Aký mám čaj zaradiť k pitnému režimu?

gabika0825
2. jan 2021

Ahojte baby, chcela by som sa iba opýtať jednu vec. Chcela by som začať cez deň piť aj nejaký čaj okrem vody, alebo nejakej sladenej vody, aký čaj je vhodný na takéto pitie viac krát za deň, že by som si dala aj 2-3 šálky a neodvodní ma? A myslela som skôr niečo bylinné, ako ovocné, lebo z ovocných čajov mi chutí iba lesné plody, alebo jablko a škorica a toho som už strašne prepitá a hlavne ich musím sladiť, lebo sú pre mňa kyslé tie čaje bez sladenia. Chcela by som aj hlavne do práce že si urobím doma aj do väčšej flaše a trošku ma to donúti viac piť a budem viac hydratovaná, lebo čistej vody sa snažím piť veľa, ale neberie mi to až tak moc, iba ak som fakt smädná vtedy vypijem aj 2 poháre. Chcela by som to napraviť a trošku si dať zmenu nejakým tým bylinným čajom ktorý môžem cez deň piť. Ďakujem za každú radu 😊

strela7
2. jan 2021

@gabika0825 tee.sk objednas aky chceš, kup si kvalitny zeleny caj indicky alebo japonsky fakt špičková kvalita..

iinuska
2. jan 2021

Treba len skúšať. Najlepšie sú sypane, alebo priamo doma sušené bylinky alebo ovocie. Ja mám rada zeleny, repikovy,kamilkovy, medovkovy,pupavovy.....Treba ich aj striedať

simonkaba
2. jan 2021

mam vzdy doma zeleny, sipkovy, nejaku matu, medovku, harmancek, jeden ovocny a este nejaky mix bylin.. idealne ak je sypany ale pijem aj sackove... a striedam to na ktory mam zrovna chut 🙂 medovka idealne na vecer, matu mam rada v lete...

gabika0825
autor
2. jan 2021

@strela7 Počula som že zelený čaj má účinky káva.. to asi nie je dobré piť vo veľkom mnozstve po celý deň... či? Lebo asi bude dosť odvodňovať. A vraj po ňom nie je ani chuť do jedla. Ale ďakujem za tip

gabika0825
autor
2. jan 2021

@simonkaba Práve nad tým kamilkovým som rozmýšlala.. ten mi príde taký neškodný. 😄

gabika0825
autor
2. jan 2021

Inak čo hovoríte na fenyklový čaj? Ten má vraj hydratačné účinky, ale neviem ako to chutí či sa to bude dať piť len tak 😄

janulka1802
2. jan 2021

@gabika0825 ja pijem denne zelený čaj, milujem ho, veľmi dobrý je aj roibos. Inak, ja si zelený kľudne možem dať aj pred spaním, neúčinkuje na mňa tak, aby som nezaspala. Mám rada hlavne sypané, ale aj niektoré vrecúškové sú fajn. Fenyklový je fajn, keď Ti je ťažšie na žalúdku. Tiež pri dojčení som ho pila. Mne chutil.

gabika0825
autor
2. jan 2021

@janulka1802 tak keď ti zelený vyhovuje to je fajn 🙂 ja som počula že z dlhodobého hladiska sa z neho chudne a má energetické účinky a nemalo by sa ho piť veľa. No ale neviem každý sme individuálny. Fakt je fenyklový na žalúdok? Ja som práve o ňom čítala že sa dá aj počas dňa piť, aj vo väčších dávkach ze je vhodný tak preto sama neviem a radím sa radšej aby ma ten čaj zbytocne neodvodňoval lebo bylinkové čaje sú také..

simonkaba
2. jan 2021

@gabika0825 malej davam obcas fenyklovy a pila som ho ked som kojila 🙂

gabika0825
autor
2. jan 2021

@simonkaba normálne počas dňa ? Neodvodňoval?

janulka1802
2. jan 2021

@gabika0825 čaje treba striedať a bylinkové nie sú vhodné vo veľkom množstve. Sú určené veľakrát pri nejakých ochoreniach a pod. Z čaju isto neschudneš, jedine z úpravy stravy a pohybu. Roibos poznáš? Ten je veľmi chutný.

gabika0825
autor
2. jan 2021

@janulka1802 no myslela som skôr niečo čo môžem ako ovocný, vhodný na pitný režim počas celého dňa, pisala som to do príspevku len ovocné musím vela sladiť inak ich nevypijem a to nechcem práve. Počula som o roibos ale ževraj sa tiež používa pri chudnutí.

simonkaba
2. jan 2021

@gabika0825 tazko povedat ja chodim na malu stale 🙈 😀 ale ja pijem fakt dost tekutin a caje striedam, nepijem cely den jeden... rano si spravim jeden, vecer iny 🙂 do toho este 2x kavu a vela vody....

marcellka32
2. jan 2021

Rooibos, fenykel, mäta, ovocný sa môžu stále...zelený, čierny sú povzbudzujuce, obsahujú teín

annadan
2. jan 2021

vieš čo ja pred rokom som sa tak naučila piť čaje, kadejaké pijem, za deň aj nejakých 5 šálok vypijem úplne v pohode, ovocné, mätový, zázvor, citrón, medovku, žihľavu proste kadečo, čo mi príde pod ruku, len ja musím mať teplý aby mi to chutilo 😉

gabika0825
autor
2. jan 2021

@marcellka32 ďakujem toto som chcela vedieť 🙏🏼

gabika0825
autor
2. jan 2021

@simonkaba ja som práve myslela taký čo si môžem spraviť napr. Večer, preliať do flaše a ráno ho zobrať do práce, kludne chladný. Ako doplnok popri pití aj vody.. lebo len vodu do seba stále napájať to mi nejde tolko piť ako napr. Čaj.

gabika0825
autor
2. jan 2021

@annadan mne práve nevadí ani studený 🙂

iinuska
2. jan 2021

@gabika0825 tak daj si ho daj do termosky, aby neochladol

gabika0825
autor
2. jan 2021

@iinuska práve som chcela vychladený 😂 ako teplý 😃

iinuska
2. jan 2021

@gabika0825 jaj, tak 😊

strela7
2. jan 2021

@gabika0825 v jednej salke tohto zeleného caju, mas cca 1/3 kofeinu nez co je v káve. Ja pijem zeleny čaj 3x denne a citim sa energeticky a zdravo. Jest mi chuti normálne, ale hlavne je to fakt zdravé, v Japonsku to pijú tiez 3x denne a priemerný vek maju fakt vysoky aj kvoli zelenym cajom nakolko tych pozitivnych ucinkov tam je extremne vela. A kofein tiez neni zla vec ked to s nim neprehanas

gabika0825
autor
2. jan 2021

@strela7 lenže ja vypijem 3 kávy denne... a dotoho keby mám vypiť ešte 3 šálky zeleného čaju ktorý má energetický účinok a odvodňuje, tak neviem či by to skôr nebolo zlé pre zdravie ako dobré.

strela7
2. jan 2021

@gabika0825 veď uber teda od kávy, dáš 2 kávy denne a 3 zelené čaje denne a máš rovnako kofeinu ako pri len troch kávach samotných. Ved skús možno ti sadne ak nie skúsiš niečo ine. A zeleny čaj nemyslim ze nejako odôvodňuje, nie je to alkohol. Prave naopak zeleny caj je dobry na cievy, a takisto aj krajsia pokozka lepsia imunita a viac energie.

gabika0825
autor
2. jan 2021

@strela7 ďakujem za tip 🙂

lejllamt
2. jan 2021

No s bylinnými čajmi opatrne, každý má svoju funkciu a účinky. Nikdy sa neodporúča piť jeden druh dlhodobo, zelené a čierne majú veľa kofeínu tak mysli pri vý rre a čase kedy ho budeš piť aj na to. Skús napr. zázvorový, harmančekový, roibos, mätový alebo rakytníkový.

simonkaba
2. jan 2021

@strela7 káva odvodnuje oveľa viac ako zelený čaj, ale keď piješ viacej kávy radšej by som miesto zeleného šla do toho rooibosu alebo ozaj bylinkového... Harmanček, mäta, rakytnik, šípka alebo ten rooibos... A skus to obmieňať jeden deň taky druhý deň zas iný 🙂

gabika0825
autor
2. jan 2021

Ďakujem baby ☺️

lindusss2016
3. jan 2021

@gabika0825 ziadne bylinky sa nemaju pit vkuse, dokonca 3-4 salky denne. Bylinkove by som pila max 2 a iba kury, napr.mesiac pit jednu bylinku a vymenit za inu, ale snaz sa vyberat take neskodne, lebo bylinky su prirodne lieciva. Zeleny odvodnuje, ale jeden denne by som kludne pila, alebo cierny. Hlavne si treba kupit kvalitne sypane caje, ja mam doma niekolko, od ovocnych, cez bylinkove, zelene, cierne, ajurvedske, takze pijem stale iny. Ale vypijem tam max 2 salky caju denne

gabika0825
autor
4. jan 2021

@lindusss2016 ďakujem za radu