Aký krém na zadoček pod plienky?

usiko
10. apr 2013

Ahojte, nedavno som citala jeden nazor od lekarky, kde pise, ze nie je spravne pouzivat na detsky zadocek kremy proti zapareninam preventivne ,teda pokial tie zapareniny nemaju....vraj je lepsie pouzivat kremy s lanolinom, alebo pantenolom, ......avsak cokovek hladam po lekarnach, tak vsade mi ponukaju len kremy proti zapareninam, ako rybilka, bepanthen, sudocrem, alebo v drogeriach tiez len proti zapareninam....pouzivate pri svojich detoch nieco ine? Ak ano, co ...dakujem🙂

tetapetra
10. apr 2013

@usiko pouzivam sudocrem, ale len ked ide maly spat. Ritku este zaparenu nemal, len 2x vystipanu, ale to mal hnacku. Sudocrem pomohol

denisafono
10. apr 2013

ja davam sudocrem, vecer a rano po vykakani aj to len troska okolo konecnika.

gabika_tkacikova
10. apr 2013

ribylku 🙂 a zapareniny sme este nemali

evening_star
10. apr 2013

Neviem, či už máš deti - v páse to nemáš, ale veď to sama zbadáš, či to tvoje dieťa potrebuje. Ja osobne nedávam krém vždy, len keď má ritku už trošičku červenšiu. Asi tak 50:50, raz dám, raz nedám. Problémy zatiaľ nemal. Osobne odporúčam začať s tým najlacnejším - rybacou mastičkou, a až potom, keby toto na začervenanie a zapareninky nezabralo, ísť na drahšie. Kočky si nakúpia ešte pred pôrodom zásoby sudocremu a bepanthenu, ale načo - možno by im stačilo niečo lacnejšie. Samozrejme, keď už má bábo problémy, že sa mu to nehojí, tak skúšať, čo je najlepšie. A k tomu, čo ti povedala lekárka - že používať krémy s lanolínom a pantenolom a zároveň nie krémy proti zapareninám? No tak to nechápem, lebo práve toto sú väčšiou ingrediencie všetkých mastičiek na zapareniny - či už bepanthen, johnsons, albo aviril...

nadena1506
10. apr 2013

Sudocrem a som snim maximalne spokojna pouzivame ho uz od porodnice

kaktusik007
10. apr 2013

vola sa to detska pasta -- taky zeleny, najviac sa nam osvedcil, aj ked je pravda ze su lekarne kde ked si ho pytam tak na mna pozeraju ze co chcem...

a potom klasika, rybilka 🙂
.

lejlla
10. apr 2013

sudocrem,bepanthen

zaneta123
10. apr 2013

u nás fičíme na modrej indulone, ak náhodou sa objaví nejaká zaparenina tak sudoceam alebo imazol krémpasta 😉

janinah
10. apr 2013

prečo si ľudia nepozrú archív a zakladajú 36tu tému o to čo už je tu x-krát?

kacena85
10. apr 2013

My sme mali sudocrem aj davame no ked mali baby az pupaciky tak pomohol obyc.pytiol alebo z dmky krem babylove

dewyn
10. apr 2013

weleda, vyborne zlozenie a nikdy nesklamal.

zuzi0911
10. apr 2013

Ja som davala nivea kremik asi to bol tiez na zapareniny.no ked sa zaparili dala som imazol a bolo dobre

agatchen
10. apr 2013

my používame od narodenia len sudocream🙂

kia241
10. apr 2013

rybalku,vydrzi 3-4 mes.a je vyborna,z lekarne

jankaja
10. apr 2013

my dávame detskú pastu, v lekárni stojí tuším 2,04 EUR a zapareniny sme ešte nemali. Dávam večer po kúpaní a cez deň po kakaní. Dávali ju v pôrodnici a nejako sme si zvykli na ňu 🙂

suz2
10. apr 2013

tiež odporúčam Sudocrem. som maximálne spokojná.

madono
10. apr 2013

mne sa osvedčilo striedanie rôznych krémov, pretože synova prdelka si vždy rýchlo na niektorý zvykla. ;)

zapka21
10. apr 2013

Mojej malej sa najviac osvedcila Rybilka alebo rybacia mast - sem-tam prestriedam s Bepanthenom alebo Sudocremom, inak sa snazim casto prebalovat (a navyse pouzivame latkove plienky). A natieram ju asi len 2x denne. Skusala som aj lanolinovy od Lansinoh - kuk link http://www.lansinoh.com/products/diaper-rash-oi... - nebol zly, ale nebolo to ono. @madono fakt??? Malej rychle striedanie kremov robilo velkuuu sarapatu 😨

sjuz
10. apr 2013

Ziadny krem a ziadne vlhcene utierky. Cista voda. mala ma 6 mes a ak treba pouzivame Bepanthen (zatial sme ho pouzili asi 3x)

stanislavao
10. apr 2013

sudokrem, ale len ked treba. a ak je velmi zle, pri hnacke, tak imazol krempasta.

luspik
10. apr 2013

Ahoj, ja som dávala malej Sudocream, mam s nim najlepsie skusenosti. Aj keď mala uplne vystipany, cerveny zadocek, Sudocream pomohol vzdy. Mali sme aj Rybilku, ta vsak nic moc.

adri33
10. apr 2013

ja som mala vsetko mozne, ale nakoniec som sa rozhodla pre Sudokrem.

sehra78
10. apr 2013

ahoj mám dve deti a nedávala som nič len modrú indulonu, vždy po umytí a prebalení, je to jednoduché dostupné a lacne riešenie a aj perfektne ošetruje kožu, ja som ich natierala po kúpaní celých s touto masťou

venija
10. apr 2013

Od narodenia Bepanthen,mala nikdy nemala zapareniny, sme z tych stastnych co mozu akekolvek plienky.

meryenes
10. apr 2013

z DM Babylove, ale len keď je červený zadoček. Pri staršej dcérke si pamätám, keď bola veľmi vyhádzaná, tak pomohol Imazol

terezka1947
10. apr 2013

Nivea...ziadne zapareninky

miselkat
10. apr 2013

Sudocrem, ale iba v pripade potreby, inak nic.

chloe001
10. apr 2013

Rybilka, Detska pasta a Sudocrem. v prebalovecej taske nosim vzorky bepathen a babypanthen (tusim, nechce sa mi ist pozriet ako sa to presne vola). Davam len trosku na ritulku, ako ukazovali aj v porodnici.

olinkabrs
10. apr 2013

Ahoj, syn aj dievčatká veľmi zle reagovali na rybiu masť, hneď im sčervenali ritky, takže pri synovi som mala perfektný krém dovezený z Nemecka zn. Penaten, ale taký typ, ako tu u nás nepredávajú. Teraz pri dievčatách som skoro celý čas používala Sudocrem, v prípade vážnejšieho začervenania je vynikajúci Imazol. Pred nedávnom som objavila v Tescu obyčajný Aviril detský krém od Alpa (je tam kde vlhké utierky) a veľmi sa mi páči, ľutujem, že som ho nevyskúšala skôr, je ľahký a myslím, že výborný, a obsahuje práve D-pantenol. Inak môj osobný názor je, že pri maličkých bábätkách, ktoré majú stále zabalenú plienku aj do nej kakajú, je treba stále dávať krém, aby pokožka bola aspoň trošinku chránená, ale moja skúsenosť je, že málo je viac, takže vždy som dávala iba jemnú vrstvičku. A každé bábätko reaguje na každú masť inak-to je moja skúsenosť hlavne pri dievčatách-takže treba vyskúšať. 🙂

nikoletka_h
10. apr 2013

sudocrem 🙂