Zvýšený krvný tlak v prvom trimestri

30. okt 2020

Ahojte,ako ste znižovali v prvom trimestri zvýšený krvný tlak? Hodnoty 138/95, 141/99.....apod.Okrem magnezia, cesnaku,vela vody. Ďakujem.

brita7777
30. okt 2020

to je uz dost vysoky, treba ist k doktorovi, aby ti predpisal nieco na tlak, moze to byt preeklampsia. prirodne veci bohuzial v tychto pripadoch velmi nezaberaju, je to podmienene hormonalne i geneticky. Presla som si tym pri oboch tehotenstvach, super ze to vies tak skoro, rychlo volat doktorovi a objednat sa, a plis nech ti sleduju aj bielkovinu v moci to je extra poistka pri preeklampsii.

barus26
30. okt 2020

určite chod k doktorovi..tlak nie je sranda. Ja som momentálne 31tt a beriem 9 tbl denne na tlak...

stanulienkat
30. okt 2020

Nepit mineralky,nesolit,nevyjedat slane cipsy a podobne blbosti. A dobre by bolo,aby si nemala nadvahu.

autor
30. okt 2020

@brita7777 preeklampsia už v prvom trimestri? Prosím a od ktorého tt približne Ti začali problémy s tlakom? Neviem či chcem riskovať poškodenie dieťaťa liekmi v prvej polovici tehotenstva.

barus26
30. okt 2020

ja beriem lieky na tlak od 5tt... ale že úplne od zaciatku tehotenstva.. som 31tt a dieta nie je poškodené ale že vôbec... Neviem prečo by aj malo keď máš lieky ktoré môžu brat tehotne...

marion30
30. okt 2020

To je dosť vysoký tk,mne tak začala po 30tt preeklampsia,ale mala som aj bielkovinu veľa už.. určite choď k lekárovi držím palce ❤️

autor
30. okt 2020

Ďakujem za reakcie moc...

nanan11
30. okt 2020

A mas takyto tlak len na poradni alebo aj ked si v klude doma? Mne totiz vzdy lietal do nebies u lekara ptz trpim syndromom bieleho plasta a ked som si merala doma tak vzdy nizky..

autor
30. okt 2020

@nanan11 vždy doma,ešte nechodím k dr

edith34
30. okt 2020

..smer lekar...nezanedbaj to...uz je to dost vysoke..ja som mala taky v 36tt a hned ma poslali na pohotovost...uz to len stupalo a za 3 dni som rodila cisarskym...treba to podchytit...nasadia lieky a budu sledovat..

ktochytavzite
30. okt 2020

v prvej polobici tehu nemusis este kieky ake neskor urcite,ved sleduj si aj nohy a davaj si magnezium v tabletkach,to znizuj tkak a isto neposkodi dieta!!!!

brita7777
31. okt 2020

lieky ti neposkodia nic skor to ze mas vysoky tlak moze, ja som mala tlak vyssi az neskor 5mesiac
Ak je to preeklampsia, babatko nemusi dostavat dostatocne mnoztvo zivin a rast ako by malo. Mne to zanedbali, pretoze som o tom nevedela, ale boli tam indicie, ktore sa ja netusila, preto fakt daj si poradit. Moj syn sa narodil mal 2,2kg, ale teraz uz je to 16kg chalan 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre