Aký máte krvný tlak?

marilora
24. okt 2023

Mamicky aky mate krvny tlak ? Zaujima ma tlak bez liekov. Ak ho mate zvyseny ako to riesite bez liekov ? Nemyslim tlak v tehotenstve.

alickapusinka
24. okt 2023

Vysoký tlak a nebrať lieky nemať žiadne predpísane je hazard zo životom. Môže dôjsť k ťažkému infarktu takže zbytočne čakať ak je tlak dlho dobo vysoky znáči to veľké problémy.

stellarstar
24. okt 2023

@marilora veru bolo brutál, ale chvála bohu všetko ok a preto toto žiadne hodinky

stellarstar
24. okt 2023

@stanulienkat to bolo merane tlakomerom v práci mi došlo zle a kolegyňa zdravotná sestra zmerala tlak

majamat
24. okt 2023

mne sa uplne bezne stava, ale len v niektorych ambulanciach, ze mi spodny tlak nameraju nad 90, pripadne aj nad 100. bola som teraz po 4r na internej ambulancii, a presne takto mi namerali aj vtedy, aj teraz. fakt je, ze mi ho merali po tom, co som sa po odmerani ekg poobliekala.
v robote,c i u mamy bezne tk okolo 120/75-80.
evidentne niektor etlakomery su nadstavene inak a inak meraju. hoci by to tak byt nemalo. no dii tlaomery nie su presne.

marilora
autor
24. okt 2023

@majamat to bude asi syndrom bieleho plasta ked v ambulancii mas vysoke hodnoty.

majamat
24. okt 2023

@marilora nie, to je vyhovorka. teda netvrdim ze to neexistuje,a le nie vzdy je to tak. to by ten tlak musel byt vyssi v kazdej ambulancii., nie len v niektorych konkretnych.

stanulienkat
25. okt 2023

@stellarstar je mozne. Len hodnoty, kde sa blizi diastola k systole, treba vzdy premerat, lebo to je vacsinou zle meranie. Najlepsie ortutovym-ak mate.

kvetinka75
25. okt 2023

ako kedy ale vždy je v norme spodná hranica 110-120/70-85

jesenzima
25. okt 2023

@marilora mávam tak 115/70