo, to ti bude horsie...skus ten fastum gel alebo ibuprofen gel...maju aj analgeticku aj protizapalovy zlozku

nutrimas
2. okt 2014

Pri bolestiach krizov je najdolezitejsie odstranit pricinu. Jednoz z najcastejsich pricin byva okrem prechladnuia, zapalu aj svalova disbalancia, cize nerovnovaha sval. tonusu. Jednou z velmi ucinnych metod na odstranenie bolesti a spevnenie svaloveho korzetu je cvicenie SM system.
Viac o nom sa dozviete na nasej stranke, kde Vam ponukame aj vsetky cvicebne pomocky potrebne na cvicenie. Pripadne nakuknite aj do nasho PRO shopu tu na MK:
https://www.modrykonik.sk/shops/sportove-potreb...
Prevadzkujeme Liecebne studio, kde sa obzvlast venujeme prave tejto metode cvicenia, rukami nam preslo mnoho klientov aj s vaznejsimi diagnozami, u kazdeho bolo po case zaznamenane radikalne zlepsenie stavu. Jednoznacne odporucame. Castokrat pomoze toto cvicenie vyhnut sa operacii. Cvicenim neriesime/nepotlacame len nasledky, ale odstranime hlavnu pricinu, co je najdolezitejsie.

prirodka
21. jan 2015

My to doma riešime hrejivým krémom, ktorý obsahuje aloe vera s vyváženým pH,mentol, eukalyptový olej.Uvoľňuje bolesti svalov, šliach, kĺbov,používame ho aj pri kašli dieťaťa na prsíčka.Pokiaľ je však zápal, tak krém s MSM a bylinnými extraktmi.Tíši bolesť spojenú so zápalom.Zlepšuje pohyblivosť. Každý bol spokojný, kto skúsil......Toto sú prírodné veci, bez chémie a vedˇajších účinkov. V lekárni opak....treba si vybrať.

dominika828
16. mar 2015

Mne na bolesti krizov asi sa budete cudovat ale pomohli ortopedicke vlozky. Su plnene vodou. Nasla som ich na internete po rade od znameho. predava ich firma medicovi

lucinkaboz
8. máj 2015

pri akutnej bolesti teplo
pri dlhodobej spevniť brucho

k.turisova
12. máj 2015

Mne na bolesť krížov a seknutí najlepšie zaberá ALOE HEAT LOTION hrejivý krém z Foreveru. Môžeš si ním natrieť aj spánky pri bolesti hlavy, podbrušie pri bolestivej manštruácii, je super aj pri svalovici, pri upchatom nose, bolesti zubov a hrdla, deťom natieram hrudník pri kašli. Je to úžasne hrejivý krém, obsahuje aj 35,9% aloe. Normálne stojí 17,20€, ale so zľavou 12,04€. Odporúčam pre každú domácnosť.

lenkanovakkova
18. máj 2015
Používateľ lenkanovakkova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenkanovakkova.

Mne pomáha toto: okamzitauleva.cz/produkty/cellion-2800-3 dá sa to aj len požičať na vyskúšanie. Skús a uvidíš, mne pomohlo ;)

vodnicka
18. máj 2015

mne zarucene pomaha suche teplo ultra cervena lampa a lezat v teple,lieky a pod.ci maste nepomahaju ale kazdy ma iny organizmus 😒

budova108
5. jún 2015

Hlavné je mať nohy v teple, ja pokiaľ som na to prila, veľa bolesti som zažila. Teraz viem, že holé chodilá sú pre mňa tabu, musím celoročne doma nosiť ponožky, aby mi nezachladli nohy. Je to náročné pokiaľ je vonku teplota okolo30 stupňov, ale inak to nejde dokonca som sa vzdala aj sandál a radšej nosím lodičky a jemné silonky, ale zato, aby som netrpala bolesťami krížov som schopná urobíť čokoľvek. 😀 ....a áno veľmi pomáha aj suché teplo u mňa je to starý overený solux. 😉

lubomira1965
6. jún 2015

mna boli na pravej strane az do boku ako keby svaly , ked chodim v pohode ale ked si sadnem tak ma to tam boli aj ked lezim , neviete co to moze byt?

modrofuzik11
6. jún 2015

skuste jogu. ta je super. mne pomohla.

frederikal
11. jún 2015

aj ja mám doma tie prístoje čo písala Lenka, keď ma seklo, tak ma zachránili ...

aleachim5193
22. jún 2015

Ahojte ja mám pre vás veľmi dobré odporúčanie. Je to výhodné najmä pre tých, ktorí bývajú v Rači. Je to relaxačné centrum kde sa budete cítiť ako doma. Je to luxusne zariadené a bolesť chrbta aj všetky problémy, či už krčnú chrbticu, kríže, rôzne iné ťažkosti aj s dýchaním to vyrieši 🙂 Steny sú tam z himalájskych solí, budete sa tam cítiť ako pri mori. Je tam príjemný vzduch. Plus pripájam článok o tom 🙂

http://www.kamzakrasou.sk/technologia-ceragem-t...

aleala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamajova
7. júl 2015

tak najma pri detoch je to tazke. mne strasne pomaha plavanie a spravne zohybanie sa - akurat clovek musi premoct lenivost. tuto je clanok, kde sa to vysvetluje: http://www.medmedical.sk/BLOG/lumbalgie-alebo-b...

mamazem
14. júl 2015

Ja mám dva tipy 🙂
1. Nájsť dobrého fyzioterapeuta, ktorý dokáže uvoľniť predovšetkým krčnú chrbticu. Problémy v tejto oblasti sa zvyknú premietať do iných častí chrbtice.
2. Pri bolestiach a problémoch chrbtice je veľmi účinná kombinácia Boswellia serrata + Kurkumín

dina79
30. júl 2015

Vera Hot hrejivá náplasť a granulát Flector EP Rapid mne toto pomohlo ale najlepšie je asi tomu predísť cvičením.Neprajem to nikomu hrozná bolesť ľudia dávajte na seba pozor,zdravie na prvom mieste

radkabudkajova
14. aug 2015

Ja ti poradím nájsť chiropraktika. Ak to chceš riešiť doma, doporučujem prístroj Tens. Je to uznaný rehabilitačný prístroj, v rôznych nemocniciach, ordináciách u masérov, fyzioterapeutov. Dá sa používať doma, je malý prenosný. Funguje na princípe stimulácie nervu a svalu elektrickým prúdom. Je na odstránenie bolestí chrbta, končatín a kĺbov bez vedľajších účinkov. Osobne to mám odskúšané.
http://www.vitafit.sk/index.php?route=product/c...

goka
3. mar 2016

ahojte, bolesti chrbta ma trápili naozaj niekoľko rokov, občasné seknutie som už brala ako povinnú súčasť...raz za mnou prišiel jeden klient a povedal mi o jednej klinike v BA, že jemu tam veľmi pomohli, tak nech to skúsim... objednala som sa, hneď mi vyšli termínovo v ústrety( čo je na slovensku ojedinelé 🙂 ). keď som prišla, čakala ma milá fyzioterapeutka, ktorá so mnou prekonzultovala môj stav a následne mi veľmi detailne objasnila aj príčiny mojich problémov. pri prvom cvičení som pociťovala rôzne menšie pnutia, občasné bolesti, ale bola som aj prekvapená, aké metódy ( a aké polohy je schopné telo spraviť ) so mnou praktikovala. boli to úplne iné cvičenia s rôznymi neštandardnými pomôckami, aké sa bežne praktikujú. postupne, krok po kroku sme prechádzali rozličné cvičenia.Pri tretej, poslednej návšteve cca po týždni mi navyše ukázali aj pár cvikov na doma, aby sa mi seknutie nevrátilo.odvtedy ubehli 3 týždne, cviky cvičím aj doma, (a to len vďaka tomu, že sú fakt jednoduché a krátke) a zatiaľ som v absolútnom poriadku a bolesť je preč...preto, ak chcete naozaj pomoc a vo veľmi krátkom čase, nájdite si na nete kliniku APPLAUSE v Bratislave a objednajte sa...verím, že tak ako mne a mojim blízkym, pomôžu aj Vám... dajte mi potom vedieť...

danielaflee
7. apr 2016

Ahojte, mne pomáhajú suché obklady z vlny v kombinácii so švédskými kvapkami. Hneď ako to na mňa "lezie" zacvičím si opatrne mačací chrbát a naťahovacie cviky...aby to "nezamrzlo" úplne. Nasvietenie lampou bioptron, a zábaly z obilia. Robím to podľa tohto návodu: http://runoshop.blogspot.sk/2013/05/reuma-priro...

Na noc a aj cez deň si urobím zábal na bolestivé miesto napríklad zo švédských kvapiek , pripadne hrejivej masti alebo chrenových listov, (kapustné listy), kapsaicín,... .... prekryjem potravinovou fóliou a nakoniec zabalím do ovčej vlny. Ráno a večer nahrejem polarizovaným svetlom ,..alebo obilninovým termo vankúšikom.
Ináč som si všimla, že seknutie v krížoch mávam najčastejšie zo stresu a preťaženia.... ( možno pre niekoho blbosť 😉 ...ale u mňa fungujú "duševné " príčiny chorôb 🙂 kukni knihu , možno Ti veľa napovie..prečo.. 😀 kniha: Kurt Tepperwein: Čo Ti chce povedať choroba .

ninamichalcova
25. apr 2016

Ahojte, chcela by som poradit ohladom bolesti krizov, ktore ma nejaku tu dobu a po roznych vysetreniach a kontrolach to nie je reumatologicke ochorenie ale je to len v uvodzovkach zapal medzi obidvoma bedrovymi klbmy.A zatial mi ziadne tabletky na to nezaberaju, cvicim skoro kazdy den a nejaky vysledok to nema. Pokial ma niekto skusenost s takymto nieco budem velmi rada ak poradi . Dakujem :D