Tehotenstvo a respirátor

poppy_00
2. okt 2021

Ahojte baby, som v zaciatkoch tehotensva a ked som v praci v kancelarii, tak ked opustim svoje miesto, tak musim mat respirator..pred tym mi to nikdy nevadilo, nesposobovalo ziadne tazkosti..ale tento tyzden mi bolo v praci kazdy den zle, motanie hlavy, pocit na zvracanie, ciernota pred ocami, tlak v ociach atd..som tehu prvy krat a tak som to brala tak, ze to tak proste byva..no a dneska som od rana doma, samozrejme bez respiratora a cely den som ok, ani naznak nejakych tazkosti, akurat, ze som vecer skocila na pol hodku do obchodu, samozrejme s respiratorom a zrazu sa mi zacala motat hlava, mdloby, pocit na zvracanie atd ako som mala v praci.. Chcem sa vas opytat, ci mate tiez rovnaku skusenost, alebo sa mi to stalo nahodne a nema to suvis? Dakujem

es2021
2. okt 2021

@poppy_00 mne sa tiež horšie dýchalo v respiratore v tehotenstve, ale teda nie až tak ako ty popisuješ. Každopádne nosila som nakoniec radšej rúško ale tiež som si ho dávala občas dolu. Nebolo by lepšie rúško, či to u vás nie je možné?

galganka
2. okt 2021

Železo máš ok? Rovnaké symptómy som mala, na poradni zistili tachykardiu, pulz až 150. Doma nič, v autobusoch, v obchode, hocikde ma to chytilo... nakoniec to bolo "iba" málo železa a zrazu všetko zmizlo a ukážkové výsledky. S respirátorom ani rúškom to nebolo spojené.

tinka_1807
2. okt 2021

@poppy_00 ja som počas prvého trimestra mala presne rovnaké stavy pri nosení respiratora. Tiež mi to pred tehotenstvom nevadilo, no v prvom trimestri to bol des - točenie hlavy, mdloby a pocit na zvracanie. Riešila som to ruskom, alebo častejším uvoľnením respiratora, kedy som sa naplno nadýchla. No vyhýbala som sa miestam, kde som musela mať dlho respirator. Po 13 týždni to prešlo a teraz v treťom trimestri nosím respirator už úplne v pohode a opäť mi nič nespôsobuje. 🙂

matkahelka
2. okt 2021

@poppy_00 ja som v 3.trimestri a detto. pre mna je uplna smrt co i len chvilu dychat s respiratorom a to som ich uz vyskusala asi 10 od roznych vyrobcov. normalne nosim latkove rusko, v tom jedinom viem udychat. vcera som bola na poradni, spominala som to aj lekarovi, vravel mi, ze to ma viac tehotnych, ze radsej nech si ten respik nedavam, lebo par dni dozadu im tam v cakarni nejaka tehula odpadla a dve tehotne ma aktualne hospitalizovane tiez skrz opakovane mdloby pri nedostatocnom udychani.

nika523
2. okt 2021

@poppy_00 ja to mám aj keď nie som tehotná 😂 respirator vôbec nemôžem nosiť a ani nenosím, našťastie u nas v práci nemusím a v autobuse ani v obchode to nikomu nevadí

romikk22
3. okt 2021

Ahoj. Tiez mam ten problem od prveho trimestra. Som v druhom a stale mam velky problem s nosenim respiratora aj ruska..

poppy_00
autor
3. okt 2021

@es2021
@galganka
@tinka_1807
@matkahelka

@nika523
@romikk22
Dakujem baby za reakcie..u nas v okrese musime teraz nosit respirator a tak isto v praci..nastastie nam teraz zaviedli tyzden kancelaria/tyzden z domu, tento tyzden bude robit z domu, tak som zvedava..inak to mame v praci tak, ze mame mat uplne celu dobu respirator, ale v kancelarii si ich davame nastastie " na tajnaca" dole, ale aj po chvilke nosenia mi bolo takto zle..tak isto v vcera v tom obchode..v praci este nevedia, ze som v tom, tak som sa na rusko nepytala..co sa tyka zeleza, tak to tiez este neviem, este len pojdem na kontrolu, kiez by to bolo len zelezom 🙂

renatka100
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkapap
3. okt 2021

Ja som v prvom trimestri tiež mala problém s respiratorom. Preto chodil do obchodu manžel 😁 ale keď som musela ísť, odporúčam vystihnúť dieru do respiratora a na to dat rusko aby to nebolo vidno 🙂 ja som to tak nosila - v rusku sa dýchať dalo

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
3. okt 2021

Ved poziadaj o komplet home office alebo rizikove. Ja som mala vysoky tlak v tehu a stacilo mi sediet tak pol hodku s respiratorom a uz to isla cez 160,170 ten tlak. Cize vzdy na hodinu bez respiratora von a zmerat ci kleslo aspon na 150 ten tlak . Podla mna budes ovela viac pouzitelna na home office. Moj muz ma home office uz druhy rok a prerobil si uz aj zmluvu kvoli tomu. A to pred coronou bolo same “ neda sa”

ivka21
3. okt 2021

@poppy_00 ja som to takmer vôbec nenosila keď som bola tehu mali sa nosiť aj von ruska nenosila som iba v obchode a nemocnici., bolo mi proste strašne zle a nedala by som to a keby ma dakto zastavil ukázala by som tehu knižku. A keď pri tvrdili tak som 1x mala respirátor a to mi už bolo tak zle ze som to vymenila za rusko a hotovo. Iba u doktora na 15 min som ho mala. Na tvojom mieste by som oznámila tehu v práci a nosila len rusko. Podľa mňa to nieje ani dobre pre dieťatko dusiť sa v rusku/respirátore

angel993
3. okt 2021

@poppy_00 ja som 2x odpadla v rúšku. Pýtaj si od dr papier, že zo zdravotných dôvodov nemôžeš nosiť respirátor. Veď to škodí aj bábätku, ak nemáš dosť kyslíka.

nika523
3. okt 2021

Minule jedna pani vravela že nemusí nosiť respirator mala len rúško že má papier od lekára že nemôže dýchať tak možno ti lekár taký papier dá keď mu vysvetlíš ako ti je v respiratore

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre