Ako znížiť vysoký tlak v tehotenstve?

bielavila
3. júl 2018

Baby poradte nieco na vysoky tlak v tehotenstve, dietu,co nemozem jest, co mam jest, vyzivove doplnky, hocico... berem anopyrin od gyndy, pravidelne si meram kazdy den, som kontrolovana castu u gyndy pre moznot preeklamsie, bielkovinu v moci nemam,posledne dni zavyslacim na sladkom, moze to byt z toho? bojim sa nemocnice ,som este iba v 20 tt, pri prvom som mala preeklamsiu, strasne sa bojim lebo nechcem stravit ten cas v nemocke co pri prvom... najradsej by som prijala radu od niekoho kto sa fakt vyzna... dakujem

limetka26
3. júl 2018

A magnezium neberies? Popripade davaju aj lieky na tlak tehotnym. Tiez mi skakal, no ja som brala ku koncu aj lieky isoptin.

lindusss2016
3. júl 2018

Ja som mala vysoky, ale zacalo to az okolo 30tt. No ten cukor ti veru neprospieva, na vysoky tlak je dobry surovy cesnak. Aspon dva struciky denne. Plus odpocivat, co to da, vykladat si nohy. Ja som si znizovala tlak aj joginskym dychom Nadi shodhana, na youtube najdes kopec videi, ako praktikovat. Ak nerozumies anglicky, napis, dam ti navod. Ale vsetko ti pomoze len trochu, ak by bol tlak velmi vysoky, treba ist hned na pohotovost.

bielavila
autor
3. júl 2018

@lindusss2016 no je czdy do tych 140/90, prve meranie hrozne, druhe som uz mala 130/70 musim obmedit sladke, ale poslednu dobu sa sladkejo neviem dojest, inak sladke moc nejrdavsm, sle posledny cas ako diva tlacim do seba, vyskusam ten cesnak

maminkasisa
3. júl 2018

ja som mala tiez vysoky tlak, mne na gynde predpisali dopegyt, tiez som mala 3 x magnezium...
vyskusaj ten cesnak, ja som si davala aj tabličku velmi horkej cokolady...
vysoky tlak je v tehotenstve zly, treba si to sledovat....

karmela
3. júl 2018

@bielavila skús magnesium vodu plus magnezko tab.Ja som v prvom tehu mala tiež preklapsiu ale v druhom už nie.A gynekológ čo mi odrodil prvú dcéru mi poradil,že preventívne si mám dávať sumivy calcium každý deň 😉vraj pomáha predísť preklapsii.

karmela
3. júl 2018

@bielavila skús magnesium vodu plus magnezko tab.Ja som v prvom tehu mala tiež preklapsiu ale v druhom už nie.A gynekológ čo mi odrodil prvú dcéru mi poradil,že preventívne si mám dávať sumivy calcium každý deň 😉vraj pomáha predísť preklapsii.

selest
3. júl 2018

Nezabudni dodrziavat pitny rezim, to tiez pomaha upravit tlak

maria1678
4. júl 2018

@bielavila ja som to mala tak isto ako aj ty, hodnoty som mala do 140/90, max. 145/95 /to len párkrát/ a musím ťa poopraviť, to sú len hraničné hodnoty a nie vysoký tlak, tak mi to hovoril internista, ku ktorému ma gynekologička poslala a vyšetrenia mi robil aj on. Tlak je nutné samozrejme sledovať. Ak by si mala ozaj vysoké hodnoty už by si mala normálne lieky a nie anopyrin, ja som brala len magnézium, ku koncu tehotenstva už 3x denne /môže sa 4x/ a tlak som si merala ku koncu už 4x denne, spočiatku len 2x, no ustála som to bez liekov. Takže si extra vrásky nerob, je to veľmi časté, veľa žien berie aj normálne lieky na tlak.

maria1678
4. júl 2018

@bielavila a ešte pomôže znížiť prísun soli v strave + veľa tekutín

bielavila
autor
4. júl 2018

@maria1678 dakujem za rady, no ja som pri prvom tehu s tlakom 142/90 uz lezala v nemocke a v 36 tt mi uz vyberali maleho pre tlak preto sa tak bojim, tlak mi vystupil len od nedele, inak ho mam ok zatial, len uz som sa zlakla ked som to mala 3 dni po sebe, nasadila som si magnezko, 2 tabletky 3x denne a dnes uz ok, mozem v tom davkovani pokracovat? Berem este ten anopyrin to ako prevenciu proti preeklsmsii, dost sa bojim ze to zasa dostanem, idem si dat aj dietku, bez soli a ziadne sladke,,, snad pomoze

bielavila
autor
4. júl 2018

@karmela dakujem za radu

maria1678
4. júl 2018

@bielavila na MG sa spýtaj svojej lekárky, no mne nechcela dávať vyššiu dávku, len toľko koľko bolo nutné, chcela si ešte nechať rezervu na neskôr, ak by bolo treba. A hlavne sa neboj, ja som sa tiež vždy bála, že aké budú zase hodnoty, no nie je to dobré, tlak sa ti zvyšuje aj preto, lebo si nervozna, snaž si nejako zaujať myseľ a ber to tak, že sa proste musíš sledovať

lusyc
4. júl 2018

@bielavila ten anopyrin je dobry na prevenciu. Odkedy ho beries? Ja som tiez mala preeklampsiu, mala isla von v 32. t. Tiez som opat tehu a velmi sa bojim, ze sa mi preeklampsia vráti, ale snazim sa myslieť pozitívne a vela nepribrat. Drzim palce.

bielavila
autor
4. júl 2018

@lusyc berem ho asi od 10 tt, tiez sa velmi bojim, uz si az paranoidne meram tlak... no snad to tentoraz dame bez preeklamsie

karmela
4. júl 2018

@bielavila aj ja som skončila v prvom tehu v nemocke ale podpísala som reverz malú mi chceli odrodit v 30tt nedovolila som.Nakoniec som našla super dr ktorý má kontroloval radil mi odrodil v 37tt sekciou a mala má už 9r a je zdravá ako rybka.😊 A v druhom tehu už mi poradil ten kalcium a mala som úplne ine tehu nízky tlak aj kávu som mohla 😃Držím palce nech predídete pobytu v nemocke

lusyc
4. júl 2018

@karmela a náhodou si nepamätáš ako sa volal ten calciovy pripravok, alebo co presne obsahoval? Ďakujem.

karmela
4. júl 2018

@lusyc normálne sumivy calcium čo bežne kúpiš v lekárni.

bielavila
autor
4. júl 2018

@karmela a nevies ci mozem brat calcium aj anopyrim aj magnezko? Ci len jedno z toho?

jachin
4. júl 2018

Hlavne kľud, ja viem že sa mi to povie, ale ležala som s oboma synmi s vysokým tlakom, ja som bola tiež zostresovaná a už aj z toho som mala vysoký tlak. Brala som dopegyt a magnézium, trikrát denne.A veľa vody.Vyznieva to ako klišé, ale fakt čistá voda preriedi krv, tlak sa zníži.

jachin
4. júl 2018

A upozorním že soľ síce treba znížiť, ale nie úplne vynechať. Mne každý doktor vravel, že to mám zo soli ten tlak, všade som počúvala len soľ a soľ vynechať, vynechala som, ale až nakoniec som ostala v nemocnici nielen pre vysoký tlak, ale aj pre nízky obsah sodíka, dávali mi roztok NaCl, aby tú soľ doplnili do tela 😕

bielavila
autor
4. júl 2018

@jachin budem sa snazit nesttesovat a idem si aj upravit pitny rezim, kolko vody ny som mala vypit?

karmela
4. júl 2018

@bielavila ja som brala magnezko aj calcium ono to je len vitamín sumivy ako keď berieš napr vitamín c

karmela
4. júl 2018

@bielavila 2l vody denne určite hoci ja som pitný režim dodržiavala no voda sa držala vomne a vyzerala som ako slon 😛 Ale piť treba obzvlášť keď je teplo

sintra
4. júl 2018

@bielavila co jancis? To nie je vobec tragicke, tie hodnoty. Obzvlast ak uz si z toho dopredu v strese, tak je jasne ze ti vrchy trochu vyjde hore. Spravne sa tlak meria az trikrat po sebe trikrat denne a z toho sa vypocita priemer.
Vies, co je to vysoky tlak v tehotenstve? Ja som mavala aj 220 vrchny, nasadili mi lieky. Dokonca raz mi vyskocil na 240. Paradoxne, najviac mi tlak vyksocil v nemocnici ked som lezala na rizikovom...
takze upokojit, naozaj tie hodnoty zdaleka nie su vobec extremne, ak sa spodny tlak pohybuje na hranici do 9 bud v pohode.
Samozrejme magneziom nic nepokazis.

bielavila
autor
4. júl 2018

@sintra no jancim lebo som v 20 tt a mam taky tlak, pred porodom som aj ja mala tlak 240, prave pre to som rodila v 36 tt, mam este polovicu tehotendtva pred sebou tak sa bojim

saslavka73
4. júl 2018

@sintra 220 preboha to ako si sa cítila? Veď to muselo byť hrozné.

saslavka73
4. júl 2018

@bielavila Musíš ovládnuť ten strach, aj z toho máš ten tlak vysoký.

jachin
4. júl 2018

@bielavila ako písali, viac ako 2 litre čistej...ja som mala vrchný tlak tak do 150, ale spodný išiel aj na 115-120 :-/

beuss
4. júl 2018

Mne teda nepomohlo nic absolutne.. od asi 28tt mi zacal skakat tlak..dali lieky Dopegyt 3x1, magnezium 3x1 zabralo.. no presiel asi mesiac a totalne ma vyplo, lieky zrazu prestali ucinkovat, zacala som aj opuchat.. pridali Dopegyt 3x2, magnezium 3x2 a dotoho Isoptin 2x2..ajtak nepomohlo 14 liekov denne!!!! 2x lezala s tlakom v nemocke..Snazila som sa hybat, pila veela vody, nic nepomahalo..malo som stastie ze som nemala bielkovinu v moci.. do 38tt..potom sa objavila aj ta.. Tak mi vyvolali porod. Maly bol zdravy krany 3kilovy.. Ale ten strach pocas tehotenstva uz nechcem nikdy zazit.. Tlak je svina a mne teda nezabralo ozaj nic.. Este dnes ked sa pozrem na tlakomer, prechadza ma chut zit 😶

stvura
5. júl 2018

@bielavila skus v lekarni hloh@imeli@cesnak....mne to poradili ;)