Aký krém na bradavky a proti zapareninám?

kozsarovak
13. feb 2012

Ahojte, ktorý krém na bradavky a bábätku proti zapareninám mi odporúčate kúpiť? A na ošetrenie pupoč.šnúry 60% lieh je dobrý?

yvetulka
13. feb 2012

@kozsarovak ja osobne mam len tie najlepsie skusenosti v oboch pripadoch s kalciovou mastou. myslim, ze ten lieh by mal byt dobry.

lenkax7
13. feb 2012

Ja som na bradavky pouzivala Multi-Mam Compresses,na dupku Sudokrem a na pupcek Septonex Plus. 🙂

5k
13. feb 2012

Ahoj, ja mám obzvlášť citlivé bradavky a skúsila som všetko dostupné na trhu. Pomohli mi len Avent mastičky........lieh na pupoček je ideálny, ošetrovali nám ho s ním aj v pôrodnici

erika115
13. feb 2012

ahoj sa som používala na bradavky calciovú masť. 🙂
a na zapareniny je veľmi dobrá imazol pasta krém.

adri2211
13. feb 2012

na baradavky som pouzivala kalciovy krem, malej na zadocek sudocrem alebo imazol, ak mala zapareninku a lieh na pupocek je idealny, pouzivali ho aj v nemocke.

koksatko
13. feb 2012

na bradavky som pouzivala avent krem a na ritku rybaciu mast. od narodenia som umyvala ritku pod tecucou vodou po kazdom kakani a rano, robim to aj teraz a to ma dcera 16 mesiacov a este nemala zapareniny.

maca_p
13. feb 2012

na bradavky: krem z DMka, kalciova mast, bepantene, multi mum compresses-balzam aj naplaste, cicaderma, potom kvapky s vytazkom z grepu + tablety na odkyslenie..... nepomohlo nic 😲

na zadok: bepantene, momentalne pouzivam len sudocrem aj to prilezitostne. ak uz ma bejby zapareninu, nepouzivat vlhke servitky - obsahuju chemicke latky, treba ritny otvor a okolie vymastovat v hojnej forme. ja zadok umyvam kazdy druhy den, v lete raz denne - maly mal zapareninu iba 1x v zivote a to hned v porodnici, ked som ho mala z dohladu... nie som zastanca prehnanej hygieny, samozrejme, ak sa dieta prekadi az po plecia, treba ho strcit pod sprchu, aj keby bolo cerstvo osprchovane 😀

pozor na imazol, pouzit iba v sos pripade, je to kortikoid.

jarkam2
13. feb 2012

@kozsarovak mne najlepšie zaberala na bradavky lanolínová masť od Multi Mam + náplaste (prvý mesiac len náplaste) a na zapareniny rybacia masť. Na ošetrenie pupčeka mi v pôrodnici kázali používať 60% lieh.
Mojej malej sa napríklad zaparoval zadoček, keď som používala Pampers ... akonáhle som prešla na Huggies newborn - biobavlna, bolo po zapareninách. Stále používam Huggies a je to OK, ale najlepšie sú látkové plienky - len nie každý má na to nervy, prebaľovať každých 20-30 minút ... (aj ja som ich predala takmer nepoužívané). 😉

slniecko77
13. feb 2012

@kozsarovak ja som max spokojna s Bepanthen, pouzivala so ho na bradavky, malemu na zadocek ked bol nejaky problem (pouzivame Huggies, takze takmer ziadne problemy), dokonca ked ma maly suche zacervenale licka napr. Zo studeneho vetra pouzivam Bepanthen aj nato, do par hodin je vsetko v najlepsom poriadku.
Lieh sme nepouzivali a pupik sa krasne zahojil sam, vraj sa uz takmer nikde nepouziva, ale my zijeme mimo SVK

kozsarovak
autor
15. feb 2012

ďakujem vám všetkým za dobré rady a prajem pekné zážitky s bábätkami.

ducci
23. feb 2012

nam velmi pomohol bepanthen pri bolestiach bradaviek, ked krapata sa na zaciatku zle prisavala...pri zapareninkach na ritke ho pouzivame dodnes aj ako prevenciu a aj ked mala krpata take cervene fliacky na licach 🙂 fakt odporucam 🙂

gabuci
23. feb 2012

@maca_p veru kortikoidy len v SOS prípade.

tigri
26. feb 2012

Imazol sa moze naozaj len vynimocne a max. 1 tyzden.

Co sa tyka bradaviek, nedam dopustit na Multimam compresses, nic lepsie neexistuje. Kalciovu mast treba zmyvat, ine masticky (Avent, Lansinoh, Bepanthen a pod.) su dobre, ale tie obklady su uplne najlepsie.

Na ritku rybilku alebo sudocrem a umyvat pod tecucou vodou.

pimpulienka
26. feb 2012

Ja som použvala na bradavky masť od Babylove s olivovym olejom, ta bola vyborna no a na zadoček davame od narodenia Sudocreme. Ano 60% lieh je dobry 😉

danilienka
28. feb 2012

Ahoj, no ja po dvoch dojceniach odporucam na bradavku homeopaticku mast CICADERMA/ vyhoda je , ze sa nemusi umyvat a tym sa nevysusa zbytocne bradavka, ostatne kremy sa musia pred dojcenim umyvat a , dalsia vyhoda, ze nie je draha a mozes s nou natierat aj male babo, ak bude mat suchsiu pokozku trebars na tavriske...zacinajuci ekzemik//.
Na zadocek, pri prvej som pouzivala sudokrem, ale mala som s nou stale problemy, ked sa do najmensie detailu od vsadial neutrel, zalepovala sa jej suskaa aj tak sa jej robili zapareniny, ...pri druhej pouzivam len Bepanthen a to len trosicka a nie pri kazdom prebalovani, lebo ju este poutieram vodou a do sucha utrem. 😀
....a na ten pupcok iba ten 60% lieh. na vysusovanie..

willi
28. feb 2012

Odporucam na bradavky chladivy gelik Multi-Mam Compresses v kombinacii s Multi-Mam Lanolin - nemusis umyvat bradavky pred kojenim...na zapareniny jednoznacne Bepanthen...a pupik susit jednoznacne 60% liehom 😉

anaxamon
28. feb 2012

moje odporucanie je
bradavky - najlepsie vlastne materske mlieko (kym ti v nemocnici mlieko pride mozes pouzit obycajne vetranie cicikov na vzduchu🙂)
zadocek - co najmenej natierat, radsej utriet cistou vodou a ked tak dajaku mast s obsahom rybaceho oleja, napr. rybilka alebo detska pasta
a lieh mas dobry🙂

drnduliak
28. feb 2012

moja mala je fajnovka, vyskusala som vsetky mozne kremy na zadok-sudocrem, rybiu mast, bubchen, hipp, bepanthen...a jedine z coho nema vypareny zadok je weleda z dm-ka. je to sice fest drahy krem ale zabera super a krasne vonia 😉

miss_shy
4. mar 2012

Pre mna bol najlepsi krem na bradavky od biodermy v takej modrej tube - da sa pouzit aj na tvaricku babenka. A na ritku sme mali stary dobry aviril 🙂)

modrofuzik11
9. júl 2012

mne pomahal bepanthen. bradavky mi pekne skludnil. je skvely aj v tom, ze ho nie je potrebne z bradaviek pred kojenim umyvat.

gabrielka
9. júl 2012

bradavky mi zachranil lansinoh, netreba zmyvat. ritku jednoznacne umyvat cistou vodou, tie vlhcene obrusky pouzit len v najvacsej nudzi. bepanthen je dobry, ale nam sa viac osvedcil sudocrem. a na pupcek som pouzivala eosine, taku cervenu vodicku, vyborne vysusi

lussy211
11. júl 2012

Ja som používala Lansinoh , perfektný! A nemá takú pachuť ako multimam (však to ochutnajte a to hovoria že si nemusíte utierať bradavky pred ďalším kojením🙂)A rýchlejšie mi zahojil keď som mala poranenia 🙂

pe
21. aug 2012

na bradavky sa mi osvedcil krem Bepanthen a to hned od zaciatku, ked este bradavky neboli zvyknute na take "opotrebovanie" 🙂 a pouzivala som ho pocas celeho kojenia, lebo ked sli dcerke zubky, tak vzdy tak tuhsie tahala alebo ma aj pohryzla do krvi, ale zakazdym mi super rychlo zabral, kojila som 15 mesiacov, asi aj vdaka nemu 🙂 ten lieh je vhodny na pupcek, ano

lencika
5. okt 2012

ahojte baby, ja som sa velmi natrapila v prvom tyzdni po porode, strasne bolesti bradaviek a krvy no hroza, vyskusala som od rad mojej starkej az po neviem ake drahe maste a nakoniec som zacala pouzivat krem bepanthen, ktorej sme malej davali na ritku, nevravim ze to prestalo hned ale fakt pomohlo a nemusela som si za kazdym umyvat bradavku pred kojenim, vrrelo odporucam 😉

petrusa87
25. nov 2013

😝

myska_lili
25. nov 2013

ja som na bradavky pouzivala aj pouzivam babylove a pre malinku niveu... 🙂

gretocka
25. nov 2013

ahoj na bradavky som pouzivala babylove ale len vtedy, ked bol problem (pri kazdom dietati asi raz za cely cas kojenia 🙂 a na zadocek rybilku a ked bol problem tak sudocrem. Lieh normalny z lekarne akurat som kupila cerstvy po porode vzdy ....

milota164
29. jún 2014

ja som pouzivala Bepanthen a pomahal mi hlavne na zaciatku ked som zacinala kojit a pouzivala som ho preventivne malej na zadocek.

modrofuzik11
30. mar 2016

ahojte, pri malom krpcovi pouzivame na zapareniny bepanthen extra, ten je super, vyskusali sme viacero znaciek, ale maleho pokozka najlepsie znasa tento krem. Pri sarke a kubkovi pouzivame sensiderm, ale takisto sme si presli viacerymi znackami, kym sme nasli to co im najviac vyhovuje. Preto treba skusat, kazda pokozka je ina.

lili007
30. apr 2016

Na bradavky aj proti zapareninám dokonale využijete Bepanthen EXTRA mast. Spýtajte sa v lekárni, mne ho doporučila lekárka a nedám na tento krém dopustiť.