Brnenie a tŕpnutie rúk

annanoriska
8. feb 2024

Máte niektorá problém s brnením. V poslednom čase z ničoho nič mi začne brnieť v ruke. Pracujem s PC tak som myslela že z toho. Dokonca aj v noci mi často tŕpnu ruky☹((

majamat
8. feb 2024

@annanoriska moze to byt dosledok prace na PC.

mne tiez trpnu riky.

vyslkytuje sa to z chrbtice, alebo ak mas Karpalny tunel.

annanoriska
autor
8. feb 2024

@majamat tiež si myslím že je to z PC, predsa len tak pracujem už pár rokov. Ale tá chrbtica ma nenapadla. No pokiaľ to bude takto tak mi to nevadí ale asi ak by sa to nejak zhoršilo radšej pôjdem k dr. Viem že karpály aj bolia, to našťastie nemám zatiaľ

majamat
8. feb 2024

@annanoriska je to neprijemne, mne sa stava, ze mi trpnu ruky, ked telefonujem a drzim telefon.
v noci najcastejsie skor ked mam ruky dohora.
no su obdobia, ke dje to lepsie. a trpnu mi obe, aj ke dja na PC nepracujem, len sa na NB zabavam. takze pouzivam prevazne jednu ruku na mys

anjelik2358
8. feb 2024

Ja mám ten istý problém, lekár ma poslal k neurologovi a ten ma poslal na vyšetrenie, ktoré potvrdí alebo vyvráti či ide o karpalny tunel.

64jarka64
8. feb 2024

@annanoriska keď tŕpnu v noci tak to može byť karpálny tunel

proximaa
8. feb 2024

@annanoriska vyskusala si masaz? Napr. bankovanie by ti mohlo pomoct. Najdi si nejaku skusenu maserku, moze to vsetko ist z chrbtice, zlych navykov

lucka27375
8. feb 2024

@annanoriska keď pracujete veľa za PC môže to byť z krčnej chrbtice, skúste si pozrieť niejake cviky na internete a skúsiť cvicit keď aj denne aspoň na 10 minút, magnezium a poprípade ten neurollg