Bolesť a únava z respirátora

17. feb 2022

Caute uz neviem co robit, odkedy v praci nosime respiratory, poslednu dobu chodim neskutocne vycerpana a s bolestou hlavy. Pomaha vam nieco? Ja uz fakt nevizm. Led mam hovoeit, tak rychlo sa zadycham. Uz naozaj neviem, co by mohlo pomoct, nikdy som take unavy nezazivala, aj v rusku vydrzim, ale tie respiratory mat 12h denne ma ruinuju. Nedavam to... :(

nika523
17. feb 2022

Ja si to ani neviem predstavit mat 12h respirator, my nastastie v robote nemusime mat ani respirator ani rusko

autor
17. feb 2022

Som z toho znechutena a vycerpana, aj led akceptujem nariadenia, no uz to nedavam. Neviem, co si dat proti bolesti hlavy, ako sa viac nevycerpat ale citim, ze je to z tojo. Musime mat ffp2, ruska nemozeme hoci v tych som to zvladala mnohonasobne viac. Taken mam uz problemy, kazdy den som vycerpana a ovplyvnujz to aj moj pracovny vykon

akbara77
17. feb 2022

A čo lekári nielen respirátor ale gumený obal na tele!

oktoberka
17. feb 2022

To bude skôr iný dôvod ako respik.
Človek si na neho už za tú dobu zvyknol.

roja01
17. feb 2022

Aj mne vadi, len ja ho pouzivam iba v obchode. Naucila som sa dychat iba nosom a nenadychavat sa usty. Podla mna je v materialu respiratora nejaka chemikalia.
Ja si musim vzdy respirator vyprat, aby som to necitila. Viem, ze sa znizuje ucinnost....

janka1011
17. feb 2022

@oktoberka ty si si možno zvykla, ale niekto nie. Tiež nevydržím v respirátore dlhšie ako 10 min., je mi zle, nemôžem v tom dýchať. Keby ma nútili nosiť to v práci, neviem veru čo by som robila...

autor
17. feb 2022

chapem aktualnu situaciu ale jednoducho uz som z toho taka vycerpana ze naozaj si prajem, aby sme to nemuseli uz nosit :/ alebo hoci len ruska, v nich vydrzim ale toto naozaj uz zasahuje do rpacovneho vykonu a ked mam este aj rozpravat, domov pridem akoby ma ovalili niecim absolutne neviem uz fungovat, pretoze ma tak boli hlava, vysusuje mi to oci, nosim aj sosovky... myslim ako aj ten vzduch, co sa obcas dostane smerom hore k ociam... uz naozaj neviem co robit a nie, nezvykla som si na tie respiratory, cim dalej tym viac som na ne doslova alergicka z tohto tu, ze nevladzem v nich robit.....tak neviem, ako tomu zabranit

janka1011
17. feb 2022

Ak už ho musíš mať, dávaj si ho pod nos

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laurika999
17. feb 2022

@roja01 Ako si perieš ten respirátor ? To sa nerozpadne ?

annm81
17. feb 2022

Asi len skúsiť dohodnúť sa s vedením. Neviem aká veľká ste firma a aké vzťahy tam panujú. Skús si respirátor nedávať v jeho hornej časti tesne k nosu a lícam. Keď budeš rozprávať a dýchať, kvapôčky to zachytí, ale zhora budeš mať trocha lepší prístup vzduchu.

@oktoberka Ja nejako nebojujem proti tejto ochrane. Sama som rúško bežne používala aj pred pandémiou, ak som bola chorá. Ak som sa v chorobe starala o malé dieťa, znamenalo to aj 20 hodín denne v rúšku, preto viem, ako náročné to môže byť. Tiež ma z dlhého nosenia rúška /respirátora bolieva hlava - plus to nejakým spôsobom prehlbuje môj problém s nízkym tlakom.

@mb2021 Ah bože, netáraj. Koľko Izraelčanov poznáš? Vieš aké sú podmienky a možnosti v súvislosti s vojenskou službou? Baba vyššie by asi dostala výnimku ako dostávajú kopce Izraelčanov.

roja01
17. feb 2022

@laurika999 ja rucne s ekologickym pracim gelom. Nic zvlastne s nim nerobim. Len asi straca na kvalite, asi viac prepusta.

nika523
17. feb 2022

@oktoberka no neviem ako sa na toto da zvyknut že clovek nemože normalne dychať

nika523
17. feb 2022

A pritom je to uplne zbytocne, uplne na hlavu my v práci nenosíme nič ani sme nikdy nenosili ani zákaznîci a nikto z nás neumrel a ani nič nám nie je,

kinderzwillinge
17. feb 2022

@nika523 Neda, ale je kooooopec ludi, ktorym pride vsetko co sa deje ok.... bohuzial

nika523
17. feb 2022

@kinderzwillinge ano, komu sa to zdá normálne tak nech to robí, kto cíti potrebu mať na sebe respirátor tak nech ho má ale že sa to prikazuje ľuďom bez ohľadu na to či to niekomu spôsobuje problémy tak to je choré, fakt veľmi ľutujem ľúdí ktorí to musia mať na sebe niekoľko hodín, ja by som to určite nezvládla lebo mne je na odpadnutie len keď to mám chvíľu, raz sa mi stalo že som musela odísť z obchodu lebo som nemohla dýchať a to som tam bola 10 min. ale chápem aj ľúdí čo to nosia bez problemov len neviem prečo tí ludia nechápu že nie každý to musí zvládať, že niekoho z toho bolí hlava napr.alebo má pocit že sa dusí alebo niekomu sa robia vyrazky alebo herpesy a pod.

oktoberka
18. feb 2022

@nika523 dá sa,lebo keď ho raz musíš mať,tak si musíš zvyknúť.

kinderzwillinge
18. feb 2022

@oktoberka Mas pravdu, zvyknut sa da na vsetko, aj na smrt, ked musis...
Modli sa, aby na jesen nezacali vymyslat vacsie zhovadilosti, na ktore si budes "musiet" zvyknut...

kinderzwillinge
18. feb 2022

@nika523 Bohuzial, ako vidis, sme strateni ☹

1natasa1
18. feb 2022

Je to hrozné a absolútne vám to nezávidím a je to hrozné byť 12 hodín v tom, bez ohľadu na to ako často si ho človek vymieňa.

bilancia
18. feb 2022

my mame tiez povinne cely cas v praci respiratory, najdlhsie som tak 10 h v robote a ked je toho vela, ze si ho ani nemozem dat pomaly "pod nos" nachvilu ,tak tiez mi je vseliak, hlavne vzdy som mala cistu plet, teraz mam vredy na brade furt a strasne ma bolievaju usi a hlava ! kazdopadne, vzdy ked je moznost ,tak si ho dam dole aspon nachvilu

nika523
18. feb 2022

@oktoberka no ja by som si urcite nezvykla, neviem ako by som to riesila keby som musela mat v práci asi by som ho mala vzdy pod nosom....

nika523
18. feb 2022

Toto nikoho nezaujíma? To fakt sme takí sprostí že toto necháme so sebou robiť a dlhodobo?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika523
18. feb 2022

@mb2021 toto som našla na stranke lekárne , takže je to blbosť?

thoughtfulweirdo
18. feb 2022

@nika523 Mňa by zaujímalo, z čoho autor toho textu vychádzal. A to teraz nemyslím ako rypanie, naozaj ma to zaujíma, lebo ja som naposledy videla niekoľko videí, kde merali okysličenie ľuďom s repsiratorom a bez neho a bolo rovnaké 🤷🏻‍♀️ tak či sa medzičasom niekto reálne dostal k iným výsledkom.

nika523
18. feb 2022

@mb2021 a dalej sa tam píše o kožných problémoch a pod. Takze aj to je blbost? Mojej švagrinej sa spravil lišaj na tvari či čo, kožná jej povedala že id rúška aj to je blbosť? Ja keď ho mâm pol hodiny v autobuse tak ni yo spustí migrénu aj to je blbosť? Vy covidovy fanatici si idete len jedno a ostatní ludia vas nezaujimaju o tom to je, ja nikoho nedsudzujem kto chce nech nosí ale nech sa každý stará sám o seba

nika523
18. feb 2022

@thoughtfulweirdo je to na stranke moja lekáreň.sk tak skuste tam sa opytat mne je jedno podla akej štùdie ja pišem z vlastnej skùsenosti a skùsenosti mojich znâmych

lucia147852
18. feb 2022

Kup si respilon. Tie su super. Ani človek nevie že hi má. Je ffp 2 a opakovateľne použiteľný.

zuzliq
18. feb 2022

@nika523 to, že niektorí ľudia s citlivou kožou môžu mať z niektorých (hlavne čínskych) respiratorov kožné problémy, je fakt. Treba zmeniť respirátor. Neokysličena krv je blbosť. Tvoja migréna je buď spôsobená výparmi z nekvalitného respirátora (treba zmeniť značku), alebo je to tvoja psychika. Placebo efekt, či nového efekt je veľmi dobre preskúmaný a predné takéto typy reakcií sú podrobne popísané.