Prečo mávam bolesti pod rebrami?

Zodpovedané
28. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred časom som mávala bolesti brucha. Bola som sa sono, mala som nález na pankrease, ale našťastie CT vyšlo dobre. Všetko v poriadku - aj pankreas a aj ostatné orgány.

Stále ale mávam pichľavé bolesti pod rebrami. Raz na pravej, raz na ľavej strane. Mala som zápchu a bola som nafúknutá, tak som upravila stravu. Každé ráno nalačno pijem pohár vody s jablčným octom a potom raňajkujem ovsené kaše. Odvtedy mám pravidelnú stolicu, ale stále je žltej farby.

Je to v poriadku?

Môžem mať celiakiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

stolicu vo veľkej mierne ovplyvňuje to, čo zjeme.

Ak teda nemáte žiadne zdravotné problémy, tak nemyslím si, že musí ísť o celiakiu. Bolesti pod rebrami môžu byť aj muskuloskeletálneho pôvodu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková