Alkohol, bolesť a nafúknutie brucha. Mám volať sanitku?

18. feb 2024

Ahojte. Ide o môjho priateľa, ktorý je bohužiaľ chronicky alkoholik. Ide o to že má začínajúcu cirhozu pečene a bol aj dosť žltý. Dr ho postrašil že môže zomrieť, tak prestal piť, vyše 2 mesiace sa držal, abstinoval, bral lieky, varil si liečivé čaje. No ale posledný týždeň znova prepadol alkoholu , s tým že od včera ho dosť boli brucho, nie vraj kŕče ale taká bolesť a od dneska má to brucho dosť nafúknuté, proste väčšie ako mal. Myslíte že mám volať sanitku, alebo stačí keď pôjde zajtra k svojmu dr a poradí sa s ním? Iné problémy nemá, len viem že keď je už cirhoza je zle a toto zväčšenie brucha sa mi vôbec nepáči. Ďakujem za rady.

terina25
18. feb 2024

Necakajte,chodte hned

bbebe
18. feb 2024

Volajte sanitku, moze zacat aj vracat krv. Ale uz mu vela casu na tomto svete neostava

tahomi
18. feb 2024

Nevolat sanitku, chodte na urgentny prijem. Velmi pravdepodobne ma ascites.

terina25
18. feb 2024

Este doplnim. Kolegynin manzel zacal hnackovat,vracat. Cakala tyzden, zomrel. Mal cirhozu,ni oni o tom nevedeli. Az pri pitve zistila

autor
18. feb 2024

@tahomi nemám auto ani vodičák takže asi len sanitka

autor
18. feb 2024

@terina25 pane bože ...máme spolu malé dieťa, veľmi sa bojím

stanulienkat
18. feb 2024

Neda mi-si uplne blba, ze si s takym nimandom robis dieta? Nech pocka dozajtra na svojho PL. Pohotovost je pre chorych ludi. Neviem si predstavit, ze blokuje lekara niekomu, kto to potrebuje.

iwesska
18. feb 2024

Preco sanitku? Nech si zavola taxik a odvezie sa na pohotovost,ked ho to stale boli. Kasle na seba a potom sanitka zachranuj ma.

zuzu1304
18. feb 2024

Sanitka nie je taxík. A mala by sa volať v životu ohrozujúcich prípadoch. Si predstavte že niekde môže byť človek v ohrození života ale sanitka za ním nepôjde lebo vezie vásho priateľa s nafuknutym bruchom. Poproste rodinu alebo suseda. A prajem aby to dobre dopadlo!

mamina7070
18. feb 2024

a teraz je pod vplyvom ? ak nema akutne bolesti povkala by som do zajtra na vseobecneho a poslala ho hned rano
ak je naliaty mozu mu dat preplatit vyjazd

yoxinka
18. feb 2024

Strýko keď takto celý zažltol po pár dňoch začal byť úplne dezorientovaný, brucho zväčšené, naveľa naveľa sa dal presvedčiť na presun do nemocky. Zomrel do dvoch týždňov. Nechcem ťa súdiť, nepoznám ťa, neviem aké boli okolnosti, ale spraviť si dieťa s alkoholikom, to nepochopím, sorry.

dominikamacakova
18. feb 2024

Taxíkom na urgent

autor
18. feb 2024

@yoxinka začal piť keď mal malý 10 mesiacov, dovtedy sme boli spolu 10 rokov a pil len príležitostne , tak prosím nesudte kým neviete, trápim sa dosť aj bez toho a som psychicky nanič. Ostatným ďakujem za rady

doriiis
18. feb 2024

A jak staré je teraz dieťa?

mamina7070
18. feb 2024

mozes zavolat na 155 vedia prist a vypustit mu vodu z bricha a tak sa mu ulavi

ale teda on aspon pracoval niekedy ? aby malo dieta pripadne narok na sirotske

a prepac ale klames sama sebe takyto stav nie je z prilezitostneho pitia

gerdusha
18. feb 2024

Už ste dávno obaja mali ísť do nemocnice, nesed pri tlf a choďte...

sasenka5
18. feb 2024

Choďte do nemocnice okamžite.

autor
18. feb 2024

@doriiis 3 roky ale bol aj na liečení ... bohužiaľ nepomohlo ani to

doriiis
18. feb 2024

Žiaľ,autorka je to smutné.Asi vieš,že cirhoza pečene je nezvratna choroba.

natalia2007
18. feb 2024

@stanulienkat a ty si blba jej toto pisat?? Nimandom? Poznas vobec jeho pribeh?

zojanka
18. feb 2024

Volaj taxik a chodte na urgent.

ankare
18. feb 2024

Ja by som zavolala sanitku. Držte sa!

natalia2007
18. feb 2024

@stanulienkat a on lekara nepotrebuje?cirhoza nie je choroba?

yoxinka
18. feb 2024

Ja ťa nesúdim. Vieš, ja sa na to pozerám trochu inak, lebo som vyrastala v rodine alkoholikov a bol to otrasný život. Alkoholikom sa človek nestane zo dňa na deň. To muselo trvať rooooky pred tým, ako sa vám narodilo dieťa. Môj strýko zomrel na cirhózu, nechcel si nechať pomôcť, on chcel len piť a umreť. Ťažko takým ľuďom pomáhať, keď sami nechcú.

mamina7070
18. feb 2024

ale to ze sa mu nalieva brucho sa mu bude diat stale treba si objednat a zaplatit ADOS a budu chodit pravidelne mu ju vypustat

stanulienkat
18. feb 2024

@natalia2007 nepotrebujem poznat pribeh alkoholika. Tito ludia nicia zivot sebe, detom, rodine. Toto nevzniklo zo dna na den.

kitycat
18. feb 2024

Nie nevolaj sanitku. Nech si panko zaplati taxi alebo ide autobusom na pohotovost. Sanitka je pre akutne stavy a nie pre prepite existencie... priatel by si mal vazit, ze ta ma... co ta tam drzi? Jemu zrejme je ine dolezitejsie

Uz citam, ze aj dieta ach..

doriiis
18. feb 2024

Len taká malá poznámka milé útočiace ženy.Cirhoza pečene môže vzniknúť aj z iných príčin ako alkohol.
U autorkinho muža zjavne za to môže alkohol ale fakt je taký,že cirhozu môžu mať aj ľudia,čo sa alkoholu nikdy nedotkli

koniarova
18. feb 2024

Zavolaj na 155 a poraď sa.

autor
18. feb 2024

@koniarova ďakujem, skúsim