Ako ste sa naučili žiť s tetániou?

pertulik
3. nov 2022

Žienky prosím vás ako ste sa naučili žiť s touto chorobou. Ja mám strašne stavy pri Tom nemávam kŕče ale pocit že sa zbláznim doslova ,veľký strach ,vadia mi bežné povinnosti búšenie srdca a podobne tetanii.
Viem že treba kľud malo stresu a podobne s tym už som oboznamena. Teraz mi je už týždeň zle a beriem 3x denne 500mg bieli tabletku magnézia,zinok a selén a calcium v prášku. Magnosolv mi vôbec nezaberá magnerot tiež slabý. Ako zvládnuť ten stav a nezbláznit sa ani ukludnovanie všetkým možným ani dýchanie do sáčku mi nepomáha
. Každý deň vstávam so strachom ako prežijem deň a či sa mi to nestane v nevhodnej chvíli. Ďakujem za všetky rady ako a čím ste sa s tým naučili žiť. Ja mám pocit že mi vadí vlastný domov rodina práca som zúfalá už 😭

trgypadl
3. nov 2022

@pertulik ahoj, kludne to uz moze byt spoje tetania s panickou poruchou, panickymi atakmi

3009
3. nov 2022

@pertulik smer psychiater ak to nedávaš.

eliskarupp
3. nov 2022

@pertulik skus chelatove magnezium ma ovela lepsie vstrebavanie,a mne neurolog odporuca k magnezku aj vapnik,ja mam tetaniu diagnostikovanu cca rok,presne viem o com hovoris ako sa citis,mavam lepsie,horsie a niekedy aj uplne normalne dni,ale niekedy aj dni ze aom uplne mimo…casto mavam aj uzkosti,placem,som nervozna,precitlivela,niekedy mam dni ze by som najradsej cele prelezala v posteli.mne aj trpnu ruky,nohy pri zachvate mi minule cele ruky vykrutilo nedokazala som ovladat svoje telo absolutne nedokazala som dychat,je to hnus tsto tetania a nikto si to nedokaze predstavit lwn ten kto to zaziva

pertulik
autor
3. nov 2022

@trgypadl to neviem lebo na panickú poruchu je napríklad atarax a ten mi vôbec nezaberie jediné neurol ale ten je vysoko návykový a nechcem ho brať často..mám aj antidepresíva a nepomáha to takže to bude niekde inde

pertulik
autor
3. nov 2022

@eliskarupp presne je to príšerný stav najmä tam strach kedy to príde ja ju mám diagnostikovanu mesiac ale neviem sa s tym naučiť žiť 😪 celé dni sa cítim ako debil doslova 😪 a to je čo za magnézium nejaké šumivé? A ako si sa s tým naučila žiť?

pertulik
autor
3. nov 2022

@3009 mám antidepresíva

trgypadl
3. nov 2022

@pertulik chodis k psychiatrovi?? Ako dlho beries AD, chodis aj na terapiu nejaku? Aktivity? Volny cas, co Tvoja praca? Chapem, ze panicke ataky je tazke si pripustiť, ale niekedy popieranie narobi viac skody ako uzitku

pertulik
autor
3. nov 2022

@trgypadl nepopieram ich na depresiu som sa liečila roky takže pre mňa to nie je žiadna hanba psychická porucha mama máva psychické ataky nemôže napríklad medzi ľudí bez toho ataraxu. Pred dvoma mesiacmi mi psychiater ukončil liečbu lebo som bola úplne v pohode lieky som nebrala už rok a pol a potom prišla tetania takže teraz som si ich nasadila asi týždeň dozadu...

trgypadl
3. nov 2022

@pertulik tak sama dobre vies, ze po tyzdni brania AD nepride k nahlej zmene

pertulik
autor
3. nov 2022

@trgypadl ale ja nemám depresiu aj som v pohode keď je dobré toto mám len pri Tom tetanickom záchvate,tiež dufam že časom zaberu ale zas ich nechcem brať ak je to zbytočne..predsa len pečeň a tak 🤷

trgypadl
3. nov 2022

@pertulik precitaj si svoj pôvodný prispevok,... prepac, ale ten popis mi nepridd, ze si v pohode.. Pises, ze Ti je uz tyzden zle...

zuzkaa1991
3. nov 2022

@pertulik zmenit životný styl.mne sa spustila minuly rok presne tie stavy som mala aj ja..tento rok našťastie je to lepsie ale.mavam slabsie ;) ale.pomohlo mi zmenit zivotny styl iste psychické nazory atd....ak je tak veľmi zle jedine AD

pertulik
autor
3. nov 2022

@trgypadl však tento týždeň niesom v pohode to som písala ale tie dva tri týždne po diagnostikovaní mi bolo celkom fajn . To až tento týždeň je to také naprd

pertulik
autor
3. nov 2022

@zuzkaa1991 zmeniť životný štýl pri troch deťoch záhradách a práci je dosť ťažké 😪

trgypadl
3. nov 2022

@pertulik neviem, ci to bude len tetaniou, to uz bude jedno s druhym

pertulik
autor
3. nov 2022

@trgypadl ale prečo keď nemám žiadny veľký stres ,okrem bežných povinnosti ,nič bolestivé alebo veľkolepé sa mi v živote nedeje z čoho by som mala mať takýto pocit. Nerozumiem tomu no dúfam že mi ten citalec zaberie ,tento slahnuty pocit mám len pri Tom záchvate

trgypadl
3. nov 2022

@pertulik zial ono to byva niekedy presne naopak, ze kym je veľmi stresove obdobie ako tak odolávas, a ked pride kludnejsie obdobie vtedy sa to najviac prejavi

pertulik
autor
3. nov 2022

@trgypadl hej aj to som už čítala 🤷 ale čo s tým 🤦

trgypadl
3. nov 2022

@pertulik chapem, ze ma clovek povinnosti, ale niekedy sa musi clovek naucit byt trosku sebecky... Lebo k zlepseniu stavu nikdy nedojde.... Musis mysliet viac na seba a venovat sa viac sebe, svojmu ja

zuzkaa1991
3. nov 2022

@pertulik vsetko sa da ;) ake stare deti?tiez mame velky pozemok dieta brigáda🙂 tiez som mala pocit ze sa to neda....a da sa 🙂 az som sa cudovala.ako vsetko stiham

pertulik
autor
3. nov 2022

@zuzkaa1991 práca čašníčka 12stky deti 9,5,4hyperaktivne...

pertulik
autor
3. nov 2022

@trgypadl áno pochopila som ,pojdem na koníky najlepši relax ktorým som si liecila aj depresiu potom som ostala 2x po sebe tehotná....ale je na čase robiť niečo aj pre seba verim že tie koníky ma z toho dostanú 🥰

pertulik
autor
3. nov 2022

@zuzkaa1991 jedno dieťa je LUXUS 👍👍👍

livuska124
4. nov 2022

@pertulik píšeš, že AD si začala brať pred týždňom a že tento týždeň ti je veľmi zle. Určite vieš, že pri začatí liečby antidepresívami sa stavy môžu prechodne zhoršiť - čiže tu by som videla súvislosť (že ti je viac zle ako obvykle). Treba vydržať to hnusné prechodné obdobie, kým ti AD zaberú.

zuzkaa1991
4. nov 2022

@pertulik to je narocne to verim a otec deti nepomaha?zmenit pracu aj ked narocne to je ;)