Ako zvládate únavu?

2. nov 2023

Mamičky prosím, ako zvládate únavu?
Ja už som absolútne zúfalá. Dcéra má 17 mesiacov, ani jednu jedinú noc nespala zatiaľ viac ako 1.5h bez prerušenia.
Túto noc sme boli hore 24! Krát, z toho 1x to bolo od 23:38 do 02:47. Ja už takto nedokážem fungovať, som ako matoha, vlasy šedivé, odrastene, mastné, pleť akoby mi ťahalo na 50, vačky pod očami také že by zastavili prívalovú vlnu. Dieťa nechce s nikým okrem mňa byť, neexistuje že by mi ju niekto postrazil a ja by som si oddýchla.
Do toho domácnosť, dokončujem si vzdelanie, doma starší školák s ktorým sa treba učiť a mnoho mnoho ďalšieho . Každý odomna očakáva všetko aby bolo perfektné, hotové, aby bol v dome dokonalý poriadok, navarené, upratané, upečené o záhradu postarané. Bože ale ja už nevládzem, naozaj 😮‍💨 Som na nohách od včera od 05:00 rána. Sú noci keď sa mi dostane aspoň 2h spánku na etapy, no sú noci ako bola dnešná, že oči jednoducho nezažmúrim. Dokedy to musím vydržať? A hlavne ako? Cítim sa ako troska.
Prosím neradte mi lepší spánok bábätiek, už sme boli v kontakte. U doktorky sme boli cez týždeň, vraj všetko v poriadku a mám sa zmieriť s tým že malá nechce spať.

luccija
2. nov 2023

Nepotrebuješ sa psychicky zosypat.Napecene nebude, záhradu nech robí muž a cez víkend nech s ňou spi on a ty musíš spat, lebo ti zle dopadne.Cez vikend nech zoberie von deti on, učiť sa môže so starším.Musis spomaliť a nenechať sa týrať či všetko musís.Alfa omega je vyspať sa

h2
2. nov 2023

Tak že odkazujem pánu manželovi, že nie, nezvládajú ostatné ženy všetko sami, ale majú manželov, ktorí sa správajú, ako chlapi a nenechajú svoju ženu padnúť na hubu od únavy a vyčerpania. Je úplne normálne, že muž sa spolupodieľa na starostlivosti o deti a domácnosť. A keď vidí, že jeho žena melie z posledných síl, tak proste prevezme na seba toho ešte viac, nech jej to uľahčí. Lebo to je normálne. Nie to, čo robí tvoj muž.

dotka04
2. nov 2023

Mam 19mesacne dieta, take iste ako ty, zdielam tvoje pocity..❤️❤️❤️

mooonika1975
2. nov 2023

Takého nespavca mám tiež, do 20mesiacov bol hore každú polhodinu v noci, cez deň zaspával aj hodinu a spal pol hodinu, nepotešim ťa, ono mu to ostalo. Ja som spala cez deň, naučila som sa spať 20 minút a to mi stačilo, potom som zase išla. A vypadla z mojich povinnosti domácnosť, to som absolutne neriešila. Len varila a teda ešte to učenie so staršim tebe ostava.

terry658
2. nov 2023

Nepomôže nič len vydržať. Bola som a teraz aktuálne aj som v takej istej situácii. Najviac pomôže také vnútorné zmierenie sa so situáciou. Ďalšia možnosť je dať dieťa cez víkend oteckovi aspoň na tri hodiny. Nasadiť si štuple do uší a ísť spať. Prosto musíš načerpať aj ty a dieťa si musí zvyknúť aj na iné osoby.
Držím prsty.

loliki
2. nov 2023

Cieľ: dosiahnuť, aby v noci spala čo najdlhšie. Medovkový čaj, čaj na dobrý spánok. Poobede unaviť. Neviem ako spáva cez deň. Večer nech sa dobre naje, aby sa nebudila na hlad. Kúpanie dať tak, aby ju to neprebralo, niektorých to neuspí ale skôr zobudí.

balaskovae
3. nov 2023

poradim ti, mne velmi pomohol Revitanerv Strong. beriem ho uz dlhsie a moj stav predtym a teraz sa teda neda porovnat 🙈 citim sa lepsie celkovo, nielen teda, co sa tej unavy tyka, ale aj menej byvam chora. predtym to bolo u mna na dennom poriadku, ze prisla jesen a ja automaticky chora 😀 to uz nebyva nastastie.

mamelka
3. nov 2023

Prečo im otváras ked si ideš ľahnúť a oddýchnuť? U mňa platí jasné pravidlo, Mária spi-moja prestávka... mohol by prísť aj kráľ, pápež a neviem kto, neotvorim. Ja som to jasne povedala,že aj v noci fungujem a to je čas pre mňa aby som nabrala energiu. A neohlasene návštevy už u nás tobôž. Ešte v tejto dobe keď všetci majú telefóny. Tiež sa nám raz stalo,že prišli neohlasene, ja som sa učila do 3tej rána a zvoncek-to bola posledná neohlasena návšteva od nich. To neznamená,že keď sú rodicia a súrodenci fit,že sme aj my.

Problém je ale aj tvoj muž. Smer spálňa a nech to aj počúva a zmení názor.

A manzel by sa mal podieľať na domácnosti a hlavne neporovnavat. Tie návštevy ,,ala,, hygiena, kontrola domácnosti 🙈ja by som surovo zatvorila všetky dvere max wc a obývačka.

autor
4. nov 2023

@mamelka samozrejme už som viac krát neotvorila, potom začala vyvolávať, nedvihla som, potom kričala pod oknom, nereagovala som až nakoniec zavolala mužovi že sa určite niečo muselo stať, nech mi rýchlo vola.
Tak mi volal, povedala som že si chcem oddýchnuť že nechcem návštevu. Ale bolo mi povedané "no už keď prišla snáď jej otvoríš".
Keď mu potom povedala ze by jej mal dat kľúče, pre prípad ze jej nebudem dvíhať a otvárať, "nech môže ísť skontrolovať" ci sme v poriadku, tak som sa zľakla a radšej začala otvárať 🤦‍♀️

uglybetty1234
4. nov 2023

Ahoj, preco nechas so sebou zametat? Ci uz manzel alebo svokra?! Tvoj problem je manzel, treba ho upratat troska. Take bengy by som doma urobila, ze by chodil po spickach. A ty sa vyser na poriadok a zahradu. Mas dve deti a tie su priorita, ostatne pocka. Pruser bude ak skolabujes, myslis ze niekomu bude zalezat na cistej kupelni?
A manzelovi odkazujem- ze je srac a chrapun. Zena mu pada na hubu a jemu to nevadi? Ja mam deti 7 a 12. Spali vzdy dobre a aj tak to u nas nie je zo skatulky. Ja nie som obecna upratovacka. A to sa chlap podiela na domacnosti.
Trosku si vaz samu seba.
A rovno by som svokre povedala ak by prisla na navstevu neohlasene, ze idem spat! Nech pride o hodinu