Ako skoncovať s prežieraním sa ako spôsobom ukľudnenia v materstve ?

drsmolinka
9. nov 2019

Ahojte, mam 2 male deti ktore mi davaju poriadne zabrat. Nestiham sa ani v klude najest vzdy rychlo chlcem a uz letim k detom. Som aj dost vycerpana, unavena a vsetko si to kompenzujem s jedlom. Vecer ked deti zaspia otvaram chladnicku a jem doslova zeriem do prasknutia a tak sa ukludnujem. Niekedy sa zavriem do spajze pocas dna ak uz psychicky mam vsetkeho dost a zozeriem v rychlosti vsetko co sa da opat ako sposob ukludnenia. Chcem s tym prestat, ak sa aj nadalej budem takto ukludnovat budem mat 200 kg. No vzdy rano si poviem ok uz to robit nebudem no opat poobede som uz taka znicena ze si musim dat svoju "drogu". Viete mi poradit nieco mozno aj nejaky pripravok ucinny na znizenie chuti do jedla. Pekne dakujem.

kotulicek
9. nov 2019

@drsmolinka ahoj no a.preco sa.nestihas najesť pri deťoch Dark si ich chvíľku nevšímaj a.daj si raňajky poriadny obed večera k snimi a uvidíš zlepší sa to keď budeš mať harmonogram .... Nočné vyjadenie spôsobuje zle.stravovacie návyky cez deň

drsmolinka
autor
9. nov 2019

@kotulicek 3r dieta v kuse vyvadza pri nom si neviem sadnut v kuse nieco stvara, 6m dieta papa kazde 3 hodinky..... cize rano ked vstanem a nakrmim prve dieta obleciem ho 3r dieta uz povyvadza x veci, potom idem pripravit ranaky druhemu dietatu poprezliekat ho poumavat, zatial dalsie dieta mravci lebo sa uz pokakalo, starsie dieta uz povylievalo po gauci caj atd atd takze sa ja dostanem k ranajkam okolo 11tej a aj to stale odbehnujem k detom cize potom to tak vyzera ze sa zatvaram vyhadovena vystresovana do spajze a ZEREM

eliska13
9. nov 2019

vstat o 15 minut skor a najest sa?vecer si uz nieco pripravit zaliat vlocky, uvarit vajce natriet chlieb sunku a daj si to do chladnicky potom si cely den hladna a nervozna.Musis to zmenit
@drsmolinka

ajka0207
9. nov 2019

@drsmolinka ja normalne jedavam pri detoch, mladsie bud spi alebo ked nie, mam ho v kuchyni v kresielku(ma 5 mesiacov) a starsie ma dva a trištvrte a ona jedava "sama". Nachystam nam raňajky, obed, veceru a jeme. Kym sa ona naje s mojou pomocou, tak ja sa najem aj tri razy :D ak mladsie vtedy totalne nereve tak ho neriesim. Ak reve, tak obcas pri jedle kojim.

evittam
9. nov 2019

@drsmolinka Same vyhovorky. Suhlas s uz napisanym. Staci najst system. A nielen deťom okolo zadkov skakat. 3rocne uz by mohlo aj poslúchnuť ked matka niečo povie. Co takto skolka?...😉

ivanka12311
9. nov 2019

Poznám 😔to mám len dve malé deti.Aj u mňa to takto isto je.

janulka257
9. nov 2019

@drsmolinka ahoj, ja mám malé dvojičky, majú 4 a pol mesiaca. No, nerobila som úplne toto čo ty, ja som mala problém že som proste jesť "nestíhala". Tak večer keď zaspia, nachystam si veľkú šálku s musli, a ráno si do nej spravím z automatu kávu s mliekom 😁 obed mám nachystaný v dóze, vyberiem hodim do mikrovlnky. Alebo keď nestíham, objednám si.
Nemyslím si že tvoj problém je o nadmernej chuti do jedla, skôr o tom, že ty sa jedlom ukludnujes. Treba si nájsť na ukludnenie niečo iné. Proste to nahradiť iným návykom a vytrvať. Veď si len predstav, aký vzor tým dávaš svojim deťom... chceš aby si raz aj oni nervy kompenzovali prejedaním?
Chce to pevnú vôľu ale zvládneš to. Držím palce ❤️🍀

drsmolinka
autor
9. nov 2019

@evittam vyhovorky,,,,, kazdy ma ine deti, moj 3r syn je ako prirodna katastorfa, nepocuva vobec, nici demoluje vylieva rozsypa..... a nie len detom okolo zadkov skakat ? no tak ty nechas nech ti deti ricia revu nicia co vidia ? a ja si vylozim nohy a budem si pit kavicku ?!

simsalabim
9. nov 2019

@drsmolinka akoze “starsie povylievalo caj na gauci”? Ja som svoje deti ucila jest a pit pekne pri stole. Vsetci spolu. Jednak sa uci spravnemu stolovaniu a slusnemu spravaniu, jednak sa vsetci mozme rozpravat a najedia sa vsetci. Od stola sa odchafza, az ked sme najedeni. Tak by si mala sancu sa najest aj ty. A nemusis utierat gauc.

janulka257
9. nov 2019

@drsmolinka trochu od veci - keď je syn prírodná katastrofa, nepomôže ho dať do ohradky? vystlat mu ju vankúšmi a nech sa "hádže" kým sa chvíľu najes. Niektorí rodičia si ohradky pochvaľujú

drsmolinka
autor
9. nov 2019

@simsalabim ano jest zacne pri stole ale potom roznasa jedlo a hrnceky kade take,,,,, vidi to aj u svojho oca ten jedava bezne po leziacky na gauci alebo pri PC a syn to len opakuje, a ak sa mu aj podari sediet za stolom tak je mokro pod stolom a plno bordelu lebo 1/2 jedla skonci na zemi

veronikaszabova
9. nov 2019

@drsmolinka no tak mu treba nastavit pravidla. 3r dieta uz rozumie, co od neho chces.

simsalabim
9. nov 2019

@drsmolinka a preco mu to dovolis? Ved mu prikazem jest pri stole. Nebudes? No tak mu vezmem jedlo aj pitie a je to. Kto tu je rodic, ty ci dieta? Ak bude chciet vyliezt na zeriav, nechas ho? Moja starsia bola presne ako opisujes - prirodna katastrofa. Ak by som nenastavila hranice a tie dosledne dodrziavala, tak si mozem rovno hodit slucku.

drsmolinka
autor
9. nov 2019

@janulka257 hah tak 3r dieta do ohradky dat ? neviem mozno niektori rodicia to robia ale este som o tom nepocula take velke dieta zavriet v ohradke, on by tam vrieskal a rozhryzol by konstrukciu :D :D :D je to veeeeeeelmi zive dieta ja sa bojim na wc ist ze ked sa vratim co vyvedie

drsmolinka
autor
9. nov 2019

@simsalabim uz som rezignovala, nevladzem po nom blacat od rana do vecera, blacim po nom pocas hodiny 1000x a potom skoncim lebo fakt nevladzem psychicky,,,,,,

lula313
9. nov 2019

@drsmolinka musis si najst systém. Pokial nemas cez deň čas, musis si nachystat jedlo pre seba, aj deti do krabičiek deň dopredu a potom jest spolu s nimi..

veronikaszabova
9. nov 2019

@drsmolinka vyhovarat sa na to, ze "dieta je zive"... nie je nahodou rozmaznany?
Ved mu urci pravidla, co sa smie, co nie... a dosledne to dodrziavajte.

janulka257
9. nov 2019

@drsmolinka hmm.... pravdu máš 🤦 a nejakú aktivitu pre neho kde by si vybil? 😁

simsalabim
9. nov 2019

@drsmolinka no tak vela stastia. Ak nevies 3rocnemu ukazat, kde je rodic, tak vela stastia, ked bude mat 6, 10 ci 15. Mimochodom, ukazat hranice sa da aj bez kriku.

drsmolinka
autor
9. nov 2019

@janulka257 na narodeniny dostal krasnu stavebnicu, sadli sme si spolu a zcali stavat po necelej minute a to vazne sa zdvyhol ze ho to nebavi a odisiel vytapat wc, ideme hrat kolky po minute odide a driape sa po linke ze on potrebuje korenie presypat do sackov........ jeho nebavi hrat sa iba robit somariny !

lula313
9. nov 2019

@drsmolinka a bliakanie po dietati nie je vyhra. Sorry, ale čo z takého dietata vyrastie, keď zaživa denno-denne bliacanie, veď to bude brat ako normálne.. ja chapem, že sú aj zle deti, dcéra nie je vôbec vyhra, ale nikdy som jej nedala po zadku a nekricala po nej.. keď sa hádže po zemi od jedu, tak ju ignorujem, kým sa neukludni a potom sa snažím vysvetľovať. Proste mi nestojí za to, aby som si ničila pri nej nervy a vrieskala po nej, co určite nič nepomoze.. Sa dohodni s mužom, že ho date do škôlky, keď to s ním doma nezvladas..

simsalabim
9. nov 2019

@drsmolinka no vidim uplne jasne, kto je u vas pan. Ty nemas problem s jedlom, ty mas problem vychovavat svoje deti. Odporucam jasne stanovit hranice a dodrziavat ich. Nechce stavebnicu? Ok, odkladam. Korenie presypat nebude ani wc vytapat nebude. Akoze sorry, nechapem. Ty sa len prizeras? Ci? Vies si predstavit, ako to u vas bude o par rokov vyzerat?

drsmolinka
autor
9. nov 2019

@lula313 na pekne slovo neposlucha, ked mu vysvetlim ze ma treba nieco urobit lebo ......... tak skrikne " nie" a odide, ked zvysim hlas tak on zacne zvysovat na mna tiez ze on to neurobi, spravi to az ked po nom maximalne jacim

drsmolinka
autor
9. nov 2019

@simsalabim varim obed a on ide na wc po par minutach sa idem pozriet co robi a uz je vytopene wc, idem to popratat vratim sa do kuchyne uz z kanvice vyleje vodu po celej linke a steka az na zem, idem pozmyvat kuchynu a on zatial utecie do izby kde povyhadzuje veci zo suflikov.......... cize "ano prizeram sa s vylozenymi nohami co robi"

miroslava21
9. nov 2019

@drsmolinka ohladom toho stolovania, dieta sa uci od prvych prikrmov jest pri stole. Postupne samozrejme. Mala si sa naucit rovnaky rezim pei jedeni a uz ako 3 rocny ma chapat ze sa je pri stole a nie po celom byte. Ked sa doje, odlozit riad a nie ho brat do obyvacky. Ved 3 rocne deti uz chodia do skolky a tam si myslis ako obeduju? Po celej skolke?

deti95060810
9. nov 2019

a čo takto dať 3 r. dieťa do MŠ?
Ja som mala 3 deti do 4 rokov...a keď sme dali najstaršiu do MŠ tak sa mi celkom pekne odľahčilo...Jej sa tam strašne páčilo, mala kámošky, milovala svoju pani učiteľku...
Možno by si mala porozmýšľať... dieťa má v Mš aktivity a samozrejme musí aj poslúchať...
troška ťa aj chápem, ja som pri deťoch tiež nestíhala jesť, len ja keď som v strese ja nejem vôbec...
večerné nárazové vyjedanie by som skúsila riešiť s psychologom...

simsalabim
9. nov 2019

@drsmolinka pozri - urobi bordel - musi upratat. To je zakladne pravidlo. Povie nie - chytim za golier a nikam nejde. Musi upratat. Trvat na tom treba. Ano, bude kricat, plakat, metat sa a vrieskat, ze nie. No a co? Ved on to pochopi. Ak jeden den bude obedovat chlieb s maslom, nic sa mi nestane. Ver mi, moja dcera bola hurikan, ist na wc znamenalo dalsiu katastrofu, lebo bola bez dozoru 2 minuty. ALE! Hranice mala jasne a doslednym dodrziavanim sme velmi rychlo dosiahli, ze sa vedela vpratat do koze. V 3 rokoch sa uz spravala slusne.

miroslava21
9. nov 2019

Mam 11 rocneho a 2 rocneho. Ale aby som sa nedokazala najest? Nikdy sa mi to nestalo. Moj 2 rocny ked mu poviem ze ide papat, tak si pricupita ku jeho jedalenskej stolicke, posadim ho tam a spolu obedujeme. Este ho krmim, sam neje a aj tak obedujeme spolu.
Proste skus byt vo vychove dosledna, uz ma chapat prikazy a pravidla a nie byt ako neriadena strela ktora demoluje cely byt a ty len po nom upratujes bordel

drsmolinka
autor
9. nov 2019

@simsalabim ano to je pravda mal by popratat ale ak bude pratat on tak to este narobi vacsi bordel, ako radsej popracem po nom tie katastrofy ja ako by som si mala zrat nervy s tym ze to on poprata a pritom viac skody narobi..... mozno velmi zly postoj ale ale....

mogaa
9. nov 2019

@drsmolinka škôlka....v záujme zachovania tvojho dušeného zdravia aj súkromná