Ako zistím, či na jedno oko nevidí?

7. júl 2023

Ahojte stretla som známu v obchode a tvrdela mi že na jedno oko nevydi ale zdalo sa mi že má Obi dve oči rovnaké aj otacala rovnako aj zafarbenie celého oka rovnaké je to možné aj tak ?lebo tvrdí že nedávno oslepla na to oko🤷🤷🤷aj by som tej osobe verila ale poznáme ju v takom štýle že veľa razí si vymyslela všelijaké diagnózu aby ľudia ju ľutovali a nakoniec sa zistilo že nič jej nie je preto som teraz zas v pochybe 🤷

trgypadl
7. júl 2023

Ahoj, naco si potrebujes overit, ci na to oko vidi alebo nie? Zi a nechaj zit

anjelicek26
7. júl 2023

Tak mat poskodeny nerv alebo zakrvacanie v mozgu na oku zvonka fakt nevidis. Podla mna. Otec mal porazku a oslepol (docasne nastastie) a aj dlho po tom sa mu neprekryvaju obrazy, proste vidi kazdym okom inak, nemoze soferovat atp. Pointa ze oci zvonku vyzerali uplne normalne samozrejme aj ked nevidel nic reagovali, len signaly do mozgu uz neprechadzali, mal tam zakrvacanie.

Celkovo si myslim, ze to neries, je to len "znama" a nie tvoja mama, ci si vymysla alebo nie ti moze byt jedno...

beata_k
7. júl 2023

Neprisla o sval na oku a nestal sa z nej chameleon aby pozerala kazdym okom inym smerom. Tvoja uvaha je scestna.

viestta
7. júl 2023

Ked je tupozraka, tak to nezistis. A na co potrebujes zistovat ci vidi alebo nevidi?

dievecka
7. júl 2023

Kľudne jej to môžeš veriť, pretože pri tvojom pravopise by som kľudne mohla oslepnúť na obidve🙈 nevydi je s i, to už vedia aj deti v treťom ročníku...a nie s najväčšou pravdepodobnosťou nezistíš či vidí alebo nie

januska12323
7. júl 2023

No predstav si aj úplne nevidiaci ľudia majú okohybné svaly. A neviem prečo ťa to zaujíma, nemá ti ukázať ešte aj lekársku správu?

simca06022011
7. júl 2023

Ano pri poskodenom nerve, vsetko funguje ok, ale proste nevidis na jedno oko. nechapem preco by si take nieco niekto vymyslal, viditelne nemas co robit len sudit ludi...

jaskolka
7. júl 2023

Ak je tam napríklad vnútorné poškodenie nervu, to nevidno na tvare ci farbe oka. Ani problém v pohybe oka nemusí .
A vlastne prečo to je také podstatné pre teba? Veď ju nemusíš ani nikam voziť, ani ľutovať, proste je to informácia, ktorá ani nema pre teba nijaku zvláštnu dôležitosť. Nežijes s nou, nič nemusíš pre ňu kvôli tomu hádam robiť.

autor
7. júl 2023

@jaskolka no povedala že ked sa fotila sama že blesk s mobilu, že otfotila sa a že iba vydela zahmletie a zrazu vydela slabšie a slabšie 🤷

babulkomale
7. júl 2023

vidieť
visieť
vidlička
vitrína
vírivka
vizitka

autor
7. júl 2023

@babulkomale 🙏 ďakujem za opravu všetkym☺️

miriam11
7. júl 2023

Oslepnutie vidieť nemusíš

kacena4
7. júl 2023

slepota nie je volnym okom viditelna, "vidis" to len tak ze ked sa postavis do zorneho pola slepeho oka dany clovek ta nevidi, t.j. musi viac otacat hlavou aby si sa dostala do zorneho pola druheho zdraveho oka, skus si zakryt prave oko a pozreraj pred seba na nejaky objekt. uvidis ze cast pravej strany nevidis hoci lavym okom prekryjes cast zorneho pola laveho oka cast ostane v slepom poli (t.j. nic nevidis na pravo) neviem ci som to zrozumitelne vysvetlila