Ako znížiť tlak v tehotenstve?

Zodpovedané
20. nov 2022

Dobrý deň,

mám druhé tehotenstvo a mám problém s vysokým tlakom. Tlak mám vyšší aj bez tehu, neliečila som sa na tlak lebo mi to robilo zle (točenie hlavy, odpadnutie atď.). Teraz mi dr naordinovala Dopegyt a vôbec ale vôbec mi nezaberá, iba a mi točí hlava, mám mdloby ale tlak hraničný.

Prosím, čo mi pomôže na zníženie tlaku bez toho aby som musela byť hospitalizovaná?

V prvom tehu som bola v nemocnici a iba do mňa pchali lieky, ktoré beriem aj teraz a 3x merali tlak. Nechcem byť takto "zbytočne " zase pol tehu v špitáli.

Ďakujem.

Dobrý deň,

vyhľadajte kardiológa. Ten nastaví liečbu.

Určite sa to nesmie zanedbať. Ohrozíte tým seba aj svoje dieťa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník