Aký máte krvný tlak?

marilora
24. okt 2023

Mamicky aky mate krvny tlak ? Zaujima ma tlak bez liekov. Ak ho mate zvyseny ako to riesite bez liekov ? Nemyslim tlak v tehotenstve.

dadka128
24. okt 2023

@marilora ked mám vysoky co teda pre mna je uz vysoky ked mam nad 110 tak mi je zle a dam si magnezium, ale iba do obeda, ked si ho dam vecer pred spanim so do rana knockoutovana 🤣

marilora
autor
24. okt 2023

@dadka128 ale ak myslis 110 vrchnu hodnotu tak to nie je vysoky tlak. Ale ďakujem za odpoveď, zaujima ma ake hodnoty tlaku maju ludia. Lebo nechce sa mi veriť ze ludia muju optimalny tlak 120/80

tamta
24. okt 2023

Tlak nijak nesúvisi s rodičovstvom (okej, deti ho vedia zvýšiť) 😃 cize ak mas v kludnom stave vysoky tlak, treba to riešiť s lekárom, on určí ďalší postup. Môže ísť o psychické hladisko alebo iné zdravotné problémy.
Neviem, k čomu ti pomôže, ze môj tlak je relatívne optimálny cca 121/83 a to som v 9.mesiaci tehotenstva.. Asi k ničomu, kedze ty nie si ja 🙂

tamta
24. okt 2023

Ale aby som odpovedala aj inak k veci - bolo životné obdobie, kedy som mala vysoký tlak aj pulz, bolo to vsak obdobie covidu, kedy som mala výrazné uzkostne stavy, takže bol tam nejaky problém.. Netreba to nikdy zlahcovat, poznala som mladu zenu, ktorá mala problémy s vysokym tlakom a žiaľ, uz nie je medzi nami.. Cize nezlahcovat, riešiť

marilora
autor
24. okt 2023

@tamta zaujima ma to, nemyslim len mamicky. Zaujima ma celkovo aky maju ludia tlak bez liekov. Mam kamararku ma tlak 160/110 lieky odmieta ja mam tlak 130/95 lieky by som nechcela brat. Manzel ma tlak 125/86 suseda 140/100 bez liekov. Proste ma to len zaujima aky maju ludia tlak bez liekov. Je to cisto len zvedavost nic viac

tamta
24. okt 2023

@marilora pozri, lieky sa môžu brať aj docasne, nemusí to byt trvalé riešenie a príklad si z kamarátky určite neber... Treba ten tlak spomenúť minimálne na preventívke a merat doma v kludnom prostredí... A mat kvalitný tlakomer..

sense
24. okt 2023

105-110 /55-65, keď sa neskutočne výtočím tak občas vyjde aj na 120/80

mimimoje
24. okt 2023

@marilora ja som mala počas tehotenstva zvýšený, inak práveže nízky. Ale okolo 35 r zrazu občas tlaky, na odpadnutie, ja som sa cítila zle už pri 135/90, občas som mala taký atak vysokého tlaku - 150/110 a pod, tak mi potom dala dr lieky, vyhodnotila to ako začínajúci vysoký tlak (ale máme aj v genéze rodinnej). Ja zase hovorím, radšej ráno jednu tabletku, ako o pár rokov porážku.

marilora
autor
24. okt 2023

@tamta to mi je jasne, ale nieco ine som sa pýtala.

tamta
24. okt 2023

@marilora okej, uz koncim s mudrovanim 😃

petronellla87
24. okt 2023

@marilora dnes 104/70🥴 aj sa tak citim😁

nevenka
24. okt 2023

@marilora no tak odmietat pri takom tlaku lieky je na mrtvicu alebo infarkt, poskodenie obliciek a tak. To mi povedal lekar. Po 4.porode mi uz pravdepodobne lieky ostanu, stale sa ale snazim ostat na 2 Betalokoch 25 mg denne, dokopy teda 50, lebo kojim. Ale predpisal mi teraz 2x50 plus Lusopress. Meriam si tlak a teda poobede mi ide hore. Mala som hypertyreozu, teraz sa mi to trochu skludnilo, ale tlak ostal. Beriem magnezium. Tyzden po porode som mala na liekoch 185/125, manzel mi volal zachranku, ja som nevladala dychat a ani stat na nohach. Tak ono to moze vyletiet aj takto. Takze pokial chcem vidiet vyrastat deti, lieky budem brat, ak bude treba. No a lekar povedal, ze je mozne, ze budem uz ich mat stale, ale ze ma pacientov, ktori ked upravili zivotospravu a napriklad schudli, ze mohol lieky vysadit. U mna je to skor hormonalne zatial, v to sa snazim dufat. Ale genetika asi nepusti, moja mama berie lieky od 35 rokov. Ja mam 40.

nevenka
24. okt 2023

@petronellla87 no ja rano 106/77 a vecer 150/98, krasa. A to beriem lieky 😬🙄.

nevenka
24. okt 2023

@marilora tak spodny 95 je vela, to Ti poskodzuje srdce, pretoze takym tlakom sa ti krv vracia z tela do srdca a na toto nie je ta cast srdca stavana. Toto aj ja mam, mne pod vplyvom stitnej zlazy najprv ide hore ten spodny, aj na 98, najvyssi som mala aj 125. A to uz bolo na zachranku. Asi ked to mas obcas, tak to az tak nevadi, ale ked stale, tak to nie je dobre.

lneviemmeno
24. okt 2023

ja okolo 90/70 a to som tehotna 25tt. Predtym som mavala optimalny okolo 120/70, ale tehotenstvo mi ho neskutocne dalo dole a vkuse stavy na odpadnutie😃

marilora
autor
24. okt 2023

@nevenka nie nemam stale. Taky kludovy rezim som este v norme 129/86

drakvak
24. okt 2023

Vysoký tlak je tichý zabijak, kamarátka s tlakom 160/110 riskuje svoje zdravie. Môj otec zomrel v 57 rokoch na infarkt, ja radšej tie lieky poctivo beriem. Áno, niekomu sa mierne zvýšený tlak upraví vhodnou stravou, doplnkami výživy, ale naozaj vysoký riskovať nebudem, dlhodobo poškodzuje cievy, orgány, to môže byť potom už nezvratný stav.

mario1974
24. okt 2023

@marilora
@marilora to sú zlé taky

marilora
autor
24. okt 2023

@mario1974 je to v poriadku, som pod lekarskym dohladom .

marilora
autor
24. okt 2023

@drakvak chapem. Je to ale kazdeho rozhodnutie. Mna v tejto diskusii zaujimaju len hodnoty. Všetko ostatne ohhladom vysokeho tlaku chapem. Mna cisto zaujimaju len hodnoty beznych ludi.

stellarstar
24. okt 2023

@marilora v podstate normálny, raz som mala takýto 😬

marilora
autor
24. okt 2023

@stellarstar no to je brutal

majamat
24. okt 2023

@marilora treba dodrzat zasady spravneho merania, skontrolovat si ho viackrat. digi tlakomery su nepresne, preto to treba potvrdit opakovanymi meraniami - podla zasad. ( pred meranim musis byt v klude aspon 10min, nesmies sa ani na par sekund postavit zo sedu do stoja , lebo uz pri tomto pohybe moze TK vyskocit )

a teda pisat hodnoty,a ke mavame, to nie ej zrovna idealne. sice sa tlak mera v klude zakazdym, ale aj napriek tomu, ked by som si ho merala rano po zobudeni a poobede po celodennom zhone, hoci aj po 10min kludu, bude tlak iny. tlak krvi sa meni, nie je to staticka hodnota.

marilora
autor
24. okt 2023

@majamat ďakujem za odpoved, ale nehladam rady. Mala som inu otázku.

majamat
24. okt 2023

@marilora neradim, ,popisujem okolnosti, ktore TK ovplyvnuju

iwesska
24. okt 2023

@marilora Tak to je velky hazard mat spodny tlak cez 100 a viac a nebrat lieky. Super cesta k CMP,infarktu,zlyhaniu srdca...A ked raz kamosku prevrati,tak bude rodina hovorit,ze ved jej nic nebolo, z plneho zdravia sa jej to stalo 🙈 Ja som mavala 110-120/60-80, ale vysoky pulz,tak som roky na liekoch na tlak a ani by mi nenapadlo ich nebrat,hoci mam tlak tak okolo 90-100/60.

lusyyy36
24. okt 2023

Mam okolo 130/80- 140/90. Teraz som chodila často na interne na rozne testy, pri zatazovom teste som mala 220/120 ale hneď mi klesol. Lieky som nedostala , všetky testy som mala v poriadku

alienkami
24. okt 2023

Doma zvyčajne 110-120/70-80, u dr. zásadne 140+/90+ 🤷🏻‍♀️

marilora
autor
24. okt 2023

Ďakujem vam baby za odpovede. Prajem kazdej z vas vsetko dobre.

stanulienkat
24. okt 2023

@stellarstar to nemusela byt spravne odmerana hodnota. Na 99% to bola hlupost.
@marilora bezne 115/75
Kamaratka si vyraba ovela vacsi pruser nejedenim liekov, ako to, ze nechce "chemiu" davat do seba, alebo nechce podporit "farmabiznis".