Súvisia bolesti nôh s krčnou chrbticou?

Zodpovedané
26. aug 2020

Dobrý deň,

mala som hormonálnu liečbu progesterone už 3 mesiace. Ukončila som ju a dva dni potom som dostala menzes. Tento mesiac som mala menzes strašne silný. Odvtedy ma bolia nohy, ale nie stále. Sú tomu už 2 týždne. Už 2. deň ma neskutočne bolia nohy, stehná a lýtka.

Ľavé lýtko mám aj trošku napuchnuté. Plus mám problémy aj s krčnou chrbticou.

Môže to súvisieť aj s trombózou?

Môžem mať bolesti od krčnej chrbtice?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bolesť nôh nemá súvis s krčnou chrbticou. Pri hlbokej žilovej trombóze je prítomný opuch, ktorý by mal byť viditeľný a lýtko by malo byt hrubšie oproti druhému lýtku minimálne o 5 cm.

Mali by ste navštíviť Vášho lekára, ktorý Vás vyšetrí a následne odošle na ďalšie vyšetrenia, ak to uzná za vhodné.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková