Bolesť pod ľavým rebrom. Môže ísť o pankreas?

kikbar
4. máj 2017

Baby, mam taky problem, uz celkom casto pocas tehotenstva (ale aj pred nim sa mi to 2x uz stalo) - zacne ma pichat/boliet akoby pod lavym rebrom, lava cast nadbruska, a casto sa to rozsiri aj okolo pupku, aj lava strana brucha tak celkovo, minuly rok ma z toho bolelo aj cele brucho, skoncila som na pohotovosti, kde mi len povedali, ze to tam mam cele zaplynene, inak nic nenasli, sono negativne, vysledky z krvi negativne. a teraz to uz mam napr. druhykrat pocas tyzdna, hned po obede zasa pichanie/bolest nadbruska, uz to trva 3 hodiny a stale to neprestava. minule mi to trvalo vyse 8 hodin... hovoirla som to aj na gyneko, ze ako sa mi to tam roztahuje, moze boliet hocico, na gastre povedala, ze netusi, co by to mohlo byt, ale mne sa to nejak nevidi, fakt to dost boli. nestretli ste sa s niecim takym? vzdy pri tej bolesti neviem, ci mam letiet na pohotovost alebo co robit, ale nakoniec to po par hodinach vzdy same od seba bez nejakeho lieku prejde..uz som z toho dost zufala, ze o co ide... a ta bolest neprichadza po nicom mastnom, dnes som mala napr. na obed morcaci platok s ryzou a zeleninovym salatom.

dominika6
4. máj 2017

@kikbar ano

kikbar
autor
4. máj 2017

@dominika6 mas s tym nejake skusenosti? len uz mi robili 3x kvoli tomu sono a nikdy nic nenasli... ci pankreas sa nejak inak zistuje? a moze ist o nejaky akutny zapal vzdy, ci len podrazdenie ci ako?

zuzi0911
4. máj 2017

U obvodneho si pytaj krv na amylazy a lipazy kvazi pankreaticke paramwtre,,,sono ti neukaze mne ukazala az mag.rezonancia.

kikbar
autor
4. máj 2017

@zuzi0911 a ake si mavala problemy a ako to cele dopadlo? mavala si podobne problemy? a nie na gastro, u obvodnej?

dominika6
4. máj 2017

@kikbar no na lavej strane je pankreas a áno máš ho podráždený..lieči sa to iba dietou

331kikus
4. máj 2017

ja som mala presne to isté viac krat sa mi to stalo az pred troma mesiacmi to trvalo dva tyzdne ze sa to opakovalo stale aj ked som sedela som nemohla vydrzat take akoby zvieranie po rebrom alebo nieco take....tiez som stresovala ze to je nieco s traviacim ustrojenstvom....a doktorka mi zahlasila seknuty nerv...a dala lieky (guajacuran)...ja som ymslela ze si zo mna robi srandu, este po prvom dni uzivania som mala pocit ze je to horsie som chcela ist na pohotovost a po druhom dni zrazu parada....a odvtedy nic...nechapala som absolutne

alaguema
4. máj 2017

@kikbar preboha, choď k lekárovi a trvaj na vyšetreniach. Ak treba, zmeň ho. Tu síce poniektoré pôsobia ako veštice na diaľku, ale to je ti tak na dve veci. Môže to byť x rôznych diagnóz, nemusí to byť vôbec pankreas a môže...Potrebuješ komplexné vyšetrenie.

zuzi0911
4. máj 2017

@kikbar aj z vody som dostala bolesti ktore boli celodenne,,,rano ok ale stacilo ze som sa napila a bolest opat a takto dookola,,chodila som chirurgia,obvodna,krv,sono,rtg,,cele 3 t dookola,,az ma hospit. A tam po dvoch dnoch co som mala iba infuzie nemohla som pit ani jest mi konecne vyskocili pankrearicke enzymy a zacalo sa s dietou,,,,este na mr kedze som mala vys.bilirubin a mali podozrenie na zlcnik,,,no mr ukazala objemnejsi chvost pankreasu,,zlcnik ok,,,rok som drzala dietu a davala si pankreolan po kazdom jedle,,,obcas mam bolesti ale ten pankreolan ulavi,,,zatial teda ok,,,,no ty kedze si aj tehu moze byt ze ti zle iba travi a preto mas bolesti,,vetry mas? Skus sa dr opytat na ten pankreolan,,,je to emnzym a doplna to co potrebujes aby ti jedlo stravilo,,mozno je len v tomto problem,,,kazdopadne ist sa s dr poradit,,,a dat vysetrit

sazumak
5. máj 2017

Presne toto mávam aj ja, úplne všetko rovnaké, ako si písala. Len ja som mala týždeň také záchvaty, že by som šla radšej znova rodiť...a to som rodila bez epidurálky. Skončila som na pohotovosti 2x, tam to riešili Tramalom a doma, že si mám dávať Algifen. Presne nič mi nenašli, len veľkú plynatosť, takže to ďalej nevyšetrovali. Na sone som bola 2x a doktor stále len hundre, že tam nič nevidí, len plynatosť. Nakoniec mi pomáha čaj Puškvorec, keďže nechcem lieky od bolesti. Nepijem ho často, ale keď cítim, že začínajú bolesti, tak ho vypijem, je dosť trpký, ale dá sa...a ono to fakt vždy prejde. Samozrejme nejem majonézový šalát a podobné ťažké veci, zle mi robí aj kyslá kapusta...

kikbar
autor
5. máj 2017

baby, tak vcera to zasa preslo, po 3 hodinach to uz bola ovela miernejsia bolest a do 8 hodin to odznelo uplne, dnes to uz necitim, len mam zvysenu teplotu 37,1, tak neviem, ci to s tym alebo co... volala som dnes viackrat svojej fgastroeneterologicke, samozrejme nikto nedviha... tak len dufam, ze to uz dnes nebudem mat, radsej mam na ranajky len banan...

@dominika6 uz som si googlila tu dietu, vyskusma obmedzit tie veci a uvidim

@331kikus zaujimave je, ze aj mne vtedy zasa na pohotovosti povedali, po vseetkych moznych vysetreniach, ze je to len nejaky neurcity krc traviacej sustavy, pichli nejaku injekciu a do par minut akoby utalo, vsetko preslo. a tiez mi vtedy vraveli, ze aj z tej plynatosti ma to moze tak boliet. a zaseknuty nerv v ktorej oblasti si mala?

@alaguema vies, to je to, ze mne kvoli tomu minuly rok robili sono asi 4x, brali krv a podobne, na nic neprisli, ved aj minuly tyzdne som bola na gastro a hovorila jej to, a ona ze teraz v tehotenstve aj tak mi nemoze robit ziadne vysetrenia... ak to bude pretrvavat a ona bude mat rovnaky nazor, budem ju musiet vymenit...

@snehuuulienka dakujem za clanocek

@zuzi0911 vdaka za radu, ved prave s tym mam niekedy problem, ze mam pocit, ze by som sa potrebovala uvolnit (doslova vyprdiet), ale nejak mi to nejde, tak mozno ozaj tie plyny sa mi tam nejak zasekavaju... ved skusim ist zasa, co mi povedia u dr...

@sazumak takze aj u teba to uzavreli ako plynatost, a to robi problem? zaujimave je, ze aj mne vtedy zasa na pohotovosti povedali, po vsetkych moznych vysetreniach, ze je to len nejaky neurcity krc traviacej sustavy, pichli nejaku injekciu a do par minut akoby utalo, vsetko preslo. a tiez mi vtedy vraveli, ze aj z tej plynatosti ma to moze tak boliet. a ani odvtedy ti nic ine nezistili? pozriem ten cajik, ci s amoze aj v tehotenstve. a presne, ono to vzdy prejd,e aj ked niekedy to ozaj aj 10 hodin s takym ustupom prechadza, resp. ked lezim na boku napr. necitim to vobec, az ked vstanem. divne to je :(

kikbar
autor
5. máj 2017

baby, a mavali ste v takychto stavoch aj niekedy mierne zvysenu teplotu? napr. vcera som nemala, merala som si, ale dnes rano 37,1, aj ked uz ma nic neboli, ci to mozu byt take dozvuky alebo co...

snehuuulienka
5. máj 2017

@kikbar ak by to bolo z tej plynatosti,kup si espumisan take zlte gulicky su to,moze ich zena aj v tehu uzivat....a toto by ti urcite pomohlo,ak su to len plyny...aspon ich skus najblizsie ci ti pomozu a budes vediet na com si😉

kikbar
autor
5. máj 2017

@snehuuulienka dakujem velmi pekne, dobry napad, to som nikdy neskusala. fakt sila, ze by to mohlo byt len z plynov.. a z coho az take plyny mozu vzniknut?? tiez som rozmyslala, ci uhorka a paprika mi to nerobi, ale zeby ozaj az taketo zaplynenie dokazala zelenina spravit? zaujimave totiz je, ze ma to vzdy boli prave po takom podla mna zdravom jedle, po mastnom nikdy.. takze nieco na tom mozno bude...

alaguema
5. máj 2017

@kikbar nevšimla som si, že si tehotná. V tom prípade to môžu byť kľudne len zaseknuté vetry. Skús delenú stravu.

kikbar
autor
5. máj 2017

@alaguema vdaka, vyskusam, ale vravim, ze to je fakt sila, ak takato bolest moze byt len z vetrov... a tak dlho trvat.. to by som ozaj nepovedala. ale teda bodaj by to bolo len ono...

snehuuulienka
5. máj 2017

@kikbar samozrejme ,ze moze....surova zelenina velmi nafukuje,ja mam tiez s tym problem.Teraz mas creva inak v tehu ulozene,a moze Ti to tam tlacit pri nafukovani,no a prave tam Ti tu bolest vyraza pod lave rebro.Tiez moze byt,ze teraz v tehu mas problem so spracovanim urcitych druhov zeleniny,a na tom maju podiel Tvoje enzymy v tele...

sazumak
5. máj 2017

@kikbar No ja som odvtedy u lekárov nebola, radšej sa liečim tým čajom. Len v tehotenstve neviem, či sa môže, je dosť silný, skús sa opýtať v lekárni. No mne bolo vtedy strašne zle, aj som zvracala...ale mne v záchranke vraveli, že pri zápale pankreasu sú také bolesti, že by som sa ani na nohy nepostavila. Môj ocko máva podobné bolesti a pri kolonoskopii mu zistili, že má zle pokrútené črevá, takže je možné, že mu tá potrava zle prechádza a asi to mám po ňom. Mne tiež robili kolonoskopiu, ale celkom hore sa nedostali...tak neviem na čom som☹

bona_dea
5. máj 2017

môže to byť aj od chrbtice....

kikbar
autor
5. máj 2017

@snehuuulienka moze byt, budem fakt dufat, ze to je ono a odsledujem si to podla jedalnicka. dakujem

kikbar
autor
5. máj 2017

@sazumak hej, tiez som citala, ze zapal pankreasu je brutal, ze to by asi bolo ovela silnejsie ako tieto bolesti. ale zas kazdy moze inak znasat bolest. ten cajik som pozerala, v tehotenstve je vyslovene zakazany, ale spytam sa na nieco ine v lekarni. tak pevne verim, ze to nemas nic ine, ked vravis, ze kolnoskopia nebola uplne dokoncena, vidim, ze ty si uz kvoli tomu veru viacere veci absolvovala.. ja len gastroskpiu.

@bona_dea inak aj to ma napadlo. lebo vzdy vtedy mam aj taky akoby pocit zaseknutej chrbtice...

sazumak
5. máj 2017

@kikbar No a mávaš tie bolesti záchvatovité? Lebo ja som tiež len také miernejšie mávala a pred 2 rokmi ma to chytilo tak poriadne...ale skôr formou ako keď rodíš, že kontrakcia...chvíľku kľud a zase dookola. Len tie záchvatovité bolesti boli horšie ako kontrakcie ☹ Ja som pôrody v pohode znášala, nikdy som nekričala...úplne v pohode dýchala a pri tomto záchvate už chúďatka deti nevedeli, čo so mnou robiť☹

kikbar
autor
5. máj 2017

@sazumak ejha, to znie riadne zle :( dufam ta uz take bude na kilometre obchadzat! nie, ja to nemam zachvatovite, nie az taka bolest, ze by som takto kricala

sazumak
5. máj 2017

@kikbar No držím palce, nech to prejde...môže to byť aj tým, že si tehotná. Však uvidíš, skús si aj odsledovať, či Ti niečo nerobí zle...kapusta, ale aj zelenina...mne bolo zle po červenej kapii a tú fakt milujem 🙂

damiansarah
13. sep 2018

@zuzi0911 a to aký lekár posiela na mág. Rezonanciu lebo manžel má tento problém už štyri roky a na Sone nič tiež nezistili ďakujem

zuzi0911
13. sep 2018

@damiansarah ja som bola hospitalizovana,,, a z chirurgie ma poslali, ale myslim, ze chirurg moze...

meca
1. jún 2020

@sazumak akym cajom sa liecis?

meca
1. jún 2020

@kikbar tak zistili daco za tymi bolestami pod lavym rebrom?

kikbar
autor
1. jún 2020

@meca ahoj, nie, vzdy to klasifikovali ako zastavene vetry, ked som s tym skoncila na pohotovosti, ze cela som bola zaplynena. ze mam viacej prdiet 🙂)) a fakt to pomohlo. a od porodu som s tym uz nemala problem ani raz.

sazumak
1. jún 2020

@meca Mne nakoniec zistili intoleranciu laktózy. Ako držím diétu, tak je to lepšie. Sem tam keď poruším, tak ma to chytí, ale miernejšie. Čaj som pila puškvorec obyčajný.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre