Bolesti pod rebrami a plynatosť

alecka
8. jún 2018

Babule viete mi niektora poradit, uz niekolko mesiacov ma trapi nadmerna "plynnatost" a riedka stolica, je uplne jedno ci jem normalne, alebo dietujem, budim sa s tym, ze brucho mam ako balon. Podstupila som kolonoskopiu, dr to uzavrel ako ibs, ktory mi diagnostikoval pred cca 4 rokmi. Posledne tyzdne sa mi k nafukovaniu pridruzili bolesti pod rebrami, obomi, tato bolest sa strieda s takou trpnucou bolestou raz v lavom, potom v pravom boku...... Podstupila som sono, s negativnym vysledkom. Moja dr to uzavrela ze mi vzhladom na vysledky nic nie je a ze si mam upravit stravu a probiotika. Ale ako som uz pisala, problemy mam ci jem, ci nie, nezalezi ani na odstupe od jedla. Uz som z toho na nervy, ci je to pankreas ci co, posledne 2 dni som mala bolesti takmer cely den,bola som nafuknuta, Meteospsmyl mi vobec nezabral. Neviem ci ist zase k dr, zase sa dozviem ze mi nic nie je, a blizia sa prazdniny a dovolenky, neviem co mam robit..........

pokojvdusi9
9. jún 2018

No ja by som sa pytala na dalsie vysetrenia Toto nie je normalne zit v bolestiach.
Inac ja sa so susedou co ma nieco podobne po operacii chystam do BA k MuDr.Maček Jozef vela znamych k nemu chodi co sa roky trapili.Je aj na internete Vs.vysetrenie 15€ a lieky na 2 mesiace vychadzaju tak do 40€ ale ziadna chemia.Bol aj v reflexe,Plus7dni, ale hlavne ze pomoze

ninusa7
9. jún 2018

@alecka a preco ti nespravia egd a neodoberu vzorky ? 😀 alebo nevezmu krv na intoleranciu? Mozno celiakia,laktoza..z toho ta moze nafukovat aj mozes mat hnacky.Mozes ty dietovat a zbytocne

alecka
autor
9. jún 2018

@ninusa7 robili mi pred 4 rokmi, aj vysetrenia na intoleranciu z krvi, vsetko mi vyslo negat, a neviem ci ma vyznam to opakovat, mna desi to ze to prichadza tak postupne....najprv len prehananie, nafukovanie, teraz bolesti......☹

alecka
autor
9. jún 2018

@pokojvdusi9 pytat sa mozem, aka bude reakcia dr..... stranku som omrkla, dakujem za tip, akoze ja som teraz za mesiac dala viac penazi za probiotika a rozne lieky, takze ak to ma pomoct, clovek investuje, len neviem ci som vhodny adept, lebo dr riesi uz urcene diagnozy

ninusa7
9. jún 2018

@alecka egd sa opakovat moze,s tym,aby ti vzali aj vzorky na biopsiu..bez biopsii to je viac menej zbytocne,vidiet tam nic nemusi.Mozno gastritida.A intolerancia..u niekoho sa zisti aj po 20 30 rokoch,ze ju ma.Hoci do toho casu to jedol bez problemov.Ale ja by som urcite vylucila mliecne vyrobky 😊 A treba byt neodbitny

alecka
autor
9. jún 2018

@ninusa7 ja som myslela tie krvne testy na intoleranciu ci ma vyznam opakovat, fakt neviem, mlieko a mliecne vyrobky konzumujem minimalne, teraz vobec.a byt neodbitny......nuz ono je to tak, ked som bola na gastre, tie bolesti som este nemala, po kolono som mu to spomenula, vtedy to bolo obcasne pichanie, ale nezaoberal sa tym, mam si upravit stravu a probiotika a odporucil doplnit sono, no a moja dr ked som jej doniesla nalez sono, povedala no vsetko mate negativne, zmenit stravovacie navyky, probiotika, .....boli vas to z nespravnej stravy- nafukujucej, darmo som jej povedala ze uz rano nalacno mam taketo potiaze a cez den je jedno, ci nieco zjem a co zjem, pocity su rovnake.takze mam uplu hrozu ist tam znovu, lebo si viem predstavit aka bude "napaprcena" ze ju otravujem takymito nepodstatnymi problemami. dalsia vec je ze ak by ma aj poslala niekam, neviem kam, tak dostanem termin o 2 mesiace a dovtedy......fakt sa tohoto celeho hrozim a zacinam rozmyslat ze dovolenku neabsolvujem.....

kittykat22
9. jún 2018

@alecka niekedy je hladanie diagnozy frustrujúce. Ja som si kedysi myslela, že človek pôjde k doktorovi, ten pošle na jedno, druhé oddelenie, bude diagnóza a liečba. Ale to tak nefungueje. Niekedy nájsť diagnózu je náročné. Určite nevešaj hlavu. To, čo píšeš nie je normálne. Robili ti sono všetkých tráviacich orgánov? Nemôžeš mať Crohna? Nemáš intoleranciu na lepok? Skús nasadiť pečenovú dietu na 3 týždne a pomaly zaradzuj potraviny. Možno prídeš na to, že je skupina potravín ktoré ti nerobia dobre, a nie je za tým žiadna vážna nemoc. A určite kontaktuj doktora - možno by som skúsila iného. Ono každý doktor vníma problém inak a môže ti dať iné testy. Pozri online do fór na odporúčanie dobrého odborníka v oblasti a skús k nemu.

pokojvdusi9
9. jún 2018

@alecka Ale si vhodny adept.Susedin syncek vkuse bolesti brucha a len sa ako sa povie na neho pozrel a vedel ze ma zvierace v zaludku atd.pritom suseda zdravotnicka,dcera studuje za Mudr.ta tam chodila s herpesom a behom tyzdna ok.Co viem v mojom okoli /a to robia v MFN/vsetko okolo 9 ludi chodi k nemu

alecka
autor
9. jún 2018

Dakujem dievcata.
@kittykat22 ja to vsetko chapem, ale mna uz uzavreli, naordinovali probiotika a upravu stravy a miesto ulavy sa mi pridali este bolesti. Vysetrenia mi robili pred tymi cca 4 rokmi, myslim vysetrenia intolerancie, geneticku predispoziciu, vsetko negat, teraz to boli len skriningove vysetrenia,ale tiez negat, takze podla vyjadreni dr som v poriadku a je to len funkcna porucha. Mozno by som mala byt trpezlivejsia, ale taha sa mi to uz takmer pol roka, efekt nikde a blizi sa dovolenka, takze preto zacinam mat stresy.
@pokojvdusi9 kazdopadne je to velmi zaujimave, ak teda riesi aj ine diagnozy ako ma uvedene na stranke. Skor som myslela ze ma tlaci cas a neviem na com som, ze preto je otazne ci som dobry adept. Ale verim,ze taketo alternativy su mnohokrat ucinnejsie ako moderna medicina.

pokojvdusi9
9. jún 2018

Ja tam pojdem Mam tiez problemy a vsetko podla sona atd.ok Teraz som si povedala ze uz kolke prachy to stalo a nic takze toto mi odporucali vsetci co tam boli.Uz mam dost chemie.a katania jedno cez druhe.