Používate rúško alebo respirátor, keď ste vonku?

26. mar 2021

Baby keď ste vonku tak používate Rusko alebo respirátor. Dakujem.

pribinak
26. mar 2021

Ak idem po lese či po hrádzi, tak nie, kľudne ma tu zabite.

autor
26. mar 2021

@pribinak no to ani ja v lese nemám, ale keď idem napr. V meste po ulici 😊

pribinak
26. mar 2021

Po sídlisku nie, v meste áno

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikonica
26. mar 2021

V interieri respirator a vonku bavlnene rusko co som si usila... v lese, mimo civilizacie ak je so mnou len mm a mala, tak nic a ked su s nami kamosi, tak bud to rusko alebo buffku...

bebemonika
26. mar 2021

Rúško, až pred vstupom do interiéru si mením za respirátor. A samozrejme ak vonku okolo mňa nikto nie je rúško ide po bradu.

simona1998
26. mar 2021

Vonku môžeš mat Rusko ale v interiéri respirátor ☺️Ja osobne nosím všade respirátor lebo som už tak zvyknutá a náhodou by som ho kdesi zabudla a by bolo zle 🤣

tncka
26. mar 2021

Ani v meste nemam nic ked nikto nejde oproti. Zas tu stretnes cloveka mozno kazdych 200m takze zbytocne to mat na ksichte

bebemonika
26. mar 2021

@simona1998 a to udýchaš? Lebo sa som zvyknutá chodiť všade peso, raz som šla s respirátorom s to tep som mala vyše 150 tak som si povedala nikdy viac 😅

simona1998
26. mar 2021

@bebemonika jasne , ja som už asi zvyknutá z roboty 😅mne to problém nerobí , jedine čo mi robi problém tak to ako mi to zachvilu odreže uši 😂😂😅

sunshine_18
26. mar 2021

Ja iba medzi ľuďmi...

bebemonika
26. mar 2021

@simona1998 tak to tá obdivujem, že to zvládaš 😅. Ale asi nemáš veľmi na výber. Inak tie uši to je fakt 😂😂😂.

poleva
26. mar 2021

nie

mikadooo
26. mar 2021

Respirátor. Lepšie sa mi v ňom dýcha ako v rúšku.

veronikaszabova
26. mar 2021

U nas na dedine nic, iba ked idem do obchodu.
V meste respirator, nechce sa mi stale menit rusko/resp.

andrejka1974
26. mar 2021

Mam vonku respirator aj vnutriked je to nutne my nosime vonku vsade okrem vlastnej zahrady

simca06022011
26. mar 2021

ja osobne sa snazim nikde nechodit medzi ludi, cize rusko nenosim a nepouzivam uz vobec. KEd idem do obchodu, vybavit nieco, kancel a tak, beriem iba respirator. Nevidim dovod to prehadzovat hore dole. Bavlnene zassadne nepouzivam odjakziva, cize t by som zbytocne odpad robila z jednorazovych... V podstate aj do mesta ak sa ide iba vtedy, ked treba nieco niekde vybavit, tak nevidim dovod nedat rovno respirator. Doma, v aute, na dvore ani na prechadzke nic nenosim, ked tak mi zatial posluzil sal, ak niekto isiel oproti (ked pochodujem po ceste so psom, sem tam sa stane, kym dojdeme do lesa)

jaga18
26. mar 2021

Vonku na ulici nič, tu na dedine, keď vyjdem, tak 2 ulice okolo ani živej duše. Do mesta idem autom a len účelne, či do obchodu alebo k Dr a tam si respirátory nasadím.vonku na čerstvom vzduchu, kde niet okolo nikoho je to nezmysel

zuvelyn
26. mar 2021

Nie

chrumka120
26. mar 2021

Len v centre mesta rúško, inak vôbec

leuchtturm
26. mar 2021

len tam, kde je to prikazane a tam, kde to nie je, ale je tam vela ludi, tak si nasadim respirator alebo OP masku.

zuzanockamt
26. mar 2021

rúško

misa11111
26. mar 2021

Keď som od všetkých ďaleko tak nič.Ale ináč rúško s tým respir. nemôžem dýchať...

veronikazuko
26. mar 2021

Rúško v exteriéri,respirator v interiéri

anastazia93
26. mar 2021

Vonku rusko. Ak som sama v lese, resp s malou tak nič a ak vidím že zrazu sa tam niekto vynorí tak si dám rusko.
Ak potrebujem zájsť do interiéru tak si dám respirator a na to ušité rusko.

majulino
26. mar 2021

Nemam,.dam si az ked vchadzam do obchodu

viera77
26. mar 2021

Respirátor vonku na čerstvom vzduchu? No konečná....len v obchode, lekárni, na pošte....lebo tam to inak nejde.

jana_eyre_2
26. mar 2021

Ked som v lese - bavlnené Rusko mám dole na krku a dám si ho na nos len ak niekoho stretneme, obídeme sa a ja ho dám opäť dole.. keď ideme na bicykloch, tak máme všetci nakrcniky, ktoré sa ľahšie strhnú keď už môžeme..

Ak som na ulici kde sú ludia, mám bavlnené Rusko na ústach.. ak na ulici nikto nie je, mám ho dole na krku..

V obchode (alebo v inom vnútornom priestore) mám respirator..

Rušok mám pre každého člena domácnosti asi 15ks, čiže naozaj dosť.. periem ich po každej prechádzke a máme vždy nejaké náhradné aj v ruksaku.. čiže NEmame žiadne ruska čo by sme špinavé vyberali z vrecka ako tu niekoľko krát v diskusiach zaznievalo..

Myslím, že nosiť rusko v tomto čase je to najmenej čo môžem urobiť, sú na to naučené aj deti a keďže sa vyhýbame ľuďom, každý deň dýchame dostatočne veľa cerstveho vzduchu bez rušok.. máme veľa pohybu a zdravej stravy.. to všetko píšem a pritom som ešte nečítala diskusiu, ale už aj viem čo je viac - menej v nej, lebo sa to stále opakuje a opakuje.. tak ako celá táto sprosta doba... Už nech je tomu všetkému koniec a ľudia začnú byť troška menej podráždení..

teleskop
26. mar 2021

ked som vonku pouzivam rusko zasadne stiahnute pod nosom

dadus841
26. mar 2021

Vonku nenosím vôbec iba pred vstupom do obchodu si ho nasadim..