Alergia na chlad

9. feb 2023

Máte niektorá alergiu na chlad?
Ja to mám dlho a lekár to takto nazval
Keď idem z chladu do tepla hoci je rozdiel skutočne malý tak kycham ako o preteky a mam hned plny nos
Skúsenosť čo vám pomáha prekonať to?

lukbe
9. feb 2023

Ja mám,áno kycham,soplim,kým si organizmus napr. ráno zvykne na vzduch,,zvyčajne to prejde. Je to dosť na nervy,hlavne,ak musíš sedieť v studenej miestnosti alebo je vonku taká zima,že ťa začína svrbiet telo. Mala som obdobia,že som sa až vyhádzala a riešila som to ako kožný problém. Až oveľa neskôr som prisla na to,že to bolo z chladu. Podobne studené nohy. Pomôže otužovanie,aspoň striedanie sprchou na nohách studená,horúca voda,takých 5 minút. Alebo dať si do vedier a sľapacie kúpele,to robia napr. na liečení,ľadová a horúca voda,je to najprv des,ale mne to pomáha,aspoň nohy už nemávam studené a pominuli tie kožné problémy.

autor
9. feb 2023

@lukbe to máš teda horšie, mne otužovanie nepomôže
Akonahle sa zacnem sprchovať vlažnou vodou kycham slzia oci a neskôr teplota a hned sprej do nosa aby to prešlo
Mne pomáha len keď som v teple a to stále aj v lete spať v pyžame zakryta a pod

lukbe
9. feb 2023

Hmm,aj ja neznášam zimu, chlad a studenú vodu,ale tu som sa premohla,na liečení mi to nariadili😂 a hlavne pomáha. Aj keď aj ja už čakám na leto🌞

autor
9. feb 2023

@lukbe a kde sa také lieči, názov liečby alebo ako zo funguje?

lukbe
9. feb 2023

Ja myslím,že v každých,vtedy som bola v Bardejovskych na inú vec,pýtali sa,čo mám radšej,či zimu či teplo,a ja že zimu nie,no a tak mi dali takúto procedúru😉

kacena4
9. feb 2023

mne pomaha len nosit so sebou kapesniky 🙂

martinkatinka
9. feb 2023

Ja to mam, ale okrem soplika, kychania, slzenia oci, sa to prejavuje aj koznymi vyrazkami, ci skor drobnymi loziskami