Aký krém pre polročné dieťa proti slniečku?

simkaa
27. apr 2012

newem aky mam malemu kupi krem na tvaricku a telicko prosti slnku?

anjelicek26
27. apr 2012

Nasi zboznuju niveu, mame aj sprej, aj krem, na striedacku. Ale maleho som na slniecko este nedavala (ani ako rocneho vedome) - ale tak uplne sa tomu neda vyhnut ani v tieni ci kociku. Predsalen ta koza je este svetla, vlasky riedke...opalovanie urcite nie, ale ako ochranu na rucky, nozky, tvaricku sme davali vzdy 🙂

katkatt
27. apr 2012

Znaciek je vela, poradia v lekarni, kazdemu dietatu sadne nieco ine. Pre male deti (babatka)je lepsi krem s fyzikalnym faktorom, nie chemickym. Aj my uz mazeme, hoci nevystavujem priamemu slnku zamerne, to slnko je uz naozaj silne.

wieruss
27. apr 2012

kupila som Daylong Baby 30, ja pouzivam dospelacku verziu a som spokojna 😉 netreba natierat x-krat na obnovenie ochrany na slnku, a hned po natreti sa moze ist na slnko 🙂

radlinka
27. apr 2012

DAYLONG BABY = urceny do 1 roku pre babatka alebo Bioderma , La Roche, ale nevystavovat vobec na slnko. Podla mna by sa deti nemali vystavovat na slnku do 2 rokov.

macka23
27. apr 2012

Tiez pouzivame Daylong - zacali sme s baby, teraz uz kids...spokojnost 🙂

vavrenka
27. apr 2012

davam biodermu photoderm max spf50+ mineral - je urcena pre deti do 1 roka

vulka
27. apr 2012

Ja som si zrovna dnes kúpila CHicco 50.

martincca
27. apr 2012

minulý rok sme mali tiež Biodermu, teraz sa chystáme na Daylong, dobré sú aj Vichy, LaRoche, Eucerin... v lekárni určite poradia
jednoznačne tie s fyzykálnymi filtrami, nám "chemická" Nivea nesadla vôbec, v tomto sa naozaj oplatí investovať, aj ked nie vždy platí že vysoká cena zaručuje kvalitu 😖
plus "vygogliť" nejaké testy, ja som narýchlo našla
http://www.test.de/gesundheit-kosmetik/tests/So...
a pridávam zaujímavý link 😉
http://www.daylong.sk/sk/kontakt/akcia-11?gclid...

katren
27. apr 2012

my tiez ficime na Nivey....
@martincca a ta Nivea nemoze byt az tak chemicka, nam ju odporucala kozna lekarka....

amouramour
27. apr 2012

ja som sa rozhodla neriskovat este pre moju vyse 2 mesacnu dcerku bezne drogerkove znacky a kupila som na zaklade odporucani daylong baby🙂

kvetinka211
27. apr 2012

@simkaa ziadny. Von chodit rano a poobede, ked aj tak este silne slniecko, tak schovat pod dazdnik alebo plienocku ... my sme minuly rok nicim nenatierali (tiez mal pol roka) a radsej sme sa primerane schovavali pred slnieckom. Ine je to ale pokial by ste sli s babom k moru.

meusicka
27. apr 2012

my mame od BABE ... mozne kupit v lekarni. moja dcerka je uplne svetly typ ... biela pokozka a vlasky do rysavkasta, takze ochrana co najvyssia. treba si pozriet aky je tvoje dieta fototyp a aj podla toho volit kremik, ale v prvom roku zivota aj tak treba dieta pred priamym slnieckom chranit. ziadne opalovanie 😉

katka1981
27. apr 2012

Do roka by dieta nemalo byt vobec na slnku, v kociku ho ochranis lahko. Ale ak, tak Bioderma 50 mineral pre deti. Dietatko je chranene mechanicky a nie chemicky - laicky napisane.

wewe22
27. apr 2012

no ja som kupila biodermu deti by nemali na slnko ale moja pol rocna je stale pod slnecnikom a uz ma farbu ako ciganca a doma zavreta byt nemoze

modrofuzik11
27. apr 2012

daylong

bobocka
27. apr 2012

dietatku do roka jednoznacne krem na mineralnej baze.urcite nie hocijaky carach co kupis za par drobnych v drogerke.daylong,bioderma,avene.oplati sa priplatit za kvalitnu "kozmetiku".
dietatko nema chodit na priame slnko,to kazda z nas vie,no pri prechadzkach sa nevyhneme tomu,ze nan na isty cas slniecko zasvieti.zas sa toho netreba bat ako cert kriza 😉 ale pre tak male babenko s tak citlivou kozickou treba kupovat kvalitne pripravky.

lipsa
28. apr 2012

suhlas s bobocka. Kupovat treba kvalitu a kremy s mineralnymi filtrami. Najlepsia je Bioderma Mineral pre dietatko do 1 roka. A je s najvyssim OF, ostatne znacky nemaju mineralne s takym vysokym OF. Takze jednoznacne Biodermu. Hovorila mi o nej nasa doktorka a doporucila mi jedine tento kremik.
A hlavne dietatko umyselne neopalovat. Na slnko sa dostane ale vyhybat sa mu, co najviac dietatko zakryvat.

vianne
28. apr 2012

pre take male deti je najvhodnejsi krem s mineranym filtrom, nie chemickym. staci natriet raz a chrani cely den. dovolim si nesuhlasit, ze v kociku alebo pod plienockou je dieta chranene, nezabudajte ze slnko prejde aj cez male medzierky v latke, prip. odraza sa od svetlycch ploch. samozrejme, od 11-16 najlepsie doma alebo v tieni. my mame odskusany daylong baby aj bioderma mineral 50.

tea333
28. apr 2012

pre polrocneho odporucam biodermu mineral, ta jedina je vhodna aj pre male babo.

sonkab
28. apr 2012

Nesuhlas s lipsa : Bioderma nie je jediným s vysokým SPF na minerálnej báze. My máme tento, s minerálnym faktorom a 50+, okrem toho šetrný k životnému prostrediu : http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka...

irriss
28. apr 2012

NIVEA

lenka.s
28. apr 2012

a naco take vysoke faktory ? ved nezijeme v afrike, zbytocne tym zatazujete babatkam pokozku, na nase podmienky bohate staci nizsi faktor a nie je pravidlom, ze draha kozmetika je kvalitna, staci pozriet testy opalovacich kremov ...

solinkarka
28. apr 2012

ani aj nesuhlasim s lipsa...bioderma neni jedina s takym vysokym OF..my mame tento http://www.feedo.sk/shop/astrid-detske-mlieko-n...

edita84
28. apr 2012

my používame Sun dance kids z Dm OF 50 používala som ho pri dcérke a nikdy nebola spálena ani nejak extra opálená má bielu pokožku teraz ním natieram aj malého má 8 mesiacov a som 100% spokojná 🙂

mirka285
28. apr 2012

vidim,ze vedie Daylong 😕 nechapem preco,kedze v testoch vysiel len ako uspokojivy,to uz krem z DM a LIdla vysiel lepsie!!

cecil36
28. apr 2012

Rozhodne radsej volit kozmetiku z lekarne pre take male dieta. My mame Biodermu a som max spokojna. Pouziva ju aj dcera, ktora ma ekzematicku pokozku a pri tejto kozmetike sme nemali ziadnu zlu reakciu.

katarinajurikova
28. apr 2012

Ahoj najlepsia je lekarenska kozmetika cize bud Bioderma ,alebo este lepsie La roche posay . 😉

stanislavao
28. apr 2012

podla mna to mate uplne jedno, ci nivea, ci avon, oriflame, bioderma - zalezi od vas kolko mozete do toho investovat. hlavne aby mal aspon 20 OF. my sme v zivote nepouzivali take, ze 50 - na slovensku to ani neni treba. nikdy mi deti neboli spalene a to sme mali len 20, alebo 25 OF. a zalezi aj od dietata, ci nebude mat na nejaku znacku alergiu. aj ano, tak je potom potrebne kupit hypoalergenny krem. najlepsie je poradit sa v lekarni.

baklik
28. apr 2012

ja nesuhlasim so @solinkarka, ten Astrid ma vysoky obsah mineralnych filtrov, ale nie iba mineralne filtre. ja osobne mam voci tejto kozmetiku nedoveru, pretoze mam citlivu pokozku, ktora sa mi vzdy na slnku po pouziti Astridu vyhadzala. takze by som ju urcte na polrocnom babatku neriskovala...
pre dieta je najlepsi krem z lekarne, naco zbytocne riskovat alergizaciu. ono sa z obycajnej kozmetiky v spojeni so slnkom nemusi vyhadzat hned, ale neskor...
a to, ze my sme nepouzivali take vysoke OF - tak za nasich cias ani ozonova diera a ziarenie nebolo take vysoke ako je teraz! kym nam, dospelym, staci na uvod spf 20 (svetly fototyp ju urcite potrebuje), male dieta potrebuje faktor vyssi, predsa len jeho pokozka este neprisla do kontaktu so slnkom.

ja stale hovorim, prevencia je lepsia ako potom hasit problemy

exupery
28. apr 2012

Ja pouzivam pre malu od narodenia sebamed 50,ale dost tazko sa rozotiera,mali sme aj garnier pre deti 50tiez spokojnost,teraz som kupila Niveu-natieram uz kazdy den,hned ako sa obliekame-ruky,nohy tvar-vsetko co nie je zakryte latkou...pretoze uz m ruky ako cernosko a to je koniec aprila...
😉