Pitný režim pri prvých príkrmoch

8. júl 2022

Ahojte. Čítala som, že keď sa zavedu príkrmy tak by mali začať pit aj vodu. Lenže moja nechce vodu vôbec. Cely deň ponúkam flašku s vodou ale len pár krát si cucne a tvári sa že jej to moc neberie. Čo jej môžem dať napiť okrem vody? Alebo ako do nej dostanem aspoň nejaké tekutiny? Odkedy sme začali s prikrmom tak kaká take tuhšie aj viac krát za deň a niekedy tlači ako o dušu. Len neviem aký čaj alebo čo miesto tej vody by som jej mohla dať. Ma 5 mesiacov a od 4 je čisto na UM

diamond007
8. júl 2022

Nič iné. Stačí ponúkať a občas aj pár kvapiek je fajn.

marzuz89
8. júl 2022

Okrem vody nic, len dalej ponukaj, a prikrmy mozes robit z viac vody, nech ich nema huste. Deti tiez vodu zacali az s prikrmami a pili, musia si na vodu zvyknut, nic ine za tym nie je. Urcite vodu nenahradzaj nicim inym 🤗

pribinak
8. júl 2022

Vodu skúšaj ďalej, môžeš ponúknuť aj cajik (sypany alebo sacikovy, granulovane sú s cukrom, to zas bude piť o dušu)

anjelicek26
8. júl 2022

Ponukat vodu a nic viac... smädne dieta sa napije, ked nie je smädna, zbytocne 5 mesacnemu dietatu nejake caje sladke davat... aj tych prikrmov este vela nezje tak ci tak, drviva vacsina je mlieko... a ze prikrm zahustuje stolicu je normalne, to sa musi crevo naucit spracovavat a kakat, to je len otazka casu... proste kazda zmena potrebuje cas. Pitim to byt ani nemusi. Skus davat pozor na kombinacie ake davas, taka mrkva-zemiak je dost blba, alebo ryzova kasa, naopak ked das k zemiaku tri lyzicky jablkoveho pyre, pojde to jedna radost...a nezabudat davat cajovu lyzicku oleja k zelenine...

katrin69
8. júl 2022

Tiež som mala obavy, že ako ďalej. Moje deti boli ale kojené do 18mesiacov. Takže strach o pitný režim som nemusela mať. Detská, gynekologička či laktačná mi potvrdili, že keď nechce piť vodu, či čaj, to mlieko im postačí. Má len 5mesiacov. Keď nechce vodu, a dávate umelé mlieko, myslím, že to nahradí ako tak tekutiny. Predsa aj v polievočke, keď bude papať, aj to sú tekutiny. Deti vypijú faaaaaakt málo. A to sa čudujem aj teraz, keď moje deti dokážu niekoľko dní piť tak max 3poháre za deň (moje majú 5,5 a 2,5 roka) a inokedy aj 5pohárov. Záleží podľa toho, čo im dávam piť. Ale začiatky u nás boli rovnaké. Vodu? Ani za svet. Ale zvykne si. Len ponúkať, skúšať 😉

autor
8. júl 2022

Ďakujem krásne. Tak budem len skúšať. Lebo moja mama hneď že veď vodu nechce tak jej mám spraviť nejaký čaj že tekutiny treba ale ja som chcela hlavne nech sa naučí pit čistú vodu ale že keď to nejde tak či fakt mám spraviť aj nejaký čaj alebo nie.

autor
8. júl 2022

@anjelicek26 tak kombinujem všelijako aby nepapala to iste ale olej dávam vždy pár kvapiek bio repkový z DMky

autor
8. júl 2022

@marzuz89 ja vždy pridávam vodu keď mixujem nech to ma take redšie ako kvázi presnidavka. Lebo malú dosť naťahuje z každého jedla a husté mi aj tak moc nezje tak vždy riedim vodou.

nikpa
8. júl 2022

Len vodu, nespekuluj s tým, že jej dáš niečo ,,lepšie,, lebo potom ti už vodu nevypije. Hlavne nedávaj nič sladené. Keď chces čaj, tak len nesladeny ale nečakaj, že ten ti vypije keď nechce vodu. Na začiatok stačí aj keď si len trochu cucne, ono sa to časom rozbehne. Zatiaľ môžeš skúsiť aj malou lyžičkou jej ponúkať vodu. U nás to zabralo.

amelie2017
8. júl 2022

Tym istym som si presla u oboch deti. Maly ma rok a vode stale velmi neublizi. Teraz v horucavach obcas trosku, ale vacsinou spusti rev, ze je to voda a nie mlieko. Ja som robila a v podtste robim este tak, ze striedam prikrm, mlieko, prikrm, mlieko. Alebo mu dam hodinku po prikrme polovicnu davku mlieka. Ano, umele sa pozavuje za jedlo, ale predsa len je to tekutina. Aj polievka je jedlo, ale ziskavame tekutiny aj z nej.

petruldo
8. júl 2022

@anjelicek26 mám doma 8 ročnú a nie ani smädná sa nenapije čistej vody je taká odmalička. Vyrážam sa dohovaram a ona si ide svoje - čistá voda je jedovatá - neviem kde to vzala ide ma z toho poraziť. Vodu vypije iba s vitamínom c z DM drogerie.
A nie nemá zlý príklad z rodiny, čistú vodu pijem ja manžel aj syn, len ona je výnimka potvrdzujuca pravidlo.

bubik6x
14. júl 2022

@petruldo to isté mám aj ja so 6 ročnou, ani za kilo sladkostí sa vody nenapije a môžem dohovarat koľko chcem, len čaj alebo voda so sirupom, a keď bola malá tak mi vodu krásne pila 🤦